Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Piknik na Swarzędzkim Szlaku Meblowym


Plakat - Piknik na Swarzędzkim Szlaku Meblowym
Partnerzy strategiczni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Współorganizacja:

W niedzielę, 5 czerwca zapraszam na Piknik na Swarzędzkim Szlaku Meblowym, który odbędzie się w Pawilonie Cechu Stolarzy Swarzędzkich, ul. Wrzesińska 41. Podczas pikniku zobaczyć będzie można jakimi technikami stolarskimi posługiwali się dawniej rzemieślnicy, dowiedzieć się wielu praktycznych porad dotyczących meblarstwa, a także popróbować swoich sił w zmaganiach nie tylko stolarskich.

Na dziedzińcu pawilonu pojawią się różnorodne stanowiska pokazowe, warsztatowe i konkursowe. Wśród nich zobaczymy min:

  • Stoisko Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki, gdzie będzie można min. wziąć udział w warsztatach stolarskich, poznać ciekawe fragmenty historii Swarzędza i swarzędzkiego rzemiosła, odbyć wirtualny spacer po swarzędzkim rynku.
  • Stoisko Cechu Stolarzy Swarzędzkich zaprezentuje min. narzędzia stolarskie, pokaże jak poddać meble renowacji oraz jak wykonać intarsję.
  • Stoiska z konkursami i zabawami: drewniane mega puzzle, mega jenga, mega bierki, wbijanie gwoździ na czas, piłowanie drewna, narty wieloosobowe, kredka współpracy i inne.

Główną atrakcją pikniku będzie budowa Maszyny Goldberga - gigantycznego urządzenia, swoistego perpetuum mobile, którego wprawienie w ruch wyniknie z zespołowej współpracy.


Zapisy do drużyn budujących Maszynę Goldberga:

Aby wziąć udział w zabawie należy się zapisać TUTAJ. Przyjmiemy 100 zgłoszeń oraz 20 zgłoszeń na listę rezerwową. Osoby, które się zapisały zostaną podzielone na 10 drużyn bezpośrednio przed rozpoczęciem budowy.

W skład drużyny mogą wejść osoby, które ukończyły 15 lat. Każda z nich otrzyma do zbudowania swój element układanki. Każdy najmniejszy element urządzenia ma ogromne znaczenie. Bez niego nie zadziała kolejny etap, a cała maszyneria nie osiągnie celu.

Planowany start: godz. 15:00, finał ok. 18:00.


Po ich ukończeniu zespoły połączą stanowiska, by utworzyć jedną wspólną maszynę. Wprawienie maszyny w ruch stanowić będzie Wielki Finał. Oczywiście budowaniu maszyny towarzyszy publiczność.

Rodzinna atmosfera, odrobina wiedzy i emocji połączone ze szczyptą historii gwarantują doskonałą zabawę podczas pierwszego pikniku stolarskiego.

Do zobaczenia na pikniku!

Burmistrz Miasta i Gminy w Swarzędzu

Marian Szkudlarek