Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
24 05 2019 (piątek)

Koncert „Marek Piekarczyk akustycznie"

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na koncert „Marek Piekarczyk akustycznie", który odbędzie się 24 maja 2019 roku (piątek) o godzinie 20:00  w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie przy ul. Jana Heweliusza 26.

Bilety w cenie 55 zł do nabycia w Ośrodku Kultury w Swarzędzu ul. Poznańska 14 (wjazd od ul. Jesionowej), na stronie www.ok-swarzedz.pl - zakładka BILETY lub www.kupbilecik.pl

► Marek Piekarczyk jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video w Polsce i w innych krajach świata. 16. kwietnia 2016 roku, na Stadionie Miejskim w Poznaniu, odbyło się przedstawienie Rock-Opery: „Jesus Christ SuperStar" z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski z udziałem Marka Piekarczyka w roli głównej dla 34 tysięcznej widowni.  Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech. Przez dwa lata, co niedzielę Marek prowadził swoją audycję radiową w RMFFM pt: "Marek Piekarczyk - Buntownik z wyboru". Obecnie, jest to audycja „Rock&rollowa Historia Świata", która prowadzi z Marcinem Jędrychem.  Występuje też z nowym projektem: „Marek Piekarczyk Symfonicznie" oraz „U2 Symfonicznie".

/ok/

 

 

25 05 2019 (sobota)

Piknik krwiodawców

Zarząd Klubu HDK PCK przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu zaprasza krwiodawców wraz z rodzinami oraz sympatyków na Ogólnopolski Majowy Rodzinny Piknik Krwiodawców dnia 25 maja 2019 roku od godziny 15.30. Miejsce pikniku - polana przy leśniczówce Poznań-Zieliniec, ul. Darniowa 52. Udział w pikniku jest dla wszystkich bezpłatny. Serwujemy poczęstunek. Będą konkursy dla dzieci i dorosłych. Proszę zabrać z sobą dobry humor i słońce ewentualnie koc.

Pozdrawiam,

Eugeniusz JACEK - prezes Klubu HDK PCK

25 05 2019 (sobota)

VIII Gminny rajd „Cały Swarzędz na rowery"

Serdecznie zapraszamy na VIII Gminny rajd rowerowy „Cały Swarzędz na rowery", który odbędzie się 25 maja (sobota) 2019 r. Przygotowaliśmy dla Państwa różnorodne trasy , które mają jedną metę - Scena nad jeziorem w Swarzędzu. Nie pobieramy wpisowego.

Na mecie poczęstunek i konkursy dla uczestników rajdu. Nagrodą główną jest ROWER ufundowany przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

Zapisy tylko przez internet  na www.scsir.swarzedz.pl do 22 maja (liczba uczestników ograniczona).

Grupy szkolne - zgłoszenia tylko na adres marketing@scsir.swarzedz.pl od 10 do 20 maja.

/scsir/

 

25 05 2019 (sobota)

XVI rajd "Puszcza Wpuszcza"

Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka" i gminy członkowskie wraz z Zespołem Parków Krajobraz owych Województwa Wielkopolskiego zapraszają 25 maja na XVI rajd ,,Puszcza Wpuszcza", którego tegoroczna meta znajduje się w Zielonce (gmina Murowana Goślina).

Do wyboru będzie kilka tras rowerowych, o różnej długości i urozmaiconym stopniu trudności. Proponujemy m.in.  spokojne, rodzinne trasy rekreacyjne, jak i MTB - dla miłośników kolarstwa górskiego. Każda będzie miała swój początek w innej gminie,

a wszystkie spotkają się na wspólnej mecie. Tam na uczestników będzie czekał regeneracyjny posiłek i konkurs z nagrodami. Na miłośników pieszych wędrówek z kijkami przygotowaliśmy 12-kilometrową trasę Nordic Walking. Szczegóły znaleźć można na stronie: www.turystyka.puszcza-zielonka.pl.

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

/ZM „Puszcza Zielonka"/

 

26 05 2019 (niedziela)

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego zostaną przeprowadzone 26 maja w godzinach 7:00 do 21:00.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego można głosować tylko na jedną listą kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „X" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy (wskazując jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu).

Postawienie znaku „X" w kratkach z lewej strony obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście lub niepostawienie znaku „X" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Znak „X" to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

W Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem internetowym http://bip.swarzedz.eu w zakładce „Wybory" znajdą Państwo komplet informacji na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. Każdy z Państwa może sprawdzić, gdzie znajduje się jego lokal wyborczy - wstarczy kliknąć TUTAJ.

Zachęcamy do udziału w wyborach!

/-/

 

1 06 2019 (sobota)

Festyn z okazji Dnia Dziecka - zapraszamy!

W sobotę 1 czerwca, od godz. 14:00 zapraszamy na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który tym razem odbędzie się na boisku za Pływalnią Wodny Raj przy ul. Kosynierów.

Wśród wielu darmowych atrakcji, przygotowanych specjalnie dla najmłodszych, znajdą się m.in mini-łódki w basenie, karuzela, kolejka samojezdna, eurobungy, trampolina oraz oczywiście dmuchany plac zabaw z zamkami do skakania, zjeżdżalniami czy też basenem z piłeczkami.

Powstaną także specjalne stanowiska z warsztatami plastycznymi, malowaniem twarzy, małym budowlańcem czy też ogromnymi grami planszowymi!

Doświadczeni animatorzy zadbają o kondycję naszych pociech przeprowadzając różnego typu konkursy i zabawy ruchowe.

Nowością i zarazem niewątpliwie ciekawą atrakcją, będzie EKSPLOZJA KOLORÓW!  Czyli popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę różnokolorowych Kolorów Holi, które stworzą wielką chmurę barw!

Tego samego dnia, na Stadionie Miejskim, w godz. 10:00 - 14:30 odbędą się również 3. Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży, które towarzyszyć będą obchodom swarzędzkiego dnia dziecka.

Serdecznie zapraszamy!

/ok/

 

1 06 2019 (sobota)

Igrzyska Dzieci i Młodzieży "Walka z uzależnieniami"

2 06 2019 (niedziela)

Bieg 10 km Szpot Swarzędz

8. edycja jednego z największych biegów ulicznych w Wielkopolsce – 10 km Szpot Swarzędz.

 

Bieg odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2019 roku, a start nastąpi o godzinie 11:00 z ulicy Cieszkowskiego w Swarzędzu.

Wpisowe wynosi:

- do 10 maja - 49 zł

- po 10 maja - 55 zł.

 

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.biegi.szpot.pl.

 

Limit uczestników został ustalony na 3 000 biegaczy.

Do wylosowania wśród wszystkich, którzy ukończą bieg w czasie 90 minut, będzie tradycyjnie samochód osobowy. W tym roku mamy dla Was SUZUKI CELERIO.

 

Kategorie wiekowe są co 5 lat ( od 16 do 75 i więcej), a nagrody otrzyma pierwszych sześć zawodniczek i sześciu zawodników w każdej z 13 kategorii.

 

Bieg Główny poprzedzi 1 Bieg Rodzinny Szpot Swarzędz - dystans ok 1,2 km, limit czasu 1h, start 2 czerwca o godzinie 10:00. Każdy z uczestników otrzyma medal okolicznościowy. zapisy na www.biegi.szpot.pl. cena 15 zł/osoby

 

Ewentualne zapytania prosimy przesyłać na adres biegi@szpot.pl

8 06 2019 (sobota)

Festyn rodzinny "Aeropiknik"

 

8 czerwca, sobotnie popołudnie. Zapraszamy na niecodziennie wydarzenie, jakim będzie Aeropiknik.

Aeropiknik – cóż to jest? To piknik rodzinny o tematyce lotniczej. Wypoczynek, zabawa i ogrom wiedzy.

W programie wiele lotniczych atrakcji, z których niewątpliwie największą będzie możliwość lotu prawdziwym balonem na uwięzi!

Oprócz tego w prawdziwym żyroskopie będzie można doświadczyć przeciążeń, jakich

doznają piloci samolotowi, zabawa tylko dla odważnych!

W niebo wzniesie się ogromny dron, a transmisję z jego pokładu obejrzymy na

specjalnym ekranie.

Zapraszamy także do hangaru pełnego symulatorów lotu. Dla najlepszych młodych adeptów pilotażu - puchary i nagrody. Jeżeli wiatr będzie sprzyjający - na niebie pojawią się również wielkie latawce, największe z nich o wielkości kilkanastu metrów!

Dodatkowo w programie: strzały z rakiet wodnych i pneumatycznych, konkursy modeli szybowców i wiele innych! Trzymamy kciuki za pogodę i serdecznie zapraszamy!

14 06 2019 (piątek)

Dni Swarzędza 2019

Dni Swarzędza 2019 odbędą się w dniach 14,15 i 16 czerwca na polanie nad jeziorem.

Podczas Dni Swarzędza 2019 wystąpią:

Piątek, 14.6.2019

Power Play

Sławomir

Dance Nation

GROMEE

Gregory DJ

 

Sobota, 15.6.2019

Luxtorpeda OFFICIAL

COMA

 

Niedziela, 16.6.2019

Filip Lato

Big Cyc

16 06 2019 (niedziela)

XXVII Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot

Na ponad miesiąc przed imprezą ruszyły zapisy do udziału w XXVII już Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot. Tegoroczny Rajd odbędzie się w niedzielę 16 czerwca, a miejscem startu będzie po raz pierwszy Czerwonak. Rajd, znajdujący się jak zawsze w oficjalnym kalendarzu Dni Swarzędza, odbywa się w ramach obchodów 30-lecia powstania firmy Szpot .

Zapisy przyjmowane są przez stronę www.rajdy.szpot.pl oraz w salonach Firmy Szpot przy ulicy Kaliskiej 2 na poznańskich Ratajach oraz w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 174 i 191. Wpisowe od załogi wynosi jedynie 30 złotych. W imprezie mogą startować samochody osobowe wszystkich marek, a limit startujących wynosi maksymalnie 100 załóg. O udziale decyduje zatem kolejność zgłoszeń.

Miejscem startu tegorocznego Rajdu będzie parking na Dziewiczej Górze. Tam też 16 czerwca 2019 roku o godzinie 9-tej rozpocznie pracę Biuro Rajdu, a załoga z numerem 1 wystartuje o godzinie 10-tej. Licząca nieco ponad 40 kilometrów trasa będzie prowadziła przez najciekawsze, naprawdę urokliwe zakątki gmin Czerwonak oraz Swarzędz. Do wykonania załogi będą miały kilkanaście różnorodnych zadań, wśród których znajdą się tradycyjnie m.in. pomoc przedmedyczna, test z przepisów ruchu drogowego, wjazd do ciasnego garażu. Na trasie pojawi się policyjny radar , a specjalne, zabawowe zadania czekają także na dzieci. Ponieważ to Rajd odbywający się w ramach obchodów 30-lecia firmy Szpot, zatem warto przygotować różne kombinacje np. dat urodzin uczestników, numerów rejestracyjnych samochodów, które będą się z liczbą 30 kojarzyły.

Kompletna załoga powinna składać się z rodziców i minimum jednego dziecka, acz nie będą sprawdzane koligacje rodzinne. Tradycyjnie meta Rajdu znajdować się będzie w Centrum Obsługi Samochodów Firmy Szpot w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191. Oprócz posiłku, możliwości bezpłatnej kontroli samochodu przed wakacyjnymi wyjazdami przeprowadzona zostanie aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Będzie ogródek zabaw dla najmłodszych, a nagrody tradycyjnie otrzymają wszystkie załogi .Najlepsza załoga w XXVII Rajdzie wyjedzie ze Swarzędza z okazałym pucharem oraz.... To na razie tajemnica!

Zapraszamy do zapisów i przypominamy, że limit załóg wynosi 100 . Zatem o tym, kto wystartuje w XXVII Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot w niedzielę 16 czerwca b.r. decydować będzie kolejność zapisów.

Informacje szczegółowe dostępne są na stronie www.rajdy.szpot.pl oraz pod numerem telefonu 696 429 859. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres rajdy@szpot.pl lub m.wajer@szpot.pl , a zapisu można dokonać poprzez stronę www.rajdy.szpot.pl

Zapraszamy!

/waj/

 

28 06 2019 (piątek)

XXI Festiwal Orkiestr Dętych

7 07 2019 (niedziela)

Wystawa psów (nie)rasowych

28 07 2019 (niedziela)

"Dawnych wspomnień czar"

18 08 2019 (niedziela)

Światowy festiwal folkloru "Integracje" - finał

24 08 2019 (sobota)

Gminne Dożynki

25 08 2019 (niedziela)

Piknik Trzech Pokoleń

18 10 2019 (piątek)

Memoriał Arkadiusza Gołasia

Kurek, Toniutti, Deroo czy Kazijski to tylko niektóre gwiazdy światowej siatkówki, których podziwiali kibice w Swarzędzu-Zalasewie podczas XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Poznaliśmy datę i miejsce piętnastej edycji tej imprezy.

Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza jaka odbywa się w Wielkopolsce. W październiku kibice w Swarzędzu-Zalasewie podziwiali świeżo upieczonych mistrzów świata, olimpijczyków, reprezentantów między innymi Francji, Belgii, Japonii czy Australii. Warsztaty dla grupy 150 dzieci prowadzili Giba, Antiga, Nowakowski i Wrona. Na boisku zmierzyły się drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz Stocznia Szczecin. Największą popularnością wśród tłumnie zgromadzonych fanów cieszył się Bartosz Kurek - najlepszy siatkarz Europy 2018 roku, MVP mistrzostw świata, wygranych przez Reprezentację Polski. Wraz z Łukaszem Żygadło, Matejem Kazijskim i kolegami z drużyny stworzył konstelację gwiazd, która w cuglach wygrała XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Jak się później okazało - było to jedyne trofeum wygrane przez Stocznię Szczecin, która musiała wycofać się z rozgrywek PlusLigi. - Trzy z czterech zaproszonych przez nas drużyn zakończyło rundę zasadniczą w pierwszej czwórce - wspomina Anna Sumelka, organizatorka tego wydarzenia. - W zeszłym roku mieliśmy przysłowiowego nosa do wybranych zespołów, zapewniam, że w październiku kibice znów będą zachwyceni - dodaje tajemniczo.

XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Ubiegłoroczna edycja imprezy została uhonorowana tytułem najlepszego wydarzenia 2018 roku podczas gali Sportowiec Miasta i Gminy Swarzędz. Odbierając nagrodę, organizatorzy Memoriału poinformowali, że tegoroczny turniej odbędzie się w dniach 18-20 października. Ku uciesze mieszkańców Gminy Swarzędz najlepsi siatkarze świata ponownie zmierzą się w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie. - Gwiazdy światowego sportu, oklaskiwane przez pełne trybuny to obrazek, który na długo zapisał się w pamięci mieszkańców - podsumowuje Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. - Jesteśmy dumni, że jubileuszowa - piętnasta edycja również odbędzie się na terenie Gminy Swarzędz - dodaje. 

/nad/