Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
27 03 2023 (poniedziałek)

Biesiada Poetycka „Swarzędz wierszami rozkwita"

Wśród nas mieszkają prawdziwi poeci! Tak samo jak my pracują, uczą się, piją kawę, jeżdżą na rowerze, nawet zakupy robią w tych samych sklepach. Ale jednak na świat patrzą z innej perspektywy, trochę bardziej czują i potrafią o tym pięknie mówić wierszem.

Zapraszamy na piątą edycję Biesiady Poetyckiej „Swarzędz wierszami rozkwita" 27 marca o godz. 18:00 w Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków 1.

 

28 03 2023 (wtorek)

LXIX Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na LXIX Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się 28 marca 2023 roku o godz. 13°° w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14.

Porządek obrad:

1. Otwarcie LXIX Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z  LXVII i LXVIII sesji.

4. Informacja o stanie ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Swarzędz oraz o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Swarzędz w 2022 r.

5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie emisji obligacji Gminy Swarzędz oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2023.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2023-2043.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie trybu postępowania o udzielenie z budżetu Gminy Swarzędz dotacji celowych w 2023 roku na zadania związane z rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych, przeznaczonych na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej, sposobu ich rozliczania oraz sposobu kontroli wykonywania zleconego zadania.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz na rok 2024.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXVIII/435/2021 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 22 czerwca 2021 roku w sprawie określenia górnych stawek opłat za usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych oraz odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XII/159/2019 Rady Miejskiej w Swarzędzu

z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XLVI/451/2018 Rady Miejskiej w Swarzędzu

z dnia 23 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Swarzędz.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania statutu Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu „Sarenka" w Kobylnicy.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego o zniesienie urzędowej nazwy części miasta Swarzędza: Zieleniec.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulic Chlebowej, Dożynkowej i Dalekiej w Gortatowie" - CZĘŚĆ B.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi na Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

17. Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

18. Informacja o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz o odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

19. Wolne głosy.

20. Komunikaty.

21. Zakończenie LXIX sesji.

 

 

 

30 03 2023 (czwartek)

Ile kosztuje żona? - spotkanie w bibliotece

Zapraszamy 30 marca 2023 r. o godz. 18:00 do Biblioteki na os. Czwartaków 1 na spotkanie z autorką hitu wydawniczego: „Ile kosztuje żona? Mroczne sekrety rynku małżeńskiego". Temat trudny, mało znany, a warty zastanowienia. Z góry serdecznie dziękujemy!

 

4 04 2023 (wtorek)

Przedstawienie „Seniorzy tu i teraz" - zapraszamy

4 kwietnia 2023 r. o godz.18:00  w Sali Kameralnej  Ośrodka Kultury w Swarzędzu  odbędzie się pokaz grupy aktorskiej. Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny!

Uczestnicy zajęć aktorskich pod opieką artystyczną aktorki Magdaleny Pawelec przygotowali wydarzenie składające się z trzech części: interpretacja poezji, interpretacja prozy oraz sceny dialogowe.

Widzowie usłyszą wiersze W. Szymborskiej : ''Nic dwa razy''  w wykonaniu Ewy Małeckiej, ''Jak się dziś czuję'' w wykonaniu Danuty Wereszczyńskiej - Choryńskiej, wiersz  Marii Pawlikowskiej -Jasnorzewskiej  ''Zwykłe Matczysko'' w wyk. Marii Nojman, wiersz Magdaleny Czapinskiej ''Czas zrobił swoje'' w wykonaniu Wandy Dembowiak a także wiersz B. Leśmiana ''Rozmowa'' w wykonaniu Marii Orwat.

W drugiej części pokazu seniorzy zaprezentują wspólnie swoją interpretację monologu ''W imię miłości'' (autor: Lucky Stonks).

Trzecia część to sceny komediowe: ''Nie ma problemu" (K. Piasecka, K. Dolny) w obsadzie : Zygmunt Majchrzak i Maria Nojman, ''Ptasznik'' M. Czubaszek w obsadzie: Maria Orwat, Danuta Wereszczyńska - Choryńska, ''Sąsiadka'' (K. Piasecka, K. Dolny) w obsadzie Ewelina Ejsmont i Zygmunt Majchrzak oraz ''Migdałki'' w obsadzie Danuta Wereszczyńska - Choryńska i Celina Mazurek.

Opieka artystyczna i reżyseria: Magdalena Pawelec.

/ok/

 

 

10 04 2023 (poniedziałek)

Koncert Wielkanocny

W imieniu chórów Scholi Mikael i Scholi Ichtis zapraszamy Państwa na Koncert Wielkanocny "Zmartwychwstały", który odbędzie się 10.04.2023 o godz. 20:00 w Parafii pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu. Oto plakat.

/et/

 

 

 

15 04 2023 (sobota)

Koncert BIG CYC akustycznie

Ośrodek Kultury zaprasza na koncert BIG CYC akustycznie - jubileusz 35-lecia zespołu. Koncert odbędzie się 15.04.2023 (sobota) o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie, ul. Jana Heweliusza 26. Bilety w cenie 80 zł do nabycia na stronie: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/89875/Zalasewo/Big+Cyc/

Bez zgiełku wzmacniaczy ze skokami nastroju, bez wściekłego jazgotu gitar, za to z niepowtarzalnym klimatem prezentujemy nowe oblicze Big Cyca. W 35 rocznicę powstania zespołu formacja rusza w akustyczną trasę.

BIG CYC AKUSTYCZNIE to dobrze znane przeboje zagrane miękko, ciepło i radośnie. Akustyczne aranżacje nadają muzyce zespołu inną jakość. Zgrabne, znane, pomysłowe melodie w anturażu „unplugged" przenoszą muzę Big Cyca w całkiem nowy klimatyczny wymiar. Na koncercie oprócz starych hitów takich jak "Makumba" czy "Rudy się żeni" pojawią się przebojowe piosenki rzadziej wykonywane przez zespół tj. "Teczka" czy "Nasz PRL". Wszystko okraszone zaskakującymi, wypełnionym po brzegi dobrym humorem, zapowiedziami przygotowanymi specjalnie na ten koncert przez Krzysztofa Skibę. Takie oblicze Big Cyca znanego z ostrego rockowego grania może być absolutnym zaskoczeniem, jednak dla wszystkich fanów dobrej muzyki rockowej to pozycja obowiązkowa. W programie koncertu usłyszycie na pewno: Makumbę, Dres, Świat wg Kiepskich, Rudy się żeni, Facet to świnia, Guma. By się dowiedzieć co jeszcze rockandrollowa ekipa BIG CYC w wersji akustycznej warto wybrać się na koncert.

BIG CYC rusza w urodzinową trasę - nie możesz tego przegapić!

/ok/

 

22 04 2023 (sobota)

Rajd "Otwarcie sezonu kolarskiego"

22 kwietnia 2023 r. zapraszamy na rajd rowerowy.

Szczegóły podajemy TUTAJ.

13 05 2023 (sobota)

Zlot zabytkowych pojazdów

Zapraszamy na II Swarzędzki Zlot Pojazdów Zabytkowych, organizowany przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu i Bzyk Raider, na którym będzie można zobaczyć samochody, motocykle i motorowery z minionej epoki.

Właściciele zaprezentują pojazdy, które rzadko się spotyka na naszych drogach. Pojazdy będą polskiej produkcji jak i te, które wyszły z fabryk poza granicami kraju.

Wśród takich maszyn będzie można cofnąć się w czasie, skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji oraz posłuchać dobrej muzyki.

Swarzędzki Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się 13 maja 2023 w godz. 10.00 - 16.00 na Polanie Miejskiej przy ul. Strzeleckiej.

Jeśli chciałbyś zaprezentować swój pojazd podczas zlotu zadzwoń 723 696 740 lub napisz bzykraiderswarzedz@gmail.com

Zapraszamy wszystkich, wstęp wolny!

Oto PLAKAT.

/ok/

 

4 06 2023 (niedziela)

10. Bieg Szpot Swarzędz oraz 3. Bieg Rodzinny Szpot Swarzędz

4 czerwca 2023 zapraszamy na 10. Bieg Szpot Swarzędz oraz 3. Bieg Rodzinny Szpot Swarzędz. Szczegółowe informacje oraz zapisy: http://www.biegi.szpot.pl