Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
4 06 2023 (niedziela)

10. Bieg Szpot Swarzędz oraz 3. Bieg Rodzinny Szpot Swarzędz

10. Bieg 10 km Szpot Swarzędz oraz 3. Bieg Rodzinny Szpot Swarzędz odbędą się już 4 czerwca 2023 roku.

Impreza organizowana jest przez Grupę Szpot oraz Miasto i Gminę Swarzędz, które w tym roku obchodzi 385-lecie lokacji. To już 10., jubileuszowa edycja wydarzenia, którego charakter przyciąga nie tylko licznych uczestników i kibiców, ale całe rodziny. Szczególnie, że biegowi na dystansie 10 kilometrów towarzyszy 3. Bieg Rodzinny.

Wspaniała atmosfera, radość i duch współzawodnictwa towarzyszą  biegaczom i kibicom w każdej edycji tego wyjątkowego wydarzenia. Jest to nie tylko okazja do sprawdzenia swoich umiejętności biegowych, ale również do spędzenia aktywnie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Podczas biegu organizowana będzie aukcja, której celem jest wsparcie Joasi Tomaszewskiej - 10-letniej mieszkanki Kobylnicy k/Swarzędza, która od 5 lat walczy z nowotworem złośliwym.

Biegi odbywają się pod Patronatem Honorowym Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Poznańskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Jeśli zastanawiasz się nad pierwszym startem w biegu ulicznym, bądź chcesz pobić swój rekord życiowy na dystansie 10 km, nie zwlekaj i zapisz się na tę wyjątkową imprezę. Limit biegaczy w tej edycji biegu to 2000, a wolne miejsca bardzo szybko znikają.

 

Do zobaczenia 4 czerwca na starcie 10. Biegu 10km Szpot Swarzędz oraz 3. Biegu Rodzinnego Szpot Swarzędz!

Szczegółowe informacje oraz zapisy: http://www.biegi.szpot.pl

 

4 06 2023 (niedziela)

XXI Wielkopolski Rajd Integracyjny

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Środowiskowy Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka oraz Koło PTTK „Łaziki" w Swarzędzu zapraszają na XXI Wielkopolski Rajd Integracyjny „Sprawni Inaczej - Bez Barier i Granic" - Lusowo, 4 czerwca 2023 roku (niedziela).

Oto REGULAMIN rajdu.

/ej/

 

6 06 2023 (wtorek)

LXXIII Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na LXXIII Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, zwołaną na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, która odbędzie się w dniu 6 czerwca 2023 r., o godz. 13:00 w formie zdalnej.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie LXXIII Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2023 - 2043.

4. Zakończenie LXXIII sesji

 

10 06 2023 (sobota)

„Korbowód" zaprasza na rajd

10 czerwca br., zgodnie z „Kalendarzem imprez na rok 2023", Klub Turystyki Motorowej „Korbowód" organizuje I część Rajdu Motorowego „Szlakiem kościołów drewnianych Puszczy Zielonka". Impreza składa się z trzech części; podczas każdej z nich poznamy cztery kolejne kościoły Szlaku.  Część II zaplanowana jest na 14 października br., część III na rok 2024. Wielkopolska jest regionem, w którym znajduje się najwięcej kościołów drewnianych w Polsce, więcej niż np. na Podhalu. Kościoły Puszczy Zielonka posiadają niezwykle cenną wartość historyczną i architektoniczną.

Trwają ostatnie uzgodnienia z administratorami parafii; po ich zakończeniu-za kilka dni-powstanie szczegółowy regulamin rajdu. Warto jednak już teraz zapisywać się i wysyłać zgłoszenia na adres mailowy Oddziału PTTK „Meblarz" biuro@meblarz.pttk.pl W zgłoszeniach prosimy podawać nazwiska i imiona uczestników i ewent. instytucję zgłaszającą.

Start rajdu ok. godz. 10.00 ze Swarzędza, powrót ok. godz. 15.00-16.00, wpisowe w wysokości nieprzekraczającej 10,00 zł/osobę.

Regulamin rajdu zostanie zamieszczony na stronie internetowej Oddziału (https://www.meblarz.pttk.pl/) najpóźniej do końca maja br.

Do udziału w imprezie gorąco zapraszają organizatorzy: Klub Turystyki Motorowej „Korbowód" i Zarząd Oddziału PTTK „Meblarz" w Swarzędzu.

/po/

 

 

 

16 06 2023 (piątek)

V Memoriał im.Zenona Baranowskiego

Koło Unia -100  zaprasza na V Memoriał im. Zenona Baranowskiego dla dzieci i młodzieży w konkurencjach biegowych. Impreza rozpocznie się 16 czerwca o godz. 10:30 na stadionie miejskim im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu przy ul. Św. Marcin 1.

Zapraszamy!

18 06 2023 (niedziela)

X Bieg Integracyjny „Biegnę dla Was"

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy, Fundacja Dzieciaki Czwórki oraz Rada Rodziców SP4 serdecznie zapraszają na X Bieg Integracyjny „Biegnę dla Was", który odbędzie się 18 czerwca godz. 12.00 na boisku SP4. Wydarzenie objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. Po biegu w godz. 12.00-15.00 czeka na Państwa festyn rodzinny z licznymi atrakcjami.

Cegiełki o wartości 10 zł do nabycia w sekretariacie SP4 lub w sali 1a SP4. Na stronie FB Dzieciaki Czwórki w utworzonym wydarzeniu umieszczane są szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/975006353524301/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

/jk/

 

29 10 2023 (niedziela)

Spektakl "Kolacja na cztery ręce"

Stacja Art. wraz z Ośrodkiem Kultury w Swarzędzu serdecznie  zapraszają na spektakl z nutami komediowej farsy pt.: „Kolacja na cztery ręce".

Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach...Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe, dlatego zapraszamy na premierę spektaklu „Kolacja na cztery ręce" Paula Barza.

Paul Barz to niemiecki pisarz, muzykolog i dziennikarz, zyskał sławę właśnie dzięki tej sztuce, która, przetłumaczona na czternaście języków, wędruje po scenach całego świata.

Nuty komediowej farsy dodaje przedstawieniu partnerujący im w roli lokaja Sławomir Popławski, który gdy tylko się pojawia, kradnie swoimi błyskotliwo-zgryźliwymi spostrzeżeniami całą uwagę widza.

Obsada:

Mirosław Zbrojewicz, Piotr Dąbrowski, Sławomir Popławski

29 października 2023 o godz. 17:00 Zalasewo

Swarzędzka Sala Koncertowa,

ul. Jana Heweliusza 26

Bilety w cenie 85 zł do nabycia poprzez portal kupbilecik.pl

Zapraszamy!

/ok/