Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
22 05 2018 (wtorek)

LI Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na LI Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się w dniu 22 maja 2018 r., o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14.

Program:

1. Otwarcie LI Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Wręczenie wyróżnień jubileuszowych.

3. Przedstawienie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z L sesji.

5. Rozpatrzenie oraz przedstawienie:

a) sprawozdania z wykonania budżetu Miasta i Gminy za rok 2017,

b) sprawozdania finansowego - bilansu z wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego za rok 2017,

c) informacji o stanie mienia komunalnego,

d) opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Swarzędz za rok 2017 wraz z informacją o stanie mienia jednostki samorządu terytorialnego i objaśnieniami,

e) opinii poszczególnych Komisji Rady Miejskiej w Swarzędzu dotyczących sprawozdania z wykonania budżetu Miasta i Gminy za rok 2017,

f) opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Swarzędzu w sprawie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2017,

g) wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Swarzędzu w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Swarzędz za rok 2017,

h) opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej

w Swarzędzu w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Swarzędz z tytułu wykonania budżetu za rok 2017,

i) dyskusja nad sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta i Gminy za rok 2017.

6. Rozpatrzenie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2017 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta i Gminy za 2017 rok.

7. Rozpatrzenie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Swarzędz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2018.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2018 -2036.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji spółkom wodnym ze środków budżetu Gminy Swarzędz na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz realizację inwestycji na terenie Gminy Swarzędz, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji oraz sposobu jej rozliczenia.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LIV/398/2006 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 29 marca 2006 r. w sprawie ustalenia cen urzędowych za usługi przewozowe środkami swarzędzkiej komunikacji autobusowej, opłat dodatkowych, określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami transportu zbiorowego, a także podziału linii na strefy.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wniesienia prawa własności nieruchomości w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki pod firmą „Swarzędzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością".

Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Marii Konopnickiej.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Mikołaja Kopernika.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Wojciecha Kossaka.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - Ignacego Krasickiego.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulic Ziołowej i Tymiankowej w Jasinie oraz ulicy Dożynkowej w Gortatowie".

17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulicy Pszczelnej w Zalasewie".

18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulicy Kasztanowej w Uzarzewie".

19. Zapoznanie się z oceną zasobów pomocy społecznej za rok 2017.

20. Zapoznanie się z Raportem z przeprowadzonej samooceny kontroli zarządczej w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz w jednostkach organizacyjnych Gminy Swarzędz.

21. Zapoznanie się z Raportem końcowym w sprawie koordynowania zarządzania ryzykiem w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz jednostkach organizacyjnych w 2017 r.

22. Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

23. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.

24. Zapytania i wolne głosy.

25. Komunikaty.

26. Zakończenie LI sesji.

 

 

 

 

 

 

 

26 05 2018 (sobota)

VII Gminny rajd rowerowy „Cały Swarzędz na rowery"

Serdecznie zapraszamy na VII Gminny rajd rowerowy „Cały Swarzędz na rowery", który odbędzie się 26 maja (sobota) 2018r. Przygotowaliśmy dla Państwa osiem tras, które mają jedną metę - Scena nad Jeziorem w Swarzędzu. Nie pobieramy wpisowego.

Trasy rajdu:

1. WYCZYNOWA - ok. 40 km, start godz. 9:00 - Pub ARENKA nad J. Swarzędzkim

(za pływalnią Wodny Raj)

2. WIEJSKA - ok. 15 km, start godz. 10:00 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Zalasewie

3. POLNA - ok. 16 km, start godz. 10:00 - Zespół Szkół w Paczkowie

4. ŁĄKOWA - ok. 11 km, start godz. 10:00 - Kobylnica dworzec PKP

5. MALTAŃSKA - ok. 12 km, start godz. 10:00 - źródełko przy J. Maltańskim

6. MIEJSKA - ok. 15 km, start godz. 10:00 - Rynek

7. LEŚNA - ok. 10 km, start godz. 10:00 - Bogucin ORLIK

8. RODZINNA (dookoła jeziora) - ok. 9 km, start godz. 10:30 parking przy pływalni Wodny Raj

Na mecie poczęstunek i konkursy dla uczestników rajdu. Nagrodą główną jest ROWER ufundowany przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

Czas umilać będzie nam grupa UBARWIENI.

Zapisy tylko przez internet  na www.scsir.swarzedz.pl do 20 maja do godziny (ilość osób ograniczona)

Grupy szkolne zgłoszenia tylko na adres marketing@scsir.swarzedz.pl do 18 maja.

/scsir/

 

 

 

26 05 2018 (sobota)

Rodzinny Festyn „Jedynki" - zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na V Rodzinny Festyn „Jedynki" - tym razem pod hasłem „Kochamy nasze Mamy". Festyn odbędzie się w sobotę, 26 maja 2018 r.,  na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu (ul. Zamkowa 21) w godz. 12:00-16:00.

Oto PLAKAT.

/Rada Rodziców/

 

27 05 2018 (niedziela)

Festyn i zbiórka dla chorego Tomka z Zalasewa

PILNE! Tomek Szmyt jest 8-letnim mieszkańcem naszej gminy, który choruje na białaczkę. Tomek ma ostatnią szansę na życie, która kosztuje pół miliona złotych! Na początku czerwca powinno rozpocząć się specjalistyczne leczenie. To jedyna nadzieja, że chłopczyk doczeka przeszczepu szpiku i pokona białaczkę. Rodzice Tomka proszą o pomoc... Tylko Ty możesz ocalić małe życie!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie (jej uczniem jest Tomek)  27 maja organizuje rodzinny festyn, podczas którego Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową  przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie Tomka.

Zbiórka przez internet: https://www.siepomaga.pl/zycie-tomka

Oto zaświadczenie fundacji.

/-/

 

27 05 2018 (niedziela)

Dzień Dziecka - zapraszamy na rodzinny festyn

27 maja w godz. 14:00 - 19:00 na polanie przy ul. Strzeleckiej odbędzie się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Wśród wielu darmowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych będą duże klocki, gry planszowe, zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy i wiele innych.

Podczas imprezy przeprowadzana będzie zbiórka pieniężna na rzecz małej Joasi, mieszkanki naszej gminy, która zmaga się z ciężką chorobą nowotworową.

/ok, mw/

 

 

27 05 2018 (niedziela)

Loty widokowe z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę, 27 maja, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Aeroklub Poznański zaprasza na Lotnisko Poznań/Kobylnica (Ligowiec). Tego dnia od godziny 10:00 odbywać się u nas będą loty widokowe.

Loty widokowe samolotem AN-2. Cena dla osoby dorosłej to 90 zł, a dla dziecka (od 2 do 12 lat) - 75 zł. Wyloty są przewidziane na godzinę 10:00, 12:00 i 14:00.

Loty widokowe samolotem Wilga 2000.  Samolot zabiera 3 pasażerów - jeden z pasażerów siedzi obok pilota (na miejscu drugiego pilota), a pozostali zajmują miejsca w drugim rzędzie foteli. Koszt lotu samolotem Wilga 2000 dla trzech osób to 360 zł (120 zł od osoby).

Loty trwają ok. 15 min. (kołowanie na start - lot - lądowanie). Podczas lotu można podziwiać panoramę Poznania, Puszczę Zielonkę, Dziewiczą Górę, Poznański Przełom Warty oraz malowniczą Dolinę Rzeki Cybiny

Zapraszamy wszystkich małych i dużych miłośników lotnictwa!

Joanna Jabłońska

Aeroklub Poznański

www.aeroklub.poznan.pl

 

30 05 2018 (środa)

Dzień Dziecka u Pszczółek

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu, ul. Poznańska 35, zaprasza dzieci na DZIEŃ DZIECKA U PSZCZÓŁEK czyli zabawę z klaunem  i grę terenową z pszczółkami.

Impreza odbędzie się na terenie Skansenu Pszczelarskiego w Swarzędzu w dniu 30.05.2018 r. w godz. 10.00 -13.00.

I tura 10.00 - 11.30

II tura 11.30 - 13.00

W programie między innymi:

- interaktywny występ klauna;

- konkursy sprawnościowe z klaunem;

- klaun na szczudłach modelujący balony;

- pokaz robienia wielkich baniek mydlanych przez klauna;

- warsztaty robienia baniek mydlanych;

- malowanie twarzy profesjonalnymi farbami;

- zagroda Pippi Langstrump z żywym konikiem;

- gra terenowa „Pomagamy pszczołom”.

Dla uczestników gier i konkursów przewidziano słodkie nagrody.

Zabawie towarzyszyć będzie sprzedaż produktów pszczelich i rękodzieła.

Rezerwowanie wstępu obowiązkowe dla grup zorganizowanych. Rezerwacja nie jest wymagana od dzieci i rodziców chcących indywidualnie uczestniczyć w zabawie.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy i zapisy grup zorganizowanych przyjmujemy pod nr tel. 61 6511817 w godz. 9.00-16.00 od wtorku do soboty.

Wstęp bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy!

/jk/

 

 

 

4 06 2018 (poniedziałek)

Unia 100 zaprasza na spotkanie

Koło Przyjaciół i Sympatyków klubu Unia Swarzędz „Unia 100" zaprasza członków i sympatyków sportu na spotkanie w dniu 4 czerwca 2018 r. o godz. 18 w Eurohotelu.

Gośćmi spotkania będą piłkarze: Piotr Mowlik - wielokrotny reprezentant kraju, olimpijczyk i srebrny medalista z Montrealu (1976 r.), brązowy medalista mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 r. oraz Marian Płowaś - wychowanek Unii  i nestor swarzędzkiej piłki nożnej.

/zap/

 

 

10 06 2018 (niedziela)

„Msza Kreolska" i argentyńskie rytmy

Serdecznie zapraszamy 10 czerwca 2018 r. o godz. 20:00 do kościoła pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu na występ Chóru Politechniki Poznańskiej "Volantes Soni" pod dyrekcją dr. Pawła Łuczaka oraz zespołu Del Ande. W programie m.in.  „Misa Criolla" (Msza Kreolska) Ariela Ramireza.

Wstęp wolny!

/op/

17 06 2018 (niedziela)

865-lecie Wierzenicy

Wierzenica świętuje 865-lecie. Oto ZAPROSZENIE.

24 06 2018 (niedziela)

XXVI Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot

Ruszyły zapisy do udziału w XXVI już Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot. Tegoroczny Rajd odbędzie się w niedzielę 24 czerwca, a miejscem startu po kilkuletniej przerwie będzie ponownie Swarzędz. W ogóle tegoroczna impreza , znajdująca się w oficjalnym kalendarzu obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza całą trasę oraz tradycyjnie metę będzie miała zlokalizowaną na terenie gminy Swarzędz.

Właśnie ruszyły zapisy, które przyjmowane są przez stronę www.rajdy.szpot.pl oraz w salonach Firmy Szpot przy ulicy Kaliskiej 2 na poznańskich Ratajach oraz w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 174 i 191. Wpisowe od załogi wynosi jedynie 30 złotych. W imprezie mogą startować samochody osobowe wszystkich marek, a limit startujących wynosi max 100 załóg. O udziale decyduje zatem kolejność zgłoszeń.

Miejscem startu tegorocznego Rajdu będzie parking obok pływalni Wodny Raj w Swarzędzu. Tam też 24 czerwca 2018 roku o godzinie 8.30 rozpocznie pracę Biuro Rajdu, a załoga z numerem 1 wystartuje o godzinie 10-tej. Licząca nieco ponad 50 kilometrów trasa będzie prowadziła przez najciekawsze, naprawdę urokliwe zakątki gminy Swarzędz . Do wykonania załogi będą miały kilkanaście różnorodnych zadań, wśród których znajdą się m.in. pomoc przedmedyczna, test z przepisów ruchu drogowego, wjazd do ciasnego garażu. Na trasie pojawi się policyjny radar , a specjalne, zabawowe zadania czekają także na dzieci. Ponieważ to Rajd odbywający się w ramach obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza, zatem warto przygotować różne kombinacje np. dat urodzin uczestników, numerów rejestracyjnych samochodów, które będą się z liczbą 380 kojarzyły

Kompletna załoga powinna składać się z rodziców i minimum jednego dziecka, acz nie będą sprawdzane koligacje rodzinne. Tradycyjnie meta Rajdu znajdować się będzie w Centrum Obsługi Samochodów Firmy Szpot w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191. Oprócz posiłku, możliwości bezpłatnej kontroli samochodu przed wakacyjnymi wyjazdami przeprowadzona zostanie aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Będzie ogródek zabaw dla najmłodszych, a nagrody tradycyjnie otrzymają wszystkie załogi .Najlepsza załoga w XXVI Rajdzie wyjedzie ze Swarzędza z okazałym pucharem oraz .... To na razie tajemnica.

Zapraszamy do zapisów i przypominamy, że limit załóg wynosi 100 . Zatem o tym, kto wystartuje w XXVI Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot w niedzielę 24 czerwca b.r. decydować będzie kolejność zapisów.

Informacje szczegółowe dostępne są na stronie www.rajdy.szpot.pl oraz pod numerem telefonu 696 429 859. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres rajdy@szpot.pl lub m.wajer@szpot.pl . Zapraszamy !

/waj/