Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
18 11 2018 (niedziela)

VI Rajd „Szlakami Powstania Wielkopolskiego"

Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka, Koło PTTK „Pędziwiatry" Dopiewo z Oddziału PTTK Poznań-Nowe Miasto o raz Koło PTTK „Łaziki" w Swarzędzu z Oddziału PTTK Poznań-Nowe Miasto zapraszają 18 listopada na VI Rajd „Szlakami Powstania Wielkopolskiego".

Oto REGULAMIN.

/ej/

 

 

26 11 2018 (poniedziałek)

Jubileuszowy benefis Olka Gołębiowskiego

W poniedziałek, 26 listopada o godz. 18:30 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbędzie się Benefis 50-lecia działalności artystycznej Olka Gołębiowskiego. Wśród zaproszonych gości są: Danuta Błażejczyk, Grażyna Łobaszewska, Małgorzata Ostrowska, Felicjan Andrzejczak, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Lajborek,  Rudi Schuberth, Piotr Schulz i Jan Zieliński. Towarzyszyć im będzie akompaniator Krzysztof Gruszka. Benefis poprowadzi Andrzej Czerski.

Aleksander Gołębiowski to aktor kabaretowy z dyplomem podpisanym przez prof. Aleksandra Bardiniego. Uczestniczył w narodzinach legendarnego Kabaretu TEY i brał udział we wszystkich jego programach. Założony na bazie grupy Klops, Kabaret TEY zadebiutował 17 września 1970 roku w sali przy ul. Masztalarskiej w Poznaniu. Momentem przełomowym dla działalności Kabaretu stał się rok 1973, kiedy TEY zdobył opolską Złotą Szpilkę oraz nagrodę Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii najlepszy kabaret. Przez lata artyści bawili publiczność zabawnymi skeczami odnoszącymi się do życia politycznego i społecznego w ówczesnej Polsce. Byli popularni nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami, a kamienica przy ul. Woźnej w Poznaniu, gdzie regularnie występowali stała się miejscem kultowym. Kabaret TEY działał do roku 1988.

Listopadowy Benefis Olka Gołebiowskiego w Zalasewie będzie doskonałą okazją do przypomnienia sobie zabawnych skeczy sprzed lat, a także spotkania z artystami związanymi na przestrzeni lat z poznańskim Kabaretem TEY.

Bilety w cenie 45zł są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14 (wjazd od ul. Jesionowej) oraz na portalu www.kupbilecik.pl.

/ok/

 

 

8 12 2018 (sobota)

Mikołajki na Rynku - zapraszamy!

Zapraszamy na coroczne Mikołajki, które odbędą się w sobotę, 8 grudnia na swarzędzkim Rynku. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00.

Na Rynku pojawią się: szczudlarz w stroju elfa, który zaprosi do robienia zwierzątek z balonów, bałwan zachęcający do wspólnych zdjęć, a także mikołajka rozdająca słodkie cukierki. Podczas trwania imprezy odbędą się również zajęcia plastyczne  oraz animacje dla najmłodszych uczestników.

Punktem kulminacyjnym spotkania ze św. Mikołajem będzie uroczyste rozpalenie choinki, które uświetni krótki pokaz iluzjonisty. Na swarzędzkim Rynku zapanuje wyjątkowo magiczna, świąteczna atmosfera.

Mikołajkowa zabawa zakończy się pokazem tańca z ogniem.

Na swarzędzkim Rynku będzie można również kupić ozdoby świąteczne i rękodzieło. Całość uzupełni świąteczna strefa gastronomiczna, w której będzie można spróbować między innymi pieczonych pierogów i barszczu z pasztecikami.

/ok/

 

9 12 2018 (niedziela)

Spektakl „Beznudna wyspa”

9 grudnia o godz. 18:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie zostanie wystawiony spektakl komediowy „Beznudna wyspa" Teatru Muzycznego w Poznaniu.

„Beznudna Wyspa" nawiązuje do gatunku one man show, czyli jednoosobowego pokazu aktorskiego, wyróżniającego się oryginalnym scenariuszem, specjalnie napisanym dla wybranego aktora. Spektakl jest zabawną opowieścią o księgowym, którego okoliczności konkursu telewizyjnego inspirują do odkrywania swojej wielowymiarowej osobowości. Regułą pobytu w programie „Beznudna Wyspa" jest zakaz nudzenia się. Bohater pokonuje coraz trudniejsze zadania. Jest bliski zwycięstwa, gdy na wyspie pojawia się Wielka Nudziara - piękna dziewczyna zarażająca śmiertelną nudą.

W głównej roli zobaczymy Wiesława Paprzyckiego. Towarzyszyć mu będzie Anna Maria Sobczak wcielająca się w postać Wielkiej Nudziary. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Marek Chojnacki. Scenografię przygotował Mariusz Napierała.

Bilety w cenie 30zł  są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14 (wjazd od ul. Jesionowej) oraz na portalu www.kupbilecik.pl

/ok/

fot. M. Kordula