Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
24 03 2018 (sobota)

Rajd „Witamy wiosnę na Szlaku Kościołów Drewnianych"

Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto im. F. Jaśkowiaka oraz Koło PTTK „Łaziki" przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu zapraszają na rajd „Witamy wiosnę na Szlaku Kościołów Drewnianych" organizowany 24 marca 2018 r., z metą w Jabłkowie.

Oto REGULAMIN rajdu.

/ej/

 

27 03 2018 (wtorek)

XLIX sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na XLIX sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się w dniu 27 marca 2018 r., o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14.

Program:

1. Otwarcie XLIX Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z XLVII i XLVIII sesji.

4. Informacja o stanie  ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Swarzędz oraz o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Swarzędz w 2017r.

5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2018.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2018 -2036.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie podziału Gminy Swarzędz na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zasięgnięcia od Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu informacji o kandydatach na ławników.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji spółkom wodnym ze środków budżetu Gminy Swarzędz na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz realizację inwestycji na terenie Gminy Swarzędz, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji oraz sposobu jej rozliczania.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Swarzędz na dofinansowanie likwidacji źródeł niskiej emisji i zastąpienia ich rozwiązaniami proekologicznymi.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XLIV/422/2017 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 28 listopada 2017 r. w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Swarzędza na lata 2017 - 2023.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji podatkowych na podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny oraz warunków i trybu ich składania za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przejęcia od Powiatu Poznańskiego zadania publicznego w zakresie zarządzania publiczną drogą powiatową nr 2410 P - ul. Średzka w m. Rabowice.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu lokalu położonego w Swarzędzu przy ul. Kosynierów 1.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy budynku położonego w Swarzędzu przy ul. Św. Marcina 1 wraz z terenem przyległym na okres nie dłuższy niż 10 lat w trybie bezprzetargowym.

17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przejęcia od Powiatu Poznańskiego zadania publicznego pn.: Budowa  przystanku  autobusowego  w ciągu drogi powiatowej nr 2512 P (ul. Rabowicka w Jasinie, gm. Swarzędz).

18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji od Powiatu Poznańskiego zadań związanych z obsługą weekendowej linii autobusowej łączącej Swarzędz z gminami Powiatu Poznańskiego położonymi wokół Puszczy Zielonka, umożliwiającej przejazd większych grup rowerzystów i turystów.

19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wydzierżawienia nieruchomości wchodzących w skład zasobu Gminy Swarzędz.

20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Teofila Kaczorowskiego.

21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Kobylnicka.

22. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Żytnia.

23. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego teren w rejonie ul. Szumana w Swarzędzu.

24. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Swarzędzu w rejonie ulic Słowackiego - Cybińska - część B

25. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi na Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz (BRM.1510.1.2018).

26. Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

27. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.

28. Zapytania i wolne głosy.

29. Komunikaty.

30. Zakończenie XLIX sesji.

 

 

7 04 2018 (sobota)

♫ ♪ ♫ Koncert Grzegorza Turnaua

7 kwietnia o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie wystąpi Grzegorz Turnau z zespołem. Koncert jest sentymentalną podróżą poprzez najbardziej znane piosenki takie jak „Znów wędrujemy", „Cichosza" czy „Bracka", której celem jest przedstawienie publiczności muzycznej drogi artysty i doprowadzenie do piosenek z najnowszej płyty. Koncert współtworzony przez znakomitych polskich muzyków takich jak: Jacek Królik, Robert Kubiszyn czy Leszek Szczerba obfituje w wiele muzycznych niespodzianek nawiązujących do fascynacji i inspiracji muzycznych Grzegorza.

Grzegorz Turnau będąc przewodnikiem publiczności, prowadzi z nią dialog spełniając nierzadko jej oczekiwania dotyczące repertuaru. W zależności od emocji, które towarzyszą podczas koncertu zmienia się lista utworów wykorzystywanych przez Grzegorza. Dlatego każde spotkanie z widzami jest inne i niepowtarzalne. Każdy spektakl jest unikatowy.

Bilety na koncert w cenie 45 zł są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu oraz na stronie www.kupbilecik.pl

/ok/

 

12 04 2018 (czwartek)

♫ ♪ ♫ MłoJazz - zapraszamy na koncert

Zapraszamy na koncert MłoJazz - młodzi śpiewają jazz, który odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia o godz. 18:30 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie.

Dawno, dawno temu, zanim komputer, YouTube i format mp3 odebrały człowiekowi wyjątkowość obcowania z muzyką, świat usłyszał o jazzie.

Współcześni młodzi ludzie, którzy na co dzień otoczeni są niemal wyłącznie popularną muzyką rozrywkową, poczuli niedosyt i sami zaproponowali, by sięgnąć do muzycznych korzeni wielu współczesnych gatunków. Owocem tego stał się pomysł zorganizowania koncertu, podczas którego wokaliści ze Swarzędzkiego Ośrodka Kultury przy żywym akompaniamencie profesjonalnych muzyków, zaprezentują utwory starsze od nich samych o kilka dziesięcioleci. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje między innymi takich twórców jak: Miles Davis, George Gershwin, czy Duke Ellington.

Zapraszamy zatem wszystkich koneserów muzyki, która narodziła się nie dla "lajków" i zliczania odtworzeń, ale po to, by można było ją poczuć, przeżyć i zapisać na twardym dysku swojego serca.

/ok./

 

20 04 2018 (piątek)

TEY! Jubileusz Aleksandra Gołębiewskiego

 

Zapraszamy na recital Aleksandra Gołębiowskiego, który odbędzie się w piątek, 20 kwietnia o godz. 19:00 w Sali Konferencyjnej Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

Z okazji 50-lecia swojej działalności kabaretowej, Aleksander Gołębiowski przedstawi program składający się z fragmentów spektakli TEY-a takich jak: „Czymu ni ma dżymu, „Wizyta i kwita", „Dizlus Ursus superstar", „Bajka o baraku i złotej szpilce", „Na granicy", „Z tyłu sklepu", „Szlaban", „Przedszkole".

Aleksander Gołębiowski to aktor kabaretowy z dyplomem podpisanym przez prof. Aleksandra Bardiniego. Uczestniczył w narodzinach legendarnego kabaretu TEY i brał udział we wszystkich jego programach. Kabareciarzowi na scenie będzie towarzyszył akompaniator Krzysztof Gruszka.

Wstęp wolny.

/ok/

 

22 04 2018 (niedziela)

7. bieg 10 km Szpot Swarzędz

W niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku Swarzędz  już po raz kolejny stanie się polską stolicą ulicznych biegów na dystansie 10 kilometrów. Tego dnia odbędzie się 7. bieg 10 km Szpot Swarzędz.

Informacje o biegu znajdą Państwo TUTAJ oraz na www.biegi.szpot.pl

/mw/

11 05 2018 (piątek)

Turniej Maszyn Wodnych - eliminacje w Zalasewie

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa oraz społeczność szkolna, zapraszają do wzięcia udziału w eliminacjach regionalnych VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych, które odbędą się 11 maja 2018 roku w naszej szkole (Zalasewo, ul. Planetarna 7) jako główna część Kopernikaliów. Początek zmagań turniejowych - godzina 9:00.

Więcej informacji TUTAJ.

/mw/

 

13 05 2018 (niedziela)

Recital kabaretowy Artura Andrusa

Zapraszamy na recital kabaretowy Artura Andrusa, który odbędzie się w niedzielę, 13 maja o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie.

Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej", znany i lubiany konferansjer, komentator "Szkła kontaktowego".

W czasie spotkań z publicznością Artur Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu.

W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka" absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach. Przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie.

Kabareciarzowi będą towarzyszyć: Wojciech Stec - fortepian, gitara i Łukasz Borowiecki - kontrabas, akordeon.

Bilety w cenie 45zł są dostępne w Ośrodku Kultury przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej) oraz na portalach: www.kupbilecik.pl i www.kabaretowebilety.pl.

/ok/