Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
23 09 2023 (sobota)

„Jedziemy po Was" - występ kabaretu K2

Szanowni Państwo! Z wielką przyjemnością pragniemy Was serdecznie zaprosić na niezapomniany wieczór pełen śmiechu, rozrywki i zabawy z okazji występu kabaretu K2! Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej w Zalasewie w dniu 23 września 2023 roku o godzinie 17:00.

Kabaret K2, znany z doskonałych skeczy, komediowych występów i dowcipnych puent, zapewni Wam niepowtarzalną dawkę humoru, która rozśmieszy wszystkich do łez. To idealna okazja, aby w miłej atmosferze spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, delektując się mistrzowskimi występami artystycznymi.

Data: 23 września 2023 roku

Godzina: 17:00

Miejsce: Sala Koncertowa w Zalasewie

Adres: Ul. Jana Heweliusza 26

Cena biletów wynosi 55 złotych.

Bilety można zakupić przez stronę internetową kupbilecik.pl

Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zalecamy wcześniejszy zakup biletów, aby mieć pewność swojego udziału w tym wyjątkowym występie. Dołączcie do nas i wspólnie spędźmy niezapomniany wieczór pełen śmiechu i radości!

Serdecznie zapraszamy.

/ok/

 

23 09 2023 (sobota)

XVIII Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych

Stowarzysznie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka zaprasza na XVIII Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych "Anielskie Śpiewogranie".

25 09 2023 (poniedziałek)

„Szóste pokolenie Polaków w Brazylii" - spotkanie w bibliotece

Zapraszamy 25 września o godz. 18.00 do Biblioteki Publicznej w Swarzędzu, os. Czwartaków na spotkanie z podróżnikiem Miłoszem Szymańskim. Poznamy Brazylię od nietypowej strony - historii potomków polskiej emigracji.

/mk/

 

 

26 09 2023 (wtorek)

LXXVII sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na LXXVII Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się w dniu 26 września 2023 roku o godz. 13°° w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, ul. św. Marcina 1.

Porządek obrad:

1. Otwarcie LXXVII Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z  LXXVI sesji.

4. Informacja o stanie realizacji planów zagospodarowania przestrzennego.

5. Rozpatrzenie  projektu  uchwały  w  sprawie  wyboru   ławników  do  Sądu  Okręgowego w Poznaniu i Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu i do Sądu Rejonowego Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu na kadencję w latach 2024 - 2027:

a) przedstawienie opinii zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników z dnia 8 sierpnia 2023 r. na temat kandydatów na ławników, w szczególności spełnienia przez nich wymogów określonych w ustawie,

b) wybór i ukonstytuowanie się Komisji Skrutacyjnej,

c) przedstawienie regulaminu głosowania,

d) przeprowadzenie głosowania,

e) przerwa, podczas której nastąpi obliczenie wyników głosowania,

f) przedstawienie protokołu Komisji Skrutacyjnej z głosowania nad wyborem ławników,

g) głosowanie nad uchwałą w sprawie wyboru  ławników do Sądu Okręgowego w Poznaniu                  i  Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu i do Sądu Rejonowego Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu na kadencję w latach 2024 - 2027.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2023.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2023-2043.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia woli zawarcia Aneksu nr 1 do Porozumienia Międzygminnego z dnia 15 grudnia 2021 r. w sprawie powierzenia Miastu Poznań zadania własnego Gminy Oborniki, Gminy Murowana Goślina, Gminy Czerwonak, Gminy Swarzędz, Miasta i Gminy Pobiedziska, Gminy Kleszczewo, Miasta i Gminy Kostrzyn w zakresie zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 w Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie utworzenia jednostki budżetowej Gminy Swarzędz pod nazwą Centrum Usług Społecznych w Swarzędzu oraz nadania tej jednostce statutu.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulic Chlebowej, Dożynkowej i Dalekiej w Gortatowie" - CZĘŚĆ A.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulic: Leśnej, Swarzędzkiej i Ogrodniczej w Janikowie" - część A.

13. Rozpatrzenie zmiany planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Swarzędzu na 2023 rok.

14. Przedstawienie protokołu z przeprowadzonej kontroli weryfikacji zaleceń pokontrolnych Komisji Rewizyjnej.

15. Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

16. Informacja o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz o odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

17. Wolne głosy.

18. Komunikaty.

19. Zakończenie LXXVII sesji.

 

 

29 09 2023 (piątek)

IV Integracyjny Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika

Koło Przyjaciół i Symaptyków Klubu Sportowego Unia Swarzędz - "Unia 100" wraz z Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz zaprasza na IV Integracyjny Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika, który odbędzie się 29 września b.r. o godz. 10.30 na stadionie Miejskim im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu.

Więcej informacji TUTAJ

30 09 2023 (sobota)

Oddział PTTK "Meblarz" zaprasza na wycieczkę

Oddział PTTK "Meblarz" w Swarzędzu zaprasza 30 września na wycieczkę krajoznawczą „Turystyczny Dzień w Obornikach Wielkopolskich. Trasa wycieczki poprowadzi przez Łukowo, Obornik Wlkp., Rożnowo, Parkowo, Wełnę i Jaracz. Wizyta w Jaraczu połączona będzie ze zwiedzaniem Muzeum Młynarstwa. Wycieczkę zakończy biesiada przy ognisku z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Wycieczka stanowi jeden z punktów programu  X Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej "Wędruj z nami", zainicjowanej przez ZG PTTK oraz obchodów 40-lecia powstania Oddziału PTTK "Meblarz" i 60-lecia ruchu PTTK w Swarzędzu.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji oraz zapisów na wycieczkę znajdują się w REGULAMINIE.

Wycieczka zorganizowana przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, przyjaciół Oddziału z Urzędu Miasta  i Gminy w Obornikach Wielkopolskich i Muzeum Młynarstwa w Jaraczu-Oddziału Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

/Piotr Osiewicz

Oddział PTTK "Meblarz" w Swarzędzu/

30 09 2023 (sobota)

Rajd „Witamy Jesień w Wierzenicy"

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Koło Osiedlowe „Łaziki" przy Spółdzielni Mieszkaniowej Swarzędz oraz Oddział Środowiskowy Poznań - Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka zapraszają na XXX Wielkopolski Rajd „Witamy Jesień w Wierzenicy" - sobota, 30 września 2023 r.

REGULAMIN RAJDU

Organizatorzy Rajdu:

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze: Koło Osiedlowe „Łaziki" przy Spółdzielni Mieszkaniowej Swarzędz oraz Oddział Środowiskowy Poznań - Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka.

przy współpracy:

Parafii Wierzenica.

Rada Sołecka w Wierzenicy

Rada Sołecka w Wierzonce

Instytucje wspierające:

Powiat Poznański

Miasto Poznań

Gmina Swarzędz

Komandor Rajdu:

Eugeniusz JACEK

Kierownictwo Rajdu :

Z - ca Komandora - Paweł Staszak

Skarbnik  - Ewa Maciejewska

Sekretariat - Teresa Jankowska; Maria Pelińska

Przewodnik - ksiądz Przemysław Kompf

Kwatermistrz - Jan Michalski

Weryfikacja OTP;KOT - Henryk Peliński, Romuald Królak

Trasy Rajdu:

Trasa I, autokarowo - piesza: start autokarem godz. 8.00 Kostrzyn (przystanek autobusowy przy „starej" Biedronce); godz. 8.30 Swarzędz /pętla autobusowa Os. Kościuszkowców/- następnie godz. 9.00 Poznań/sprzed Zespołu Szkół Salezjańskich/ Os. Bohaterów II Wojny Światowej 29; - następnie godz. 9.31 Poznań/parking za Kościołem Św. J. Jerozolimskiego za Murami na Komandorii/- przejazd do Koziegłów. Następnie dalej pieszo start ok. godz. 10.00 Koziegłowy ( baza Transkomu Sp. z o.o) /po przyjeździe autokarów/ - Janikowo - Mechowo - Wierzenica (kościół p.w. Świętego Mikołaja). Około 6 km. Kierownik trasy: Janusz Przybył

Trasa ll, piesza; start godz. 10.00 Kicin (pętla autobusowa)(dojazd na start komunikacją miejską z Poznania-Dworzec Śródka) - kościół w Kicinie - Droga Krzyżowa - Wierzenica. Około 4 km. Kierownik trasy: Łukasz Makulec.

Trasa IIl, rowerowa: start godz. 9.30 Poznań-Malta ( stacja początkowa Maltanki) - Nowe ZOO - godz. 10.15 Swarzędz (pływalnia) - Gruszczyn - Katarzynki - Uzarzewo - Wierzenica. Około 20 km w jedną stronę. Kierownik trasy: Katarzyna Wieczorek

Trasa lV, rowerowa: godz. 9.30 Poznań (pomnik Siewcy przy Uniwersytecie Przyrodniczym) - Koziegłowy - Kicin - Wierzenica . Około 20 km w jedna stronę. Kierownik trasy: lzabela Jankowska.

Trasa V, dowolna: Uczestnicy wędrują samodzielnie na wybranej przez siebie trasie pieszo, rowerami, samochodami; winni się stawić na mecie najpóźniej o godz. 11.50

Meta rajdu :

Meta rajdu ulokowana będzie na placu przy Kościele w Wierzenicy.

Czynna będzie w godz. 11:00 do 14:30

Komunikacja: Powrót: organizator zapewnia dowóz uczestników trasy nr „ I" na miejsca wyjazdu. Pozostali uczestnicy powrót we własnym zakresie.

Zgłoszenia uczestnictwa:

Zgłoszenia indywidualne i zbiorowe (koniecznie imienna lista):

pocztą elektroniczną mailowo: eugeniuszjacek.1@wp.pl w terminie do 27.09.2023 r. (środa) do godz. 18.00.

Wpisowe można uiścić u kierowników tras lub na mecie rajdu!

Zgłaszający koniecznie podaje numer trasy rajdu!

Odpłatność:

Odpłatność wynosi: 30 zł od osoby dla trasie nr. " I" pozostałe trasy 15 zł od osoby. Opiekunowie drużyn szkolnych biorą udział bezpłatnie.

Postanowienia końcowe:

Uczestnicy otrzymują : znaczek rajdowy; ciepły posiłek; możliwość zwiedzania zabytkowego drewnianego Kościoła pw. Św. Mikołaja w Wierzenicy oraz krypty Cieszkowskich; punkty na OTP i KOT; nagrody dla najlepszych (do wyczerpania zasobów) za udział w konkursie wiedzy krajoznawczej o Auguście Cieszkowskim i Gminie Swarzędz; puchary dla najliczniejszych drużyn. W przypadku zgłoszeń po terminie organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nie zrealizowania świadczeń w pełnym wymiarze.

ZWlEDZANlE KOŚClOŁA Z PRZEWODNlKlEM O GODZ. 12.00 !

Trasy dostępne dla osób niepełnosprawnych!

Członkowie PTTK z opłaconą składką za 2023 r. są ubezpieczeni, natomiast pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie. Każdy uczestnik odpowiada w pełni za ewentualne poniesione lub wyrządzone szkody na trasie lub na mecie.

Interpretacja regulaminu leży wyłącznie w gestii Kierownictwa Rajdu.

/ej/

 

7 10 2023 (sobota)

Sonia Bohosiewicz w spektaklu „Domówka"

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza w sobotę 07.10.2023 na spektakl „Domówka". Spektakle odbędą się w godz. 17:00 i 19:30 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie.

„Domówka" - komediowy spektakl. Sonia Bohosiewicz zaprasza na spotkanie pełne zabawnych anegdot, wzruszeń i opowieści o pierwszych lekcjach życia. „Domówka" to lekka, a zarazem osobista podróż aktorki do czasów PRL-u oraz największych przebojów w historii polskiej piosenki. Spektakl Soni Bohosiewicz to komedia koncertowa - połączenie spektaklu, stand-upu, śpiewu i improwizacji. Aktorka podczas występu dzieli się z publicznością wyjątkowymi historiami o miłości, kobietach i mężczyznach. W trakcie „Domówki" Bohosiewicz piecze ciasto w prodiżu, a publiczność śpiewa razem z nią największe polskie przeboje. Podczas występu usłyszymy takie hity jak "W moim magicznym domku", "Małgośka", "Jesteś lekiem na całe zło" czy "Józek, nie daruję ci tej nocy".

Scenariusz i reżyseria: Sonia Bohosiewicz

Występuje: Sonia Bohosiewicz

Bilety w cenie 80 zł do nabycia na www.kupbilecik.pl

godz.17:00

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/104412/Zalasewo/Sonia+Bohosiewicz+-+Dom%C3%B3wka/

godz.19:30

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/104413/Zalasewo/Sonia+Bohosiewicz+-+Dom%C3%B3wka/

 

/ok/

 

13 10 2023 (piątek)

XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

W piątek i sobotę 13 i 14 października w hali sportowej w Zalasewie odbędzie się XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W tym roku w wydarzeniu sportowym udział wezmą cztery zespoły.

Szczegółowe informmacje znajduja się TUTAJ

14 10 2023 (sobota)

XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

W piątek i sobotę 13 i 14 października w hali sportowej w Zalasewie odbędzie się XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W tym roku w wydarzeniu sportowym udział wezmą cztery zespoły.

Szczegółowe informmacje znajduja się TUTAJ

 

21 10 2023 (sobota)

XX Ogólnopolski Wyścig Kolarski "Swarzędz Cross im. Mariana Kegela"

W sobotę 21 października nad Jeziorem Swarzędzkim, w godz. 11:00-14:20 odbędzie się XX Ogólnopolski Wyścig Kolarski "Swarzędz Cross im. Mariana Kegela".

29 10 2023 (niedziela)

Spektakl "Kolacja na cztery ręce"

Stacja Art. wraz z Ośrodkiem Kultury w Swarzędzu serdecznie  zapraszają na spektakl z nutami komediowej farsy pt.: „Kolacja na cztery ręce".

Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach...Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe, dlatego zapraszamy na premierę spektaklu „Kolacja na cztery ręce" Paula Barza.

Paul Barz to niemiecki pisarz, muzykolog i dziennikarz, zyskał sławę właśnie dzięki tej sztuce, która, przetłumaczona na czternaście języków, wędruje po scenach całego świata.

Nuty komediowej farsy dodaje przedstawieniu partnerujący im w roli lokaja Sławomir Popławski, który gdy tylko się pojawia, kradnie swoimi błyskotliwo-zgryźliwymi spostrzeżeniami całą uwagę widza.

Obsada:

Mirosław Zbrojewicz, Piotr Dąbrowski, Sławomir Popławski

29 października 2023 o godz. 17:00 Zalasewo

Swarzędzka Sala Koncertowa,

ul. Jana Heweliusza 26

Bilety w cenie 85 zł do nabycia poprzez portal kupbilecik.pl

Zapraszamy!

/ok/

 

 

19 11 2023 (niedziela)

Koncert Mariusza Kalagi

Szanowni Państwo! Z wielką przyjemnością pragniemy Was serdecznie zaprosić na występ Mariusza Kalagi, piosenkarza i wykonawcy estradowego obdarzonego wspaniałym głosem. Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej w Zalasewie w dniu 19 listopada 2023 roku o godzinie 16:00.

Artysta często nazywany jest "Roy'em Orbisonem znad Wisły". Brał udział w wielu festiwalach i spektaklach muzycznych w kraju i za granicą: m.in. Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA. Znany jest sympatykom muzyki country z prezentacji telewizyjnych programów na "Międzynarodowym Pikniku Country" w Mrągowie na którym jest stałym bywalcem. W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX lecia podczas którego otrzymał tytuł "Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa". Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. "Wakacyjna Trasa Dwójki" TVP 2, "Festiwal Weselnych Przebojów" w TV POLSAT, w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka, "Gala Piosenki Biesiadnej", "Imiennik Dwójki" - Zbigniewa Górnego oraz w autorskim programie "Przebojowe Smaki" i "Szlagierowa Lista Telewizji TVS".

Szczegóły wydarzenia:

Data: 19 listopada 2023 roku

Godzina: 16:00

Miejsce: Sala Koncertowa w Zalasewie

Adres: ul. Jana Heweliusza 26

Cena biletów wynosi 70 - 130 złotych. Bilety można zakupić przez stronę internetową kupbilecik.pl

Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zalecamy wcześniejszy zakup biletów. Dołączcie do nas i wspólnie spędźmy niezapomniany wieczór pełen uśmiechu i radości!

Serdecznie zapraszamy.

/ok/