Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
31 12 2018 (poniedziałek)

Sylwester na Rynku

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu serdecznie zapraszają na muzyczne, taneczne i huczne powitanie nowego 2019 roku! Sylwestrowa zabawa na swarzędzkim Rynku rozpocznie się 31 grudnia, o godz. 23:00.

Będą konkursy z nagrodami, zabawa taneczna oraz, oczywiście, pokaz sztucznych ogni.

O oprawę muzyczną zadba DJ Ando - na co dzień występujący w duecie Music Bros. DJ Ando przez wiele lat pracował jako prezenter w kultowych stacjach radiowych: RMI FM, Planeta FM oraz ZET Gold. Jego sylwestrowy występ będzie wyjątkowo taneczną, energetyczną i muzyczną mieszanką starych, dobrych przebojów przeplatanych najnowszymi hitami.

Imprezę poprowadzi prezenter radiowy, Leszek Łukomski.

/ok/

 

5 01 2019 (sobota)

Koncert kolęd - zapraszamy!

Zespól Septem działający przy parafii św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu zaprasza na V Jubileuszowy Koncert Kolęd, który odbędzie się 5 stycznia 2019 roku o godzinie 19.00, zaraz po wieczornej mszy świętej. Zapraszamy!

/nad/

 

 

13 01 2019 (niedziela)

27. Finał WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Tym razem celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędzki Sztab WOŚP został zarejestrowany w Ośrodku Kultury, a finał odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Sygnał do rozpoczęcia finałowego grania, jak co roku, da Swarzędzka Orkiestra Dęta. Przez cały dzień trwania imprezy nie zabraknie koncertów, wspólnej, orzeźwiającej kąpieli swarzędzkich morsów, a także loterii fantowej i licytacji - przede wszystkim Złotego Serduszka, Swarzędzkiego Biegu WOŚP i Światełka do Nieba, które punktualnie o godzinie 20:00 rozświetli niebo nad miastem.

W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej - zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!

Liczymy na przychylność swarzędzkich przedsiębiorców, którzy jak co roku, wspomogą nas w przygotowaniu licytacji oraz loterii, a także na hojność mieszkańców gminy.

W zeszłym roku zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ustanawiając rekordową kwotę 233 669,00 zł. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu mieszkańców naszej gminy, uda się ten wynik poprawić i ustanowić kolejny swarzędzki rekord.

* * *

Szanowni Państwo,

13 stycznia 2019 roku odbędzie się ogólnopolska zbiórka - 27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, której celem będzie ZAKUP SPRZĘTU DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH.

Swarzędz, jak co roku, przyłącza się do wsparcia tej szlachetnej idei. W tym celu, przy Ośrodku Kultury utworzony został SWARZĘDZKI SZTAB WOŚP, który zajmie się przygotowaniami i organizacją Swarzędzkiego Finału, podczas którego na ulice całej Gminy Swarzędz wyjdzie ponad 500 kwestujących Wolontariuszy, a w hali sportowej SCSiR odbędą się występy artystyczne, koncerty, loteria fantowa, licytacje - przede wszystkim Złotego Serduszka. 27. Finał zakończymy o godzinie 20:00 „Światełkiem do nieba".

W ubiegłym roku, podczas 26. Finału, wspólnie ustanowiliśmy swarzędzki rekord zbierając niebagatelną kwotę 233 669,00 zł, z czego kwota uzyskana z licytacji wyniosła  98 592,00 zł, a z loterii 10 167,36 zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie ogromnej rzeszy sponsorów i ludzi dobrej woli, których przedmioty przekazane na licytację i loterie fantowe w znacznym stopniu przyczyniły się do osiągniecia tak oszałamiającego wyniku. To nie będzie łatwe, ale głęboko wierzymy, że na tym nie koniec i 27. Finał okaże się pod tym względem jeszcze lepszy!

LICZĄC NA PAŃSTWA PRZYCHYLNOŚĆ, ZWRACAM SIĘ Z OGROMNĄ PROŚBĄ O POMOC W REALIZACJI CELU 27. FINAŁU WOŚP, POPRZEZ UFUNDOWANIE FANTÓW NA LOTERIĘ LUB LICYTACJE. ZEBRANE W TEN SPOSÓB ŚRODKI PIENIĘŻNE W CAŁOŚCI ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA CEL 27. FINAŁU WOŚP.

Z wyrazami szacunku,

Szef Swarzędzkiego Sztabu WOŚP

Filip Przepióra

 

 

 

 

20 01 2019 (niedziela)

Koncert świąteczny śpiewającej rodziny Kaczmarków

20 stycznia 2019 r. o godzinie 20:00 w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego 1a w Swarzędzu odbędzie się świąteczny koncert śpiewającej rodziny Kaczmarków.

Śpiewająca rodzina Kaczmarków to rodzinny zespół śpiewaków operowych, w skład którego oprócz rodziców: Iwony Kaczmarek - sopran liryczny i Piotra Kaczmarka - tenor dramatyczny, wchodzą genialnie uzdolnieni bracia Adam - tenor (15 lat) i Wojciech - baryton (19 lat).

Rodzina Kaczmarków śpiewa razem od 5 lat. W swoim niezwykle bogatym repertuarze ma wiele znanych i lubianych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali, a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej, przeboje muzyki filmowej oraz okazjonalnie - pieśni patriotyczne i religijne (również kolędy).

Serdecznie zapraszamy na koncert! A po koncercie - na słodki, świąteczny poczęstunek.

/wpr/