Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw - Gortatowo i Łowęcin (dofinansowanie 5,9 tys. zł)

20.12.13

Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020

Sołectwa Gortatowo i Łowęcin uczestniczące w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”, mającym na celu aktywizację mieszkańców wsi oraz podniesienie jakości życia na terenach wiejskich, znalazły się wśród laureatów konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w lipcu 2013 r. pod nazwą: „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”.

Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego, ogłoszoną we wrześniu, Gortatowo i Łowęcin znalazły się wśród 58 sołectw z obszaru Wielkopolski, które otrzymały częściowe dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego na zakup wyposażenia świetlic wiejskich oraz zagospodarowania przestrzeni wiejskiej.

Pozostałe wydatki w ramach planowanych przedsięwzięć zostały sfinansowane ze środków Funduszu Sołeckiego oraz budżetu Miasta i Gminy Swarzędz.

Łączna wartość realizowanych inicjatyw to 12.876,49 zł, z czego kwota dotacji to 5.876,49 zł, natomiast wkład Gminy Swarzędz pochodzący z Funduszu Soleckiego to 7.000,00 zł.

Teren obok świetlicy wiejskiej w Gortatowie przy ul. Dożynkowej uzupełniły dwie donice z grysu kamiennego obsadzone zielenią. Na potrzeby organizacji imprez plenerowych zostały zakupione stoły piknikowe.

Świetlica wiejska w Łowęcinie otrzymała nowy sprzęt nagłaśniający służący organizacji spotkań i imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców oraz piłkochwyt chroniący przechodniów i pojazdy przejeżdżające pobliską ulicą Łowiecką przed przypadkowym uderzeniem piłki podczas rozgrywek na pobliskim boisku.

W 2014 roku planujemy pozyskanie kolejnych środków z tego programu.