Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Przebudowa ul. Tadeusza Staniewskiego w Swarzędzu i Zalasewie (dofinansowanie 1,7 mln zł)

31.12.15

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój

Informujemy, że złożony przez Gminę Swarzędz wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa ul. Tadeusza Staniewskiego w Swarzędzu i Zalasewie" znalazł się na opublikowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego ostatecznej liście rankingowej projektów przewidzianych do dofinansowania w 2015 roku w ramach NARODOWEGO PROGRAMU PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH - ETAP II BEZPIECZEŃSTWO - DOSTĘPNOŚĆ - ROZWÓJ. Projekt znalazł się na 11 miejscu wśród 58 wniosków złożonych przez gminy z całej Wielkopolski.

Projekt obejmuje budowę nawierzchni ul. Tadeusza Staniewskiego na odcinku od ul. Wilkońskich w Swarzędzu do ul. Średzkiej w Zalasewie wraz z, między innymi, budową chodnika, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych oraz postojowych.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wartość całkowita projektu wyniesie 4,3 mln złotych, a dofinansowanie 1,8 mln zł. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 27.08.2015 roku.

Część kosztów inwestycji, w zakresie przebudowy sieci wodociągowej, zostanie sfinansowana przez gestora sieci.

Zakończenie prac oraz rozliczenie dofinansowania planowane są na rok 2015.

Na dzień 31.12.2015 inwestycja została zakończona i rozliczona, a ostateczne dofinansowanie wyniosło 1,7 mln złotych (na podstawie kosztorysu powykonawczego).