Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN
Wszystkie wydarzenia
22 07 2017 (sobota)

Zawody Deskorolkowe w Swarzędzu

Zapraszamy serdecznie na eliminacje Mistrzostw Polski w Jeździe na Deskorolce. Zawody odbędą się 22 lipca 2017 r. o godzinie 11:00 w swarzędzkim skateparku.

Regulamin zawodów TUTAJ

 

30 07 2017 (niedziela)

Dawnych Wspomnień Czar

Okres letni w naszym mieście obfituje w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Wśród nich w kalendarzu stałe miejsce zajmuje koncert Dawnych Wspomnień Czar, którego organizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu. Łączy pokolenia i stanowi wspaniały czas świetnej zabawy zarówno dla starszej, jak i młodszej widowni. W tym roku przed swarzędzką publicznością na Scenie nad Jeziorem wystąpią Danuta Mizgalska i zespół Happy End.

W niedzielne popołudnie 30 lipca zapraszamy na koncert Danuty Mizgalskiej, artystki pochodzącej i mieszkającej w Poznaniu znanej z takich przebojów jak: „Casablanca", „Jestem twoją lady", „Okruchy wspomnień", „Może ja - może ty" czy „Dziewczyna taka jak ja" oraz zespół „Happy End", który zaprasza do wspólnego śpiewania piosenek, które znają starsi i młodsi m.in. „Jak się masz kochanie" , Ja cię kocham a ty spisz", „Słoneczna Kalifornia", „Dobrze się mam kochanie"

Zapraszamy do wspólnej zabawy

Niedziela 30 lipca 2017 roku

Scena nad Jeziorem

Godzina 15.00 - koncert Danuty Mizgalskiej

Godzina 16.30 - koncert zespołu Happy End

 

Do zobaczenia!

13 08 2017 (niedziela)

XVII Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2017

26 08 2017 (sobota)

Gminne Dożynki

W sobotę, 26 sierpnia, na boisku sportowym przy zmodernizowanej Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 15:00 polową mszą św. Następnie Zespół Tańca Ludowego „Poligrodzianie" z Poznania zaprezentuje tradycyjny obrzęd dożynkowy, na który składają się zwyczaje rozpoczęcia - powrozowe, ośpiewanie i otańczenie wieńca oraz chleba, dzielenie chleba, sypanie ziarnem oraz pieśń rolników.

Jako pierwsza na scenie - o godz. 17:00 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. O godz. 18:00 rozpocznie się koncert Sekcji Regionalnej Olszyna, działającej przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Olszynki zaprezentują bogaty repertuar, na który składają się zarówno przyśpiewki ludowe, jak i popularne piosenki tworzące kanon polskiej muzyki rozrywkowej.

Punktualnie o godz. 19:00 na scenie pojawi się zespół ZajeFajni. Grupa powstała w 2016 roku. Tworzy ją 4 zawodowych muzyków o tajemniczej osobowości. Ich znakiem rozpoznawczym są maski. Dzięki swojemu nietuzinkowemu stylowi, wprowadzają świeżość i oryginalność do polskiej muzyki disco polo.

Gwiazdą dożynkowego wieczoru będzie grupa After Party. W ciągu 3 lat zespół wbił się w czołówkę polskiej muzyki tanecznej. Koncerty zespołu After Party to wyjątkowe show muzyczno-taneczne. Koncertowali między innymi w Szkocji, Szwecji, Niemczech, Anglii, Kanadzie  i dwukrotnie w USA.

Tegoroczne Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna z DJ-em ANDO.

Serdecznie zapraszamy!

/ok/

 

27 08 2017 (niedziela)

Piknik Trzech Pokoleń

1 09 2017 (piątek)

78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 09 2017 (piątek)

XIII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego

10 09 2017 (niedziela)

2. Półmaraton Szpot Swarzędz

Zapraszamy na 2. Półmaraton Szpot Swarzędz, który odbędzie się 10 września 2017 r.

Więcej informacji znajdziecie państwo na stronie https://www.facebook.com/events/194196044375049/

16 09 2017 (sobota)

Eko Babie Lato