Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
22 09 2019 (niedziela)

KRÓL'icza wystawa

22 września w godzinach 11:00 - 16:00 w  namiocie przy pływalni Wodny Raj odbędzie się druga wystawa królików. Stowarzyszenia, fundacje oraz osoby prywatne będą prezentować swoich podopiecznych i pupili. Będzie to również świetna okazja do przybliżenia wiedzy na temat tych zwierząt.  Przygotowaliśmy dla Państwa prelekcje specjalistów i wolontariuszy, a dla najmłodszych odbędą się konkursy z nagrodami. Wstęp bezpłatny.

Szczegóły na profilu: facebook.com/kroliczawystawa

/tryb/

 

24 09 2019 (wtorek)

XIV Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na XIV Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się w dniu 24 września 2019 r., o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie XIV Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

 2. Przedstawienie porządku obrad.

 3. Przyjęcie protokołów z XII i XIII sesji.

 4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Poznaniu i Sądu Rejonowego w Poznaniu:

  a) przedstawienie opinii zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników z dnia 6 sierpnia 2019 r. na temat kandydatów na ławników, w szczególności spełnienia przez nich wymogów określonych w ustawie,

  b) wybór i ukonstytuowanie się Komisji Skrutacyjnej,

  c) przedstawienie regulaminu głosowania,

  d) przeprowadzenie głosowania,

  e) przerwa, podczas której nastąpi obliczenie wyników głosowania,

  f) przedstawienie protokołu Komisji Skrutacyjnej z głosowania nad wyborem ławników,

  g) głosowanie nad uchwałą w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Poznaniu i Sądu Rejonowego w Poznaniu.

 5. Analiza i ocena wykonania budżetu w I półroczu 2019 r.

 6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2019.

 7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2019 - 2043.

 8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr IV/62/2019 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 5 lutego 2019 roku w sprawie ustalenia regulaminu dodatków do wynagrodzeń dla nauczycieli szkól, placówek i jednostek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Swarzędz.

   

 9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXIX/168/2008 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 30 września 2008r. w sprawie ustalenia regulaminów korzystania z obiektów Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

 10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych.

 11. Rozpatrzenie projektu uchwały o odstąpieniu od zbycia w drodze przetargu nieruchomości zabudowanej, położonej w Zalasewie oznaczonej numerem 242/1.

 12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Meblowa.

 13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Sosnowa.

 14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Gruszczyn - Nowina.

 15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Rabowice - Bluszczowa.

 16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Rabowice - Głogowa.

 17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Rabowice - Skrzypowa.

 18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowościach Wierzenica i Uzarzewo - Biskupicka.

 19. Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

 20. Informacja o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz o odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

 21. Wolne głosy.

 22. Komunikaty.

 23. Zakończenie XIV sesji.

 

 

27 09 2019 (piątek)

Noc Kościołów Drewnianych w Uzarzewie

27 września (piątek) w ramach kolejnej edycji „Nocy Kościołów" i z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki 2019 zapraszamy Państwa na dwa wyjątkowe koncerty, które odbędą się w Uzarzewie i w Owińskach. Muzyczny wieczór rozpocznie  Mate.O. Akustyczny, który wystąpi dla Państwa o godz. 17.00 w drewnianym kościele p.w. św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Mate.O, w duecie z gitarzystą Adamem Szewczykiem stworzy przestrzeń muzyczną wypełnioną brzmieniem akustycznych gitar i charakterystycznym, ekspresyjnym śpiewem.

Po koncercie pełnym rytmów popu, jazzu i rythm&bluesa w Uzarzewie, przeniesiemy się do Owińsk, gdzie o godz. 19:00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela odbędzie się recital Magdy Umer. Mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, perfekcyjnie łącząca muzykę ze słowem przedstawi utwory z płyty ,,Noce i sny", ,,Wciąż się na coś czeka", oraz znane szerszej publiczności piosenki - wizytówki artystki. Magdzie Umer będzie towarzyszył pianista Wojciech Borkowski.

Warto już teraz zarezerwować w swych kalendarzach termin 27 września, gdyż taką muzyczną i poetycką propozycję trudno byłoby przegapić.

Dla uczestników koncertu podstawiony zostanie bezpłatny autokar.

Wyjazd autokaru: g. 16:15 - parking przy ul. św. Marcin naprzeciwko kościoła pw. św. Marcina.

Powrót autokaru do Swarzędza nastąpi po zakończeniu drugiego z koncertów.

Organizatorami wydarzenia są: Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka", gminy Czerwonak i Swarzędz oraz Gminny Ośrodek Kultury ,,Sokół".

Harmonogram, bliższe informacje dotyczące artystów i inne szczegóły związane z koncertami znajdują się na stronie: www.turystyka.puszcza-zielonka.pl

Informacje telefoniczne uzyskać można pod numerem: 61 651 24 07.

/wpr/

 

28 09 2019 (sobota)

Rajd „Witamy jesień w Wierzenicy"

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Koło  „Łaziki" Swarzędz oraz Oddział Środowiskowy Poznań - Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka zapraszają na Wielkopolski Rajd „Witamy jesień w Wierzenicy" - WIERZENICA, sobota 28 września 2019 r.

Oto REGULAMIN RAJDU

/ej/

 

29 09 2019 (niedziela)

VIII Smyczomarsz

Pod patronatem burmistrza Mariana Szkudlarka, we współpracy ze Schroniskiem dla Zwierząt w Skałowie, Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu organizuje VIII Smyczomarsz, który odbędzie się 29 września o godzinie 10.00. Zbiórka o 9:45 pod namiotem przy pływalni Wodny Raj.

Impreza ma na celu integrację mieszkańców, promocję właściwych postaw społecznych właścicieli psów, edukację z zakresu zachowań naszych czworołapych przyjaciół i przybliżenie oferty schroniska, m.in. możliwości i przebiegu adopcji.

Przemaszerujemy nową ścieżką pieszo-rowerową nad jeziorem Swarzędzkim trasa - około 4 km. Na mecie marszu, pod namiotem Sceny nad Jeziorem, odbędą się krótkie prelekcje specjalistów, znawców zwierząt. Tam również będzie woda dla uczestników wszelkich gatunków.

Żeby wziąć udział w marszu - prosimy wysłać nam imię i numer telefonu na adres: smyczomarsz@swarzedz.pl do 26 września.

W mailu prosimy napisać jak wabi się Państwa czworołapy przyjaciel.

Liczymy na Państwa liczny udział i świetną zabawę!

/tryb/

 

18 10 2019 (piątek)

Memoriał Arkadiusza Gołasia

Kurek, Toniutti, Deroo czy Kazijski to tylko niektóre gwiazdy światowej siatkówki, których podziwiali kibice w Swarzędzu-Zalasewie podczas XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Poznaliśmy datę i miejsce piętnastej edycji tej imprezy.

Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza jaka odbywa się w Wielkopolsce. W październiku kibice w Swarzędzu-Zalasewie podziwiali świeżo upieczonych mistrzów świata, olimpijczyków, reprezentantów między innymi Francji, Belgii, Japonii czy Australii. Warsztaty dla grupy 150 dzieci prowadzili Giba, Antiga, Nowakowski i Wrona. Na boisku zmierzyły się drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz Stocznia Szczecin. Największą popularnością wśród tłumnie zgromadzonych fanów cieszył się Bartosz Kurek - najlepszy siatkarz Europy 2018 roku, MVP mistrzostw świata, wygranych przez Reprezentację Polski. Wraz z Łukaszem Żygadło, Matejem Kazijskim i kolegami z drużyny stworzył konstelację gwiazd, która w cuglach wygrała XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Jak się później okazało - było to jedyne trofeum wygrane przez Stocznię Szczecin, która musiała wycofać się z rozgrywek PlusLigi. - Trzy z czterech zaproszonych przez nas drużyn zakończyło rundę zasadniczą w pierwszej czwórce - wspomina Anna Sumelka, organizatorka tego wydarzenia. - W zeszłym roku mieliśmy przysłowiowego nosa do wybranych zespołów, zapewniam, że w październiku kibice znów będą zachwyceni - dodaje tajemniczo.

XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Ubiegłoroczna edycja imprezy została uhonorowana tytułem najlepszego wydarzenia 2018 roku podczas gali Sportowiec Miasta i Gminy Swarzędz. Odbierając nagrodę, organizatorzy Memoriału poinformowali, że tegoroczny turniej odbędzie się w dniach 18-20 października. Ku uciesze mieszkańców Gminy Swarzędz najlepsi siatkarze świata ponownie zmierzą się w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie. - Gwiazdy światowego sportu, oklaskiwane przez pełne trybuny to obrazek, który na długo zapisał się w pamięci mieszkańców - podsumowuje Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. - Jesteśmy dumni, że jubileuszowa - piętnasta edycja również odbędzie się na terenie Gminy Swarzędz - dodaje. 

/nad/