Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
18 10 2018 (czwartek)

Program Priorytetowy Czyste Powietrze - zapraszamy na spotkanie

Informujemy, że resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy Swarzędz odbędzie się 18 października 2018 r. o godzinie 18.00 w Ośrodku Kultury, ul. Poznańska 14 w Swarzędzu.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu oraz zachęcamy do śledzenia informacji na stronie Ministerstwa Środowiska: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

/wos/

 

 

24 10 2018 (środa)

Koncert „Gdybym był bogaczem" - zapraszamy!

W środę, 24 października o godz. 19:00 w Pałacyku pod Lipami odbędzie się koncert zatytułowany „Gdybym był bogaczem" oparty na motywach kultowego musicalu Jerrego Bocka „Skrzypek na dachu".

Wyjątkowi artyści scen polskich przeniosą słuchaczy do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz naszego kraju. Całość dopełni mistrzowska kreacja aktora Teatru Nowego w Poznaniu, który powiedzie publiczność do tych miasteczek, gdzie szewc był poetą, zegarmistrz filozofem, a fryzjer trubadurem. W trakcie koncertu zatrzymamy się na chwilę w Anatewce - w domu Tewjego Mleczarza, którego przypadki, kłopoty, dysputy z Bogiem, marzenia indywidualne, zbiorowe dramaty dotyczą każdego z nas i każdy z nas rozpoznaje w nich siebie.

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!

/ok/

 

27 10 2018 (sobota)

X Spotkanie Zespołów Seniorskich

W sobotę, 27 października, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbędzie się X Spotkanie Zespołów Seniorskich „Powspominamy i zaśpiewamy... z Olszyną".

Na zaproszenie Ośrodka Kultury i Sekcji Regionalnej Olszyna do Swarzędza przyjadą zespoły seniorskie z całej Wielkopolski. Celem spotkania jest zaprezentowanie dorobku artystycznego poszczególnych zespołów, pielęgnowanie tradycji ludowych i wspólne, jesienne seniorów śpiewanie.

Wspólne śpiewanie rozpocznie się o godz. 14:00.

Wstęp wolny.

/ok/

 

 

7 11 2018 (środa)

„Fantazja Polska, czyli Paderewski All Inclusive"

7 listopada o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbędzie się widowisko koncertowe „Fantazja Polska, czyli Paderewski All Inclusive". Ideą programu jest przedstawienie najważniejszych - z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości - momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty - Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą opowieści będą „Pamiętniki" Paderewskiego spisane przez Mary Lawton.

Historia zostanie ukazana dwutorowo: za pomocą rekonstrukcji poprzez wykonanie utworów i narrację aktorów oraz przy współudziale rapera, który w improwizowany sposób komentować będzie dzisiejsze znaczenie wielkich dokonań Paderewskiego. Całość uzupełnią felietony filmowe przedstawiające szerszy kontekst historyczny przedstawianych wydarzeń.

W multimedialnym widowisku artystyczno-edukacyjnym wystąpią: Narratorka wcielająca się w rolę Mary Lawton, Ignacy Jan Paderewski, Raper, Marszałek Piłsudski oraz Śpiewaczka, wcielająca się w rolę admiratorki osoby i twórczości Paderewskiego.

Na widowisko obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Ośrodku Kultury w Swarzędzu przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej).

/ok/

 

 

 

26 11 2018 (poniedziałek)

Jubileuszowy benefis Olka Gołębiowskiego

W poniedziałek, 26 listopada o godz. 18:30 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbędzie się Benefis 50-lecia działalności artystycznej Olka Gołębiowskiego. Wśród zaproszonych gości są: Danuta Błażejczyk, Grażyna Łobaszewska, Małgorzata Ostrowska, Felicjan Andrzejczak, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Lajborek,  Rudi Schuberth, Piotr Schulz i Jan Zieliński. Towarzyszyć im będzie akompaniator Krzysztof Gruszka. Benefis poprowadzi Andrzej Czerski.

Aleksander Gołębiowski to aktor kabaretowy z dyplomem podpisanym przez prof. Aleksandra Bardiniego. Uczestniczył w narodzinach legendarnego Kabaretu TEY i brał udział we wszystkich jego programach. Założony na bazie grupy Klops, Kabaret TEY zadebiutował 17 września 1970 roku w sali przy ul. Masztalarskiej w Poznaniu. Momentem przełomowym dla działalności Kabaretu stał się rok 1973, kiedy TEY zdobył opolską Złotą Szpilkę oraz nagrodę Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii najlepszy kabaret. Przez lata artyści bawili publiczność zabawnymi skeczami odnoszącymi się do życia politycznego i społecznego w ówczesnej Polsce. Byli popularni nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami, a kamienica przy ul. Woźnej w Poznaniu, gdzie regularnie występowali stała się miejscem kultowym. Kabaret TEY działał do roku 1988.

Listopadowy Benefis Olka Gołebiowskiego w Zalasewie będzie doskonałą okazją do przypomnienia sobie zabawnych skeczy sprzed lat, a także spotkania z artystami związanymi na przestrzeni lat z poznańskim Kabaretem TEY.

Bilety w cenie 45zł są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14 (wjazd od ul. Jesionowej) oraz na portalu www.kupbilecik.pl.

/ok/