Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Obsługiwane aplikacje


Od 21 stycznia 2019 pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej, której organizatorem jest Gmina Swarzędz mają nową możliwość zakupu biletów za pomocą telefonu komórkowego w systemie mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

W systemie dostępne są bilety jednorazowe oraz okresowe.

Aktywacja usługi

Aby uzyskać możliwość dokonywania zakupów biletów (a także innych usług dostępnych w systemie mPay w całej Polsce) należy utworzyć konto na stronie www.mpay.pl lub pobierając aplikację mPay na smartfona.

Po połączeniu aplikacji ze swoim kontem w mPay można korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji.

Forma płatności

Istnieje możliwość korzystania z kilku sposobów przekazywania środków na utworzone już konto (portmonetkę mPay):

  • przelew z konta,
  • zasilenie z karty płatniczej,
  • blik.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Zakup biletu

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Swarzędz. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu 4-cyfrowym kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki "Kontrola biletów", wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

UWAGA! W przypadku zakupu biletu 30-dniowe, bilet taki obowiązywać będzie począwszy od dnia zakupu przez 30 dni. Aby bilet obowiązywał na cały miesiąc, należy zakupić go w pierwszym jego dniu.


mPay oferuje również możliwość opłacania innych usług w wielu miastach Polski.

 

ZOBACZ film instruktażowy

Pobierz aplikację

android appstore

Wybierz metodę płatności

Możesz podpiąć kartę płatniczą, płacić BLIKiem albo rozliczać się w rachunku za telefon.

Wolisz tradycyjnie? Doładuj konto prepaid moBiLET dowolną kwotą

Kup bilet

Użyj aplikacji, aby zapłacić za parking albo kupić bilet komunikacji miejskiej czy kolejowej

Aplikacja dostępna również w poprzez aplikacje wybranych banków.