Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
14 01 2022 (piątek)

„Orła WRON-a nie pokona"...

Od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu można oglądać niecodzienną wystawę pt.: „Orła WRON-a nie pokona". Materiały pochodzą ze zbiorów Arkadiusza Małyszki oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. W galerii Wielokropek pokazano autentyczne dokumenty epoki Stanu Wojennego.

/bibl/

 

30 01 2022 (niedziela)

30. Finał WOŚP

30 stycznia 2022 roku odbędzie się kolejny, tym razem już 30. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Swarzędz, jak co roku, przyłącza się do wsparcia tej szlachetnej idei. Przy Ośrodku Kultury utworzony został SZTAB WOŚP, który zajmie się przygotowaniami i organizacją Swarzędzkiego Finału, podczas którego na ulice całej Gminy Swarzędz wyjdzie ponad 500 kwestujących Wolontariuszy, w hali sportowej SCSiR odbędą się występy artystyczne, loteria fantowa i licytacje, a ze Stadionu Miejskiego wystartuje VII Swarzędzki Bieg WOŚP. 30. Finał zakończymy o godzinie 20:00 „Światełkiem do nieba".

Dla przypomnienia podczas 28. Finału, wspólnie ustanowiliśmy swarzędzki rekord zbierając niebagatelną kwotę ponad 345 tys. zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie ogromnej rzeszy sponsorów i ludzi dobrej woli, których przedmioty przekazane na licytacje i loterie w znacznym stopniu przyczyniły się do osiągniecia tak oszałamiającego wyniku.  To nie będzie łatwe, ale głęboko wierzymy, że 30. Finał okaże się pod tym względem jeszcze lepszy!

PROGRAM:

10:00 start Marszu Nordic Walking - Stadion Miejski

11:00 start VII Swarzędzkiego Biegu WOŚP- Stadion Miejski

11:10 Swarzędzka Orkiestra Dęta

11:50 Chór Męski Akord

12:10 Sekcja tańca towarzyskiego dla dzieci Ośrodka Kultury

12:20 Sekcje piosenki Ośrodka Kultury

13:10 Sekcje tańca Ośrodka Kultury

14:00 LICYTACJE

16:00 Koncert zespołu The Tommy Guns

17:00 LICYTACJE

20:00 Światełko do nieba

/ok/

 

 

 

19 02 2022 (sobota)

Przedstawienie „Winda do nieba, czyli czworo po czterdziestce"

Z okazji Święta Zakochanych Ośrodek Kultury zaprasza 19 lutego 2022 o godz. 18.00 do Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie na zabawną komedię pt. „Winda do nieba, czyli czworo po czterdziestce" opowiadającą o czterech przypadkowych pasażerach windy, postawionych w sytuacji bez wyjścia. Każde z nich ma inny problem w życiu i chcąc nie chcąc, ujawnia go w sytuacji "ostatecznej". Życiowe dialogi i nagłe zwroty akcji prowadzą w niej do zaskakujących konfrontacji i komicznych puent. Spektakl słowno - muzyczny gdzie nie zabraknie piosenek, tańca i bardzo wyszukanej choreografii. Obsada: Magdalena Lewińska, Dariusz Kordek, Beata Olga Kowalska, Jacek Kawalec. Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Bilety w cenie 80 zł dostępne na www.kupbilecik.pl

/ok/

 

20 03 2022 (niedziela)

Recital Anny Wyszkoni

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na Recital Anny Wyszkoni - 20 marca 2022 r. o godz. 17:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie, ul. Jana Heweliusza 2. Bilety w cenie 80 zł dostępne na stronie www.kupbilecik.pl

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej doświadczonych i lubianych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Każdy koncert Ani Wyszkoni to eleganckie i pełne emocji widowisko. Tym razem będzie podobnie.

/ok/

 

 

26 03 2022 (sobota)

Przedstawienie „Ławeczka w słońcu"

26 marca 2022 roku o godz. 18.00 Ośrodek Kultury zaprasza do Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie na premierową komedię wielkiego przeboju amerykańskiej sceny teatralnej. Dwóch to - co się czubią, ale lubią - regularnie przesiaduje na ławeczce w uroczym parku. I choć różni ich niemal wszystko, to łączy wieloletnia przyjaźń. Szorstkie relacje Harolda i Alfreda są źródłem przekomicznych scen i zabawnych puent. Jeden to rozmemłany księgowy, który na wszystko narzeka, drugi - podstarzały lowelas kochający życie. Obaj marzą, by jakiś promyk słońca odmienił ich los, więc kiedy pewnego dnia na ławeczkę przysiada się Adrienne, w facetów wstępuje nowy duch. Adrienne tryska energią i pomysłami, wprowadza ożywczy ferment i burzy skostniały system. Czy zostanie z nimi na dłużej? Ta serdeczna komedia z happy endem jest radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania. Obsada aktorska: Maria Gładkowska, Wojciech Wysocki, Sylwester Maciejewski. Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz.

Bilety w cenie 95 zł do nabycia na www.kupbilecik.pl

/ok/