Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikaty


Seniorze, przyjdź do ZUS!3 10 2022

Jak co roku, w październiku, wspólnie z partnerami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspiera osoby starsze. Informuje, edukuje i wyjaśnia kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi, bezpieczeństwem i zdrowiem seniorów.

Informacja prasowa - Seniorze, przyjdź do ZUS! (173KB .pdf)

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp29 09 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Rejon ulic Michałówki i Łozinowej w Garbach" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 06.10.2022 r. do 04.11.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 24.10.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.11.2022 r.

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp29 09 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  „Rejon ulic Sarbinowskiej, Jesiennej i Łowieckiej w Łowęcinie” - część A wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 06.10.2022 r. do 04.11.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 17.10.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.11.2022 r.

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Ogłoszenia o przetargach na zbycie prawa własności działek27 09 2022

OGŁOSZENIE 10/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na zbycie należącego do Gminy Swarzędz prawa własności działki położonej w Rabowicach przy ul. Świerkowej (dz. 67/9)

OGŁOSZENIE 11/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na zbycie należącego do Gminy Swarzędz prawa własności działki położonej w Rabowicach przy ul. Świerkowej (dz. 67/6)

 

Ponad 119 mln zł na kontach rodziców z Wielkopolski15 09 2022

Większość rodziców już zawnioskowała  o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”.  ZUS przypomina, że termin na przekazanie dokumentów upływa 30 listopada. Wnioski przyjmowane są wyłącznie elektronicznie.

Informacja prasowa - Ponad 119 mln zł na kontach rodziców z Wielkopolski (125KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.4MB .m4a)

 

Komunikat w związu z kampanią "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"15 09 2022

Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! " organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego, TVP3 Kraków jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz "Zaproś kominiarza".

W czwartek kolejna wypłata czternastek14 09 2022

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 15 września, mają powody do zadowolenia. Otrzymają czternastą emeryturę już jutro. Natomiast osoby, których termin płatności emerytury czy renty przypada na 20 września- w przyszłym tygodniu.

Informacja prasowa - W czwartek kolejna wypłata czternastek (123KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.9MB .m4a)

 

Trwają Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego14 09 2022

Jeszcze dziś i jutro w Inspektoracie ZUS w Poznaniu polscy i niemieccy eksperci doradzają w sprawie emerytur i rent.

Informacja prasowa - Trwają Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego (117KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.3MB .m4a)

Nie chcesz stracić renty rodzinnej, pamiętaj o zaświadczeniu ze szkoły!12 09 2022

Do końca września uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS, mają czas na złożenie wniosku o dalszą wypłatę renty wraz z zaświadczeniem ze szkoły, że nadal się uczą. Jeśli zrobią to z opóźnieniem, np. złożą dokumenty w październiku, to stracą rentę rodzinną za wrzesień.

Informacja prasowa - Nie chcesz stracić renty rodzinnej, pamiętaj o zaświadczeniu ze szkoły! (120KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.6MB .m4a)

Link z nagraniem wideo

 

Wykazy o przeznaczeniu nieruchomości do zbycia9 09 2022

WYKAZ 9/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu nieruchomości do zbycia (Jasin, dz. 303/26)

WYKAZ 11/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu nieruchomości  do zbycia  (Swarzędz dz. 3332/5)

 

ZUS wypłacił kolejne czternastki8 09 2022

5 i 6 września kolejni seniorzy otrzymali czternastki z ZUS. W Wielkopolsce w tych dniach dodatkowe świadczenie otrzymało ponad 87 tys. emerytów i rencistów na łączną kwotę 105,8 mln zł. Następne czternastki ZUS wypłaci 10, 15 i 20 września.

Informacja prasowa - ZUS wypłacił kolejne czternastki (124KB .pdf)

Plik dźwiękowy (0.9MB .m4a)

 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp8 09 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów sportowych w Zalasewie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 15.09.2022 r. do 06.10.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 26.09.2022 r. o godz. 10:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.10.2022 r.

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Do 30 listopada trwa nabór wniosków o 300 plus. Jakie błędy najczęściej popełniają rodzice?6 09 2022

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wniosek o  świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Na ich konta trafiło już ponad miliard złotych. W województwie wielkopolskim w ramach programu ZUS wypłacił niemal 106,3 mln zł.

Informacja prasowa - Do 30 listopada trwa nabór wniosków o 300 plus. Jakie błędy najczęściej popełniają rodzice? (148KB .pdf)

Plik dźwiękowy (2.6MB .m4a)

Link z nagraniem wideo

 

Wykaz o przeznaczeniu nieruchomości do zbycia5 09 2022

WYKAZ 10/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu nieruchomości  do zbycia  (Gruszczyn, dz. 204)

 

Internetowy konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"24 08 2022

Szanowni Państwo,

Oddział Regionalny KRUS w Poznaniu informuje, że 23 sierpnia br. Telewizja Interaktywna AgroNews.com.pl - patron medialny XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo rolne" - uruchomiła Internetowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022".

Spośród 16 gospodarstw rolnych zakwalifikowanych do etapu centralnego, wybranych przez wojewódzkie komisje konkursowe, widzowie wybiorą JEDNO - najbezpieczniejsze ich zdaniem.

W tym roku partnerem strategicznym Internetowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022" została dobrze znana rolnikom firma PUH „Chemirol" sp. z o.o., która od ponad 30 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla rolnictwa w ramach autorskiego programu „Idę po rekord". Firma konsekwentnie rozbudowuje portfolio produktów w sektorze środków ochrony roślin, nawozów mineralnych i dolistnych, biostymulatorów, adiuwantów, nasion rzepaku i kukurydzy oraz kwalifikowanego materiału siewnego zbóż.

Link do strony AgroNewscom.pl:

https://agronews.com.pl/artykul/zaglosuj-na-najbezpieczniejsze-gospodarstwo-w-internetowym-konkursie-bezpieczne-gospodarstwo-rolne-2022/

 

ZUS zaprasza na Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego24 08 2022

Mieszkańcy Wielkopolski oraz województw zachodnich często podejmują zatrudnienie poza granicami kraju,  szczególnie na terenie Niemiec. Mając to na uwadze, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie Deutsche Rentenversicherung zaprasza na Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego, które odbędą się od 13 do 15 września br.

Informacja prasowa - ZUS zaprasza na Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego (160KB .pdf)

Plik dźwiękowy (4.5MB .aac)

Plakat (654KB .pdf)

Link z nagraniem wideo

 

ZUS apeluje do seniorów w sprawie czternastej emerytury22 08 2022

ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu i proponują „załatwienie” 14. emerytury. O czternastkę nie trzeba wnioskować, bo to dodatkowe roczne świadczenie, ZUS będzie wypłacał z urzędu.

Informacja prasowa - ZUS apeluje do seniorów w sprawie czternastej emerytury (160KB .pdf)

Plik dźwiękowy (7.2MB .aac)

Link z nagraniem wideo

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp18 08 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulic: Poznańskiej, Kórnickiej, Wrzesińskiej i Polnej w Swarzędzu” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 25.08.2022 r. do 23.09.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 19.09.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 07.10.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp18 08 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  „Dolina Cybiny i okolice”, Gmina Swarzędz - obręb Uzarzewo, Kobylnica, Uzarzewo-Katarzynki (pow. ca. 183 ha) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 25.08.2022 r. do 23.09.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 06.09.2022 r. o godz. 8:30 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 07.10.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Ogłoszenie o przetargu na zbycie prawa własności działki9 08 2022

OGŁOSZENIE 9/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz ogłasza przetarg ustny nieograniczony na zbycie należącego do Gminy Swarzędz prawa własności działki położonej w Jasinie oznaczonej numerem 89/43.

 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp4 08 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulic: Leśnej, Swarzędzkiej i Ogrodniczej w Janikowie” - część  C wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 11.08.2022 r. do 09.09.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 05.09.2022 r. o godz. 15:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23.09.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp4 08 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulic: Bliskiej i Joannitów Poznańskich w Rabowicach, Pszczelnej w  Zalasewie oraz Rabowickiej w Jasinie” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 11.08.2022 r. do 09.09.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 05.09.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23.09.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp4 08 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego część obrębu Gruszczyn, Kobylnica, Uzarzewo i Uzarzewo Katarzynki - część I.A wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 11.08.2022 r. do 09.09.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 22.08.2022 r. o godz. 15:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23.09.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp4 08 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulic Transportowej, Rivoliego i Poziomkowej w Zalasewie” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 11.08.2022 r. do 09.09.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 22.08.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23.09.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Wystarczy dłużej pracować żeby nie płacić podatku25 07 2022

Pracujący senior, który nie otrzymuje emerytury czy renty rodzinnej mimo nabycia uprawnienia,  nie zapłaci podatku, o ile  osiągnął wiek emerytalny, podlega ubezpieczeniom społecznym, a jego przychody nie przekroczą 85 528 zł w roku podatkowym. Musi również złożyć odpowiednie oświadczenie do swojego pracodawcy czy zleceniodawcy.

Informacja prasowa - Wystarczy dłużej pracować żeby nie płacić podatku (123KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.6MB .m4a)

 

Tylko do 30 listopada można składać wnioski o 300 plus25 07 2022

Termin na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” upływa z ostatnim dniem listopada. Wnioski złożone do końca sierpnia ZUS rozpatrzy najpóźniej 30 września.  Jeśli wniosek nie będzie zawierać błędów, to wypłata środków nastąpi zdecydowanie szybciej.

Informacja prasowa - Tylko do 30 listopada można składać wnioski o 300 plus (120KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.5MB .m4a)

 

Na PUE ZUS sprawdzisz stan swojego konta emerytalnego21 07 2022

ZUS zakończył już generowanie i udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) za 2021 rok. W tym roku informację otrzyma ponad 23 mln osób. Tak jak i w zeszłym roku ZUS udostępnił IOSKU wyłącznie w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Informacja prasowa - Na PUE ZUS sprawdzisz stan swojego konta emerytalnego (129KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.3MB .m4a)

Link z nagraniem wideo

 

Ostatni dzwonek na świadczenie postojowe19 07 2022

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że tylko do 23 lipca przedsiębiorcy z takich branż, jak sprzedaż detaliczna, transport, gastronomia, sport, kultura, rozrywka, edukacja, catering czy hotele mogą złożyć wniosek o świadczenie postojowe RSP-DD7. Pozostali przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne mają na to czas do 16 sierpnia.

Informacja prasowa - Ostatni dzwonek na świadczenie postojowe (130KB .pdf)

Plik dźwiękowy (878KB .m4a)

 

Pierwsza transza pieniędzy z programu „Dobry Start” trafiła na konta rodziców19 07 2022

W poniedziałek, 18 lipca ruszyły pierwsze wypłaty świadczenia 300 plus z programu „Dobry Start”. W pierwszej transzy na konta uprawnionych osób trafiło około 33,7 mln zł. Kolejne wypłaty będą sukcesywnie kierowane w najbliższych dniach.

Informacja prasowa - Pierwsza transza pieniędzy z programu „Dobry Start” trafiła na konta rodziców (130KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.7MB .m4a)

 

18 lipca ruszy wypłata 300 plus na wyprawki szkolne dla uczniów18 07 2022

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o pieniądze na wyprawkę szkolną. 18 lipca ruszą pierwsze wypłaty świadczeń 300 plus.

Informacja prasowa - 18 lipca ruszy wypłata 300 plus na wyprawki szkolne dla uczniów (133KB .pdf)

Plik dźwiękowy (1.6MB .m4a)

Link z nagraniem wideo

 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp14 07 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obręb Kruszewnia i część obrębów Garby i Zalasewo - część III.B wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 21.07.2022 r. do 19.08.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 25.07.2022 r. o godz. 15:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 02.09.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp14 07 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego część obrębu Gruszczyn, Kobylnica, Uzarzewo i Uzarzewo Katarzynki - część II.B wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 21.07.2022 r. do 19.08.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 17.08.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 02.09.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp14 07 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów sportowych w Zalasewie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 21.07.2022 r. do 19.08.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 25.07.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 02.09.2022 r.

 

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

548 wniosków w konkursie na poprawę bezpieczeństwa w pracy w Wielkopolsce13 07 2022

Blisko 4 tys. wniosków wpłynęło do ZUS w konkursie na projekty, w ramach którego pracodawcy mogą otrzymać dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa pracy w swojej firmie. Najwięcej, bo aż 548 wniosków wpłynęło od wielkopolskich przedsiębiorców.

Informacja prasowa - 548 wniosków w konkursie na poprawę bezpieczeństwa w pracy w Wielkopolsce (173KB .pdf)

Plik dźwiękowy (4.4MB .aac)

Link z nagraniem wideo

Ostatnie wakacje z bonem turystycznym13 07 2022

Wakacje to najlepszy i praktycznie ostateczny moment, by wykorzystać bon turystyczny. Na blisko 434 tys. uprawnionych w Wielkopolsce osób, wciąż nieaktywnych jest ponad 81 tys. bonów. Warto się pospieszyć, bo jego ważność upływa 30 września. Po tym terminie nie będzie można nim opłacić wypoczynku ani pobytu w hotelu.

Informacja prasowa - Ostatnie wakacje z bonem turystycznym (127KB .pdf)

Plik dźwiękowy (7.3MB .aac)

Link z nagraniem wideo

Zmiany w obsłudze klientów ZUS w poniedziałki8 07 2022

Od 11 lipca br. we wszystkich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obsługa klientów w poniedziałki odbywać się będzie w godz. 8.00 – 17.00.

Informacja prasowa - Zmiany w obsłudze klientów ZUS w poniedziałki (112KB .pdf)

Plik dźwiękowy (2.5MB .aac)

 

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL8 07 2022

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Wnioski - które powinny obejmować okres przed dniem 30 kwietnia 2022 r. - czyli przed wprowadzeniem obowiązku podawania numeru PESEL obywateli Ukrainy -  należy złożyć w okresie 14 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy (do dnia 15 lipca 2022 r.)

Wnioski składa się na formularzu według wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obowiązującego przed dniem 30 kwietnia 2022 r.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000608/O/D20220608.pdf

Wnioski złożone po 15 lipca 2022 r. nie będą rozpatrywane.

 

Badanie USG aorty brzusznej6 07 2022

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej w Wielkopolskim Programie Zdrowotnym ZDROWA AORTA, które odbędzie się w dniu 19.07.22 r. oraz 23.08.22 r. w Poznaniu w Centrum Medycznym Arterieart, ul. Rakoniewicka 23A.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50-69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Zbadaj się bezpłatnie! Wczesna diagnoza może uratować życie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:

- telefonicznie: 503 075 095

- e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).

Zapraszamy serdecznie! Zespół Zdrowa Aorta

 

Niskie podatki także dla emerytów i rencistów1 07 2022

Ponad 3 mln emerytów i rencistów zyska na zmianach podatkowych, które wejdą w życie od  1 lipca. Przeciętna korzyść zyskujących ma wynieść rocznie około 726 zł.

Informacja prasowa - Niskie podatki także dla emerytów i rencistów (122KB .pdf)

Plik dźwiękowy (2.4MB .m4a)

Link z nagraniem wideo

 

Od 1 lipca można wnioskować o środki na wyprawkę szkolną27 06 2022

Od najbliższego piątku, 1 lipca, można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną.

Informacja prasowa - Od 1 lipca można wnioskować o środki na wyprawkę szkolną (154KB .pdf)

Plik dźwiękowy (2.9MB .aac)

Link z nagraniem wideo

 

Wykaz o przeznaczeniu nieruchomości do zbycia20 06 2022

WYKAZ 8/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu nieruchomości do zbycia  (Jasin, dz. 89/43)

 

Ogłoszenia o przetargach na zbycie prawa własności działek14 06 2022

OGŁOSZENIE 7/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz ogłasza drugi  przetarg ustny nieograniczony na zbycie należącego do Gminy Swarzędz prawa własności działki położonej w Rabowicach oznaczonej numerem 67/9.

OGŁOSZENIE 8/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz ogłasza drugi  przetarg ustny nieograniczony na zbycie należącego do Gminy Swarzędz prawa własności działki położonej w Rabowicach oznaczonej numerem 67/6.

90 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pracy14 06 2022

Płatnicy składek mogą już ubiegać się o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Łącznie na ten cel przeznaczono 90 mln zł.

Informacja prasowa - 90 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pracy (231KB .pdf)

Plik dźwiękowy (4.5MB .aac)

Link z nagraniem wideo

 

Ogłoszenie o przetargu na zbycie prawa własności działek13 06 2022

OGŁOSZENIE 6/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz ogłasza przetarg ustny nieograniczony na zbycie należącego do Gminy Swarzędz prawa własności działek położonych w Zalasewie oznaczonych numerami 21/54, 21/55  i 21/56.

Dobre prognozy dla przyszłych emerytów19 05 2022

W czerwcu stan kont osób ubezpieczonych w ZUS, gdzie gromadzone są informacje o składkach na ubezpieczenie emerytalne, wzrośnie o 9,33 proc.

Informacja prasowa - Dobre prognozy dla przyszłych emerytów (163KB .pdf)

Plik dźwiękowy (4.5MB .aac)

Link z nagraniem wideo

 

Do 16 sierpnia można skorzystać ze świadczenie postojowego19 05 2022

Do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce Covid-19, mają czas na złożenie wniosku o świadczenie postojowe.

Informacja prasowa - Do 16 sierpnia można skorzystać ze świadczenie postojowego (165KB .pdf)

Plik dźwiękowy (6.9MB .aac)

Link z nagraniem wideo

 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp12 05 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Rejon ulic Michałówki i Łozinowej w Garbach" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 19.05.2022 r. do 20.06.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 23.05.2022 r. o godz. 15:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.07.2022 r.

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp12 05 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru u zbiegu ulic Transportowej i Kórnickiej w Zalasewie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 19.05.2022 r. do 20.06.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 23.05.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.07.2022 r.

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

 

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu mpzp12 05 2022

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Dolina Cybiny i okolice”, Gmina Swarzędz - obręb Uzarzewo, Kobylnica, Uzarzewo-Katarzynki (pow. ca. 183 ha) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 19.05.2022 r. do 22.06.2022 r. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 13.06.2022 r. o godz. 14:00 za pomocą środków porozumiewania się na odległość z możliwością zabierania głosu, zadawania pytań przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku oraz zadawania pytań w formie zapisu tekstowego. Udział w dyskusji będzie możliwy za pomocą platformy ZOOM - szczegółowy link do dyskusji zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce „Zagospodarowanie przestrzenne” co najmniej 10 minut przed rozpoczęciem dyskusji. Uwagi do projektu planu należy wnosić w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres: umig@swarzedz.pl, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.07.2022 r.

Cała treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej www.bip.swarzedz.pl w zakładce zagospodarowanie przestrzenne, plany miejscowe w opracowaniu.

 

Wykaz o przeznaczeniu nieruchomości do zbycia5 05 2022

WYKAZ 7/2022

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu nieruchomości  do zbycia  (Swarzędz, dz. 2913/2)