Unici wygrali w Warszawie
W miniony weekend w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza młodzików i kadetów. Pojechaliśmy na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu - organizatora - UKS Talentu Białołęka i po fantastycznych bojach zwyciężyliśmy. Poza klubami z Warszawy i Mazowsza przyjechali oprócz nas kluby z województwa Warmińsko Mazurskiego i Podlaskiego. Rangę zawodów podniosła obecność Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Pana Andrzeja Suprona.
Unia Swarzędz wygrała klasyfikację końcową, na podium znaleźli się jeszcze Talent Białołęka oraz UKS Piątka Piaseczno.
Indywidualnie nasi zawodnicy wywalczyli:
złote medale: Oliwier Białasik, Michał Kałużny, Michał Gracz, Mateusz Wierzbiński
srebrne medale: Patryk Remlein, Konrad Sobkowiak, Hubert Sobkowiak, Albert Tylski
brązowe medale: Wiktor Brodziszewski, Antoni Głodowski, Tymoteusz Czarnota, Dawid Stasiak, Mateusz Tomelka
Obecni w Warszawie trenerzy Leonarczyk i Nogaj wyrazili duże zadowolenie po zwycięstwie.
"Jest bardzo dobrze, jednak najważniejsze zawody jeszcze przed nami i nie ma co spoczywać na laurach tylko dalej ciężko pracować" - podsumował Leonarczyk.
/Grzegorz Mazurek/













