Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Przebudowa skrzyżowania ulicy Granicznej, Kupieckiej i Rolnej w Swarzędzu (dofinansowanie 385 tys. złotych)

15.07.13

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Swarzędz pozyskała kolejne środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - ETAP II - Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

W 2013 roku przy udziale zewnętrznych środków finansowych zostanie przebudowane kolejne skrzyżowanie w południowej części Swarzędza - skrzyżowanie ulicy Granicznej, Kupieckiej i Rolnej. Prace w rejonie skrzyżowania już trwają i zakończą się do 31.08.2013 roku.

Projekt pn. "Przebudowa skrzyżowania ulicy Granicznej, Kupieckiej i Polnej w Swarzędzu" realizowany za łączną kwotę 959'911,94 zł otrzymał dofinansowanie w wysokosci ponad 385 tys. złotych, tj. 50% kosztów kwalifikowalnych inwestycji.


Założenia projektu przebudowy skrzyżowania:

Projekt obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic typu prostego na skrzyżowanie typu rondo. Oprócz pierścienia ronda w obrębie skrzyżowania powstanie nowy chodnik i 2 zatoki autobusowe. Zostanie także położona nowa nawierzchnia asfaltowa oraz postawione nowe oznakowanie i oświetlenie uliczne.

W wyniku realizacji projektu poprawi się bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu. Nowe rondo z pewnością ułatwi ruch autobusów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej na liniach S-4 i S-9 oraz linii nr 55 poznańskiego MPK.

W znacznym stopniu zostaną wyeliminowane kolizje i wypadki z udziałem pieszych poprzez uspokojenie ruchu za pomocą wysp dzielących przy przejściach dla pieszych.