Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Przebudowa ulicy Łąkowej wraz z przebudową kanalizacji deszczowej w ulicy Łąkowej i Kolejowej w Gruszczynie, gmina Swarzędz (dofinansowanie 650 tys. zł)

01.08.14

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój

Gmina Swarzędz pozyskała kolejne środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - ETAP II - Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

W 2014 roku przy udziale dotacji Wojewody Wielkopolskiego zostaną przebudowane ulice Łąkowa i Kolejowa w Gruszczynie. Roboty budowlane zostały już rozpoczęte, a inwestycja zostanie zakończona do listopada 2014 roku. Projekt pn. "Przebudowa ulicy Łąkowej wraz z przebudową kanalizacji deszczowej w ulicy Łąkowej i Kolejowej w Gruszczynie, gmina Swarzędz" realizowany za łączną kwotę 1.286.379 zł otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 643.188 złotych, tj. 50% kosztów kwalifikowalnych inwestycji.

Projekt obejmuje przebudowę ul. Łąkowej w Gruszczynie i jej odwodnienie wraz z doprowadzeniem tego odwodnienia w ciągu ul. Kolejowej do istniejącej kanalizacji deszczowej w ul. Żwirki i Wigury w Gruszczynie. Zostanie także położona nowa nawierzchnia jezdni i powstaną chodniki w ul. Łąkowej z kostki  betonowej, a także postawione nowe oznakowanie. W wyniku realizacji projektu poprawi się bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu. W ulicy Łąkowej zostaną wykonane progi zwalniające wyspowe, co zapobiegnie kolizjom i wypadkom z udziałem pieszych uczestników ruchu.