Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN
Wszystkie wydarzenia
23 01 2018 (wtorek)

XLVI Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na XLVI Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się w dniu 23 stycznia 2018 r., o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14.

Program:

 1. Otwarcie XLVI Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

 2. Przedstawienie porządku obrad.

 3. Przyjęcie protokołu z XLVI sesji.

 4. Przedstawienie koncepcji budowy Centrum Sztuki Meblarskiej.

 5. Przedstawienie planu obchodów 380 - lecia miasta Swarzędza.

 6. Koncepcja zagospodarowania lotniska.

 7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2018.

 8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2017 -2036.

 9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Swarzędz.

 10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Swarzędz, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

 11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Swarzędz, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

 12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia między Gminą Swarzędz a Miastem Poznań, dotyczącego zasad prowadzenia punktów katechetycznych nauczania religii Kościołów i wyznań innych niż katolickie.

 13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji udzielanych z budżetu Gminy Swarzędz dla publicznych i niepublicznych: szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.

 14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej w 2018 roku dla Województwa Wielkopolskiego na zadania z zakresu kultury.

 15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu lokalu położonego w Uzarzewie przy ul. Akacjowej.

 16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wydzierżawienia nieruchomości wchodzących w skład zasobu Gminy Swarzędz.

 17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz
  - A. Fredry.

 18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz
  - A. Fiedlera.

 19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz
  - J. Gagarina.

 20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Jasin i w miejscowości Gortatowo - Ziołowa.

 21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Rabowice - Kuźnicza.

 22. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Gminy Swarzędz na lata 2017 - 2020.

 23. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXII/190/2008 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 25 listopada 2008 r. w sprawie: przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego tereny położone w miejscowości Zalasewo po wschodniej i zachodniej stronie ulicy Kórnickiej (powierzchni opracowania: I część ca. 98 ha, II część ca. 121 ha, w sumie ca 219 ha).

 24. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Swarzędz, obejmującego wieś Łowęcin, część obrębu Jasin i część wschodnią obrębu Gortatowo oraz część Paczkowa - część północna - część C.

 25. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi na Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

 26. Przedstawienie sprawozdania z pracy Rady Miejskiej w Swarzędzu za rok 2017.

 27. Przedstawienie sprawozdania z pracy Komisji Rewizyjnej za rok 2017.

 28. Przedstawienie sprawozdania z pracy Komisji Budżetowej za rok 2017.

 29. Przedstawienie sprawozdania z pracy Komisji Gospodarki za rok 2017.

 30. Przedstawienie sprawozdania z pracy Komisji Spraw Społecznych za rok 2017.

 31. Przedstawienie sprawozdania z pracy Komisji Środowiska i Rozwoju Wsi za rok 2017.

 32. Przedstawienie sprawozdania z pracy Komisji Oświaty, Kultury i Sportu za rok 2017.

 33. Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

 34. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.

 35. Zapytania i wolne głosy.

 36. Komunikaty.

 37. Zakończenie XLVI sesji.

 

27 01 2018 (sobota)

Bal przebierańców na lodowisku

Nasz Bal Przebierańców z roku na rok nabiera coraz więcej barw. Tym razem postanowiliśmy wprowadzić motyw przewodni - „Podróż dookoła Świata".  Czy można zwiedzić na łyżwach Madagaskar, Hiszpanię czy Japonię??? Przekonamy się o tym 27 stycznia o godzinie 18:00. Razem z grupą Ubarwieni tanecznym krokiem łyżwiarskim przemierzymy cały świat w poszukiwaniu przygód i zabawy.

Zapraszamy serdecznie na lodowisko przy pływalni Wodny Raj. Nie prowadzimy rezerwacji biletów. Wstęp według cennika.

Oto PLAKAT

/scsir/

 

 

27 01 2018 (sobota)

Golec uOrkiestra – koncert kolęd i pastorałek

Serdecznie zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w sobotę, 27 stycznia 2018 r., o godz. 19:30 w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela, na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu. Wystąpi Golec uOrkiestra z przepięknym programem poświęconym kolędom i pastorałkom.

Wstęp wolny.

Po koncercie słodki, świąteczny poczęstunek.

/fp/

 

28 01 2018 (niedziela)

Koncert kolęd w Kobylnicy

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 do kościoła w Kobylnicy na tradycyjny koncert kolęd z udziałem Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, Chóru Akord, Chóru Arsis z Kicina i miejscowej Scholi parafialnej.

Organizatorzy

 

5 02 2018 (poniedziałek)

„Unia-100" zaprasza na spotkanie

Koło Przyjaciół i Sympatyków Klubu Unia Swarzędz - „Unia-100" zaprasza na kolejne spotkanie w dniu 5.02.2018 o godz. 18:00 w Eurohotelu. Gościem spotkania będzie olimpijczyk z Aten i Sydney, wielokrotny reprezentant polski w LA - Tomasz Ścigaczewski, specjalista w biegu na 110 m przez płotki, od kilku lat będący mieszkańcem Swarzędza.

/zap/

 

14 02 2018 (środa)

„Żona do adopcji” – na walentynki

14 lutego 2018 o godz. 19:00, specjalnie z okazji Walentynek, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie zostanie wystawiony spektakl „Żona do adopcji". Na scenie wystąpią: Olga Borys / Patrycja Szczepanowska, Marek Pituch i Grzegorz Wons. Reżyserem spektaklu jest Jakub Ehrlich, a za stronę muzyczną odpowiada Szymon Suchoń.

W życiu Adama wszystko ma swoje miejsce - dom praca, dom praca. Od czasu do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się na głowę. Żona Adama wyjeżdża. Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem „normalności". Jak rozwiąże się splot dziwnych wydarzeń? Czy prawdziwych przyjaciół rzeczywiście poznaje się w biedzie? Trzeba to zobaczyć!

Bilety w cenie 35 zł są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu oraz na portalu www.kupbilecik.pl

/ok/

 

9 03 2018 (piątek)

Kabareton z okazji Dnia Kobiet

9 marca o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie, z okazji Dnia Kobiet odbędzie się Kabareton, podczas którego wystąpią Kabaret Jurki i Kabaret K2.

Pochodzący z Zielonej Góry Kabaret Jurki powstał w 1994 roku. Tworzą go: Agnieszka Marylka Litwin,  Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo i Marek Litwin - czwórka scenicznych indywidualności, która doskonale potrafi nawiązać kontakt z publicznością. Są dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

Kabaret K2 powstał w maju 2012 roku, na bazie formacji Babeczki z Rodzynkiem i Hlynur. Ich programy są niezwykle dynamiczne, pozbawione kabaretowej liryki. Skecze piszą po to, by rozbawić widza, ale nie tylko. Starają się, żeby były one „o czymś". Jednak jest to staranność nienachalna, unikająca dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Obserwują świat, ale nie pokazują go w skali 1:1. Zawsze przetwarzają rzeczywistość, podkręcając absurdalność sytuacji. Programowo unikają stosowania wulgaryzmów - unikają przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robią to zawsze w jakimś celu.

Bilety na Kabareton kosztują 45 zł i są dostępne w Ośrodku Kultury przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej) oraz na portalu www.kupbilecik.pl

http://www.kupbilecik.pl/impreza-22514-kabaret.jurki.i.kabaret.k2.zalasewo.html