Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Linie ZTM Poznań


Przez teren gminy Swarzędz przebiegają trasy 5 linii autobusowych, dla których organizatorem transportu jest Miasto Poznań (ZTM) - 425, 173, 323, 388 i od 2.10.2023 roku 416.

Rozkłady jazdy linii organizowanych przez ZTM Poznań (operatorzy: MPK i TRANSKOM) obsługujących część gminy Swarzędz dostępne są na stronie www.ztm.poznan.pl. Na stronie organizatora transportu publicznego m. Poznania, tj. Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, można uzyskać informacje na temat cen biletów oraz uprawnień do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Pasażerowie MPK i TRANSKOM korzystający z przejazdów na trasie Gmina Swarzędz - Poznań zobowiązani są kasować bilety (lub posiadać bilet miesięczny) na strefę A+B, natomiast osoby, które korzystają z przejazdów wyłącznie na terenie Gminy Swarzędz - na strefę B.

Od 9 grudnia 2012 roku Przewozy Regionalne Sp. z o.o. wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi Sp. z o. o. oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu wprowadziły nowy rodzaj biletu miesięcznego pod nazwą „Bus-Tramwaj-Kolej - Jeden Bilet", który obowiązuje w pociągach regionalnych w promieniu ok. 30 km od Poznania oraz w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Od 1 maja 2014 bilety okresowe 30-dniowe ZTM są sprzedawane wyłącznie na kartę PEKA.

Cennik biletów ZTM Poznań

 

Rozkład jazdy linii 425 (Zalasewo - Franowo)

Rozkład jazdy linii 173 (Janikowo - Bogucin - Rondo Śródka)

Rozkład jazdy linii 323 (Tuczno - Wierzonka - Rondo Śródka)

Rozkład jazdy linii 388 (Czerwonak/PKM - Wierzonka - Dębogóra)

Rozkład jazdy linii 416 (Gruszczyn - Mogileńska)