Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN
Wszystkie wydarzenia
25 09 2017 (poniedziałek)

Posiedzenie Komisji Budżetowej

 

Przewodniczący Komisji Budżetowej zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu, które odbędzie się 25 września 2017 r., o godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, ul. Rynek 1, pok.207.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. Debata nad informacją Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz o przebiegu wykonania budżetu Miasta i Gminy Swarzędz za I półrocze 2017 roku, w tym zapoznanie się z realizacją zadań inwestycyjnych.

4. Propozycje członków Komisji Budżetowej do projektu budżetu na 2018 rok.

5. Sprawy bieżące.

6. Zakończenie.

Przewodniczący Komisji  Budżetowej

Ryszard Dyzma

 

 

 

26 09 2017 (wtorek)

XLII Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na XLII Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się 26 września 2017 r., o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14.

Program:

1. Otwarcie XLII Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z XLI sesji.

4. Podatki i opłaty lokalne.

5. Analiza i ocena wykonania budżetu w I półroczu 2017 r. na podstawie informacji Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz o przebiegu wykonania budżetu Miasta i Gminy Swarzędz.

6. Przedstawienie koncepcji kąpieliska.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2017.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2017 -2036.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXVIII/368/2017 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w 2017 r. na zakup sprzętu służącego ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska na terenie Gminy Swarzędz.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXVII/245/2012 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie: aktu o utworzeniu oraz nadaniu statutu instytucji kultury pod nazwą Biblioteka Publiczna w Swarzędzu.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Swarzędz.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Swarzędz a Miastem Poznań w zakresie usług edukacyjnych.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie  przejęcia wykonania zadania w zakresie przebudowy i utrzymania drogi serwisowej odc. Swarzędz - Paczkowo oraz budowy i utrzymania zbiornika retencyjnego po południowej stronie drogi krajowej nr 92 w gminie Swarzędz wraz z wyrażeniem zgody na zawarcie porozumienia.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr IV/15/2010 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 29 grudnia 2010 r. w sprawie: zasad i trybu przyznawania, wstrzymywania i cofania oraz wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień w dziedzinie kultury fizycznej.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - ul. gen. Józefa Bema.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - ul. Józefa Chełmońskiego.

17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz i w miejscowości Zalasewo - ul. Armii Poznań.

18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy osiedlu w miejscowości Zalasewo - os. Tarasowe.

19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Gortatowo - ul. Jasna.

20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Gruszczyn - ul. Na Stoku.

21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Kruszewnia - ul. Hetmańska.

22. Przedstawienie sprawozdania z wykonania uchwał Rady Miejskiej w Swarzędzu za 2016 rok.

23. Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

24. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.

25. Zapytania i wolne głosy.

26. Komunikaty.

27. Zakończenie  XLII sesji.

 

30 09 2017 (sobota)

Rajd „Witamy jesień u Augusta Cieszkowskiego"

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze: Koło „Łaziki" Swarzędz oraz Oddział Środowiskowy Poznań - Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka przy współpracy: Parafii Wierzenia, Szkolnego Koła PTTK przy Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, Koła Turystyki Rowerowej PTTK „Viator" im. R. Walerycha w Czerwonaku oraz Koła Terenowego PTTK im. Czesława Ptaka w Poznaniu zapraszają na XXIV Wielkopolski Rajd „Witamy jesień u Augusta Cieszkowskiego" - WIERZENICA, sobota 30 września 2017 r.

Oto REGULAMIN RAJDU.

/nad/

 

30 09 2017 (sobota)

X Noc Kościołów

X Noc Kościołów i Międzynarodowy Dzień Muzyki 2017 już 30 września. Wyjątkowe koncerty odbędą się w Uzarzewie i Owińskach.

W sobotę 30 września w ramach X Nocy Kościołów i Międzynarodowego Dnia Muzyki 2017 czeka nas wyjątkowe muzyczne święto. Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” i gminami Czerwonak oraz Swarzędz organizują dwa niezwykłe koncerty.

Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 17.30 w drewnianym kościele św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Wystąpi tam Chór z parafii Matki Bożej Różańcowej w Zielińcu pod dyr. Doroty Czerwińskiej. Członkowie chóru bardzo lubią spotykać się i śpiewać, a swoją pasją i żywiołowością zarażają słuchaczy. Często słyszeli, że „śpiewają duszą”. W swoim repertuarze mają utwory muzyki religijnej od dawnej po współczesną oraz utwory świeckie. Na 15 minut przed koncertem będzie można zwiedzić drewnianą świątynię w towarzystwie przewodnika – regionalisty.

O godzinie 19.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Owińskach wystąpi Grażyna Łobaszewska z Zespołem. Jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek powraca w świetnej wokalnej formie i z nowym projektem. Razem z formacją Ajagore wydała właśnie album „Sklejam się”, będący połączeniem nowoczesnych, różnorodnych stylistycznie brzmień ze znakomitymi, poetyckimi tekstami. 30 września będzie z pewnością niepowtarzalną okazją, aby spotkać się z artystami w Owińskach.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Bezpłatny autokar kursował będzie zgodnie z harmonogramem koncertów:

- godz. 16.40 – odjazd z parkingu przy kościele Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku (Trasa: Czerwonak – Uzarzewo – Owińska – Czerwonak)

- godz. 16.50 – odjazd z parkingu przy ul. Św. Marcina w Swarzędzu, naprzeciwko kościoła św. Marcina Biskupa. (Trasa: Swarzędz – Uzarzewo – Owińska – Swarzędz).

Powrót autokarów do miejsca startu po obu koncertach.

Izabela Paprzycka

Zespół ds. Turystyki

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka

1 10 2017 (niedziela)

Radio Poznań zaprasza - jubileusz na rowerach i z kijkami

Obchody Jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia w Poznaniu trwają już od kwietnia. Radio Poznań przygotowuje także duże wydarzenie o charakterze rekreacyjnym dla miłośników nordic walkingu i turystyki rowerowej, która zostanie zrealizowana na terenie Swarzędza 1 października.

Imprezy rowerowe i nordic walkingowe organizowane przez Polskie Radio w Poznaniu pod szyldem Radia Merkury mają już wieloletnią tradycję i licznych wiernych uczestników. Od 2005 roku na obszarze Wielkopolski odbyło się już 30 rajdów rowerowych, w których czasami uczestniczyło nawet ponad 500 osób. Rowerzyści odwiedzili m.in. Wrześnię, Boszkowo, Dziewiczą Górę, Murowaną Goślinę, Konin, Puszczykowo, Kórnik, Złotkowo i Luboń. Trasy prowadziły atrakcyjnymi szlakami turystycznymi, np. przez Wielkopolski Park Narodowy i Puszczę Zielonkę.

Spotkania fanów nordic walkingu mają krótszą, bo 7-letnią tradycję i każdorazowo przebiegały na terenie miasta i gminy Swarzędz pod nazwą „Jesienny kijomarsz w Swarzędzu".

W tym roku po raz pierwszy Radio Poznań postanowiło zrealizować obie imprezy jednego dnia ze wspólną metą nad Jeziorem Swarzędzkim przy pływalni „Wodny Raj". Uczestnicy kijomarszu pójdą urokliwą Doliną Cybiny, a na rowerzystów czekać będą dwie trasy: krótsza - dla mniej wytrzymałych i dłuższa - dla zaprawionych cyklistów. Regulamin, karty zgłoszenia i mapki pojawią się we wrześniu na stronie internetowej Radia Poznań (www.radiopoznan.fm).

Na mecie przewidziano moc atrakcji dla uczestników: koncert zespołu Paweł Bączkowski & The Gold Country And Roll Band, ciepły poczęstunek i nagrody ufundowane przez Burmistrza Swarzędza i Radio Poznań. Planowana jest także krótka rywalizacja konkursowa pod hasłem „rowerzyści kontra kijomarszowcy" - oczywiście na wesoło.

/nad/

8 10 2017 (niedziela)

IV Smyczomarsz

Pod patronatem burmistrza Mariana Szkudlarka, we współpracy ze Schroniskiem dla Zwierząt w Skałowie, Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu organizuje IV Smyczomarsz Swarzędzki, który odbędzie się 8 października o godzinie 09:30.

Impreza ma na celu integrację mieszkańców, promocję właściwych postaw społecznych właścicieli psów, edukację z zakresu zachowań naszych czworołapych przyjaciół i przybliżenie oferty schroniska, m.in. możliwości i przebiegu adopcji.

Po uroczystym rozpoczęciu i rozdaniu woreczków na psie odchody, przemaszerujemy z naszymi psami około 4 km górną ścieżką nad jeziorem. Na mecie marszu, pod namiotem Sceny nad Jeziorem, odbędą się krótkie prelekcje specjalistów, znawców zwierząt. Tam również będzie woda dla uczestników wszelkich gatunków.

Żeby wziąć udział w marszu - prosimy wysłać nam imię i nazwisko na adres: smyczomarsz@swarzedz.pl do 5 października. W mailu prosimy również napisać jak wabi się Państwa czworołapy przyjaciel.

Liczymy na Państwa liczny udział i świetną zabawę!

/t.ryb./

 

15 10 2017 (niedziela)

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej

W niedzielę, 15 października, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie wystąpi Małgorzata Ostrowska z zespołem. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00.

Małgorzata Ostrowska jest niekwestionowaną ikoną polskiego rocka lat 80'tych. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard, z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w całej Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech), nagrała dziesięć płyt, z których trzy uzyskały status "Złotej Płyty", a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda", „Droga Pani Telewizji", „Taniec pingwina na szkle", „Mister of America", „Znowu radio", „Mam dość" czy „Meluzyna"). Koncerty jazzowe na Festiwalu „Jazz Jamboree", rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa", rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery „Jesus Christ Superstar" z 1987 roku, a później tytułowa rola w musicalu „Pocałunek Kobiety-Pająka" to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.

W 1999 roku, podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika" za całokształt działalności. W tym samym roku Małgorzata Ostrowska rozpoczęła karierę solową, wydając dotychczas aż pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!" ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa", „Słowa jak węże do ucha", „Szpilki" i „Po niebieskim niebie".

Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią słuchaczy. Dużo koncertuje, często jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych. Oprócz koncertów ze swoim zespołem, bierze udział w kilku okazjonalnych cyklach koncertowych - „Sympfonica", „Symphonica 2", „U2 Symfonicznie" i „Orkiestra Złotych Przebojów".

Koncerty Małgorzaty Ostrowskiej są zawsze przepełnione emocjami i wyjątkową energią, którą artystka chętnie dzieli się z fanami.

Bilety na koncert w cenie 40 zł są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu oraz na stronie www.kupbilecik.pl

Oto PLAKAT.

/ok/

 

 

21 10 2017 (sobota)

Wycieczka do Rogalina - TMZS zaprasza

Towarzystwo Miłośników Ziemi Swarzędzkiej zaprasza na wycieczkę do Rogalina - w sobotę, 21 października 2017 r.

Oto szczegółowe informacje.

/ej/

 

28 10 2017 (sobota)

Muzyczna Hosanna w Swarzędzu

28 października br. o godz. 19.30 w Parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu na os. Mielżyńskiego odbędzie się koncert Chóru Żeńskiego  SONANTES Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz objął  wydarzenie swoim Patronatem Honorowym.

Podczas koncertu melomani będą mieli wyjątkową okazję zapoznać się z przepięknym utworem jakim jest "Msza na sopran, chór żeński i zespół kameralny" Ewy Fabańskiej-Jelińskiej oraz wybranymi fragmentami barokowego dzieła Antonio Vivaldiego "Gloria". Chórowi podczas występów towarzyszyć będą uznani poznańscy muzycy. W partiach solowych usłyszymy sopranistkę Annę Budzyńską, natomiast instrumentalnie śpiewaków wesprze Poznańska Orkiestra Barokowa. Muzykom przewodniczyć będzie Hanna Malicka. Koncert poprowadzi Alina Kurczewska.

Autorka utworu współczesnego Ewa Fabiańska-Jelińska to niezwykle utalentowana i wielokrotnie nagradzana poznańska kompozytorka młodego pokolenia. Jej dzieła są coraz częściej wykonywane przez znakomite i znane szerokiej publiczności zespoły jak m.in. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej czy Chór Dziewczęcy Skowronki.

"Mszę", którą usłyszymy 13 maja artystka skomponowała specjalnie z myślą o Chórze Żeńskim SONANTES.  Założony w roku 1971 przez profesor Krystynę Domańską-Maćkowiak, a obecnie prowadzony przez Hannę Malicką zespół posiada szeroki repertuar muzyki sakralnej i świeckiej wszystkich epok. Chór Żeński SONANTES jest laureatem wielu prestiżowych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

Mecenat

  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Patronat Honorowy

  • Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Patronat

  • Parafia Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu

Patronat medialny:

  • Radio Merkury
  • Telewizja STK

Partnerzy

  • Fundacja Świat Możliwości
  • Drukarnia Swarzędzka
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w Swarzędzu
  • Koleje Wielkopolskie
  • Komunikacja Swarzędzka

WSTĘP WOLNY

Więcej informacji znajduje się na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/447604422249632/

https://www.facebook.com/Sonantes