Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Budowa skateparku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu (dofinansowanie 669,1 tys. zł)

30.10.13

Ministerstwo Sportu i Turystyki - Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej

W październiku 2013 r. Gmina Swarzędz podpisała z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w  w wysokości 33% wartości inwestycji związanej z budową skateparku w Swarzędzu.

Skatepark jest przeznaczony dla młodych ludzi i musi spełnić oczekiwania jeżdżących, stąd konsultacje z młodzieżą jeżdżącą na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX na etapie tworzenia założeń i lokalizacji przyszłej inwestycji. To użytkownicy wiedzą najlepiej jakiego typu przeszkody by chcieli i jaka dyscyplina u nich przeważa. Planowana inwestycja to jeden z najnowocześniejszych projektów skateparków w Polsce tzw. skatepark plaza, który polega na umiejętnym połączeniu rozwiązania parkowego o charakterze wypoczynkowym z rozmaitymi urządzeniami do uprawiania sportu wyczynowego uzupełnionymi zielenią.

Przedsięwzięcie, o wartości blisko 2 mln zł, będzie zlokalizowane przy ul. Kosynierów w Swarzędzu i przewiduje budowę obiektu w kształcie żelbetowej niecki o pow. 1704,58 m2 z elementami małej architektury typu ławki, stojaki na rowery i kosze na odpadki.

Obiekt o długości 58,11 m i szerokości 41,80 m będzie ogólnodostępny, nie zadaszony, odporny na działanie czynników atmosferycznych, co niewątpliwie wpłynie na styl jazdy. Skatepark zostanie wykonany z wysokiej klasy betonu, który jest formowany na miejscu, pozwala to tworzyć różne kształty urządzeń dzięki czemu osoby jeżdżące będą miały większą przyjemność z jazdy przy wykonywaniu różnych tricków. Elementami skateparku będą: schody z poręczą, manual box, grind - murek, grind box, quarter pipe, mini bank, fala z fun box piramidą, bowl, double set, gap i wulkan. Przeszkody zaprojektowano w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających skaterów. Obiekt zostanie wyposażony w kanalizację deszczową, zasilanie i oświetlenie oraz będzie ogrodzony.

Budowa rozpoczęła się pod koniec 2013 roku i powinna zakończyć się do 30.06.2014.