Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji
Publicznej
eUrządeUrządmKartamKartaProste deklaracjeProste
deklaracje
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Stasinki 2026 z Liderkami 2014

27.05.26

Koszykarki Lider BIOFARM Swarzędz rocznika 2014 trener Natalii Błaszczak w weekend 23-24 maja wzięły udział w XXIII Turnieju Stasinki rozgrywanym w Żyrardowie. Jest to bardzo silnie obsadzony turniej z długą historią. Swarzędzanki przez 3 dni rozegrały 6 bardzo cennych spotkań, w których zmierzyły się z drużynami z Mrągowa, Szczecina, Ostrowa, Żyrardowa, Kolbud i Konina. Ostatecznie Liderki uplasowały się na ósmym miejscu w szesnastozespołowej stawce. To był bardzo cenny sprawdzian umiejętności naszych Młodziczek Młodszych. Swarzędzka grupa rodziców była najliczniejszą na turnieju. Swarzędzanki zagrały w składzie: Iga Stróżynska, Tosia Walich, Malwina Klapczyńska, Wika Kolarz, Zosia Supranowicz, Iga Jahns, Nicole Frankiewicz, Gabrysia Boczyło, Julia Andrukonis, Paulina Grygier, Marcelina Chyra, Celina Kurzownik, Tosia Barszcz i Natasza Rybak-Tądrowska.

 

Liderki w Finałach Mistrzostw Polski 3x3.

Aż dwa zespoły Lider BIOFARM Swarzędz zakwalifikowały się do Finałów Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3 PZKosz. Impreza finałowa odbędzie się w dniach 29-31 maja w Olsztynie. Nasz klub reprezentować będą zespoły U23K oraz U17K. Zakwalifikować się do finałów można dwojako albo wygrywając turniej strefowy albo z klasyfikacji Grand Prix - trzeba być w TOP 8 w Polsce. Liderki U23K w rozgrywkach strefowych spisały się kapitalnie i zajęły drugie miejsce. Niestety tylko zwycięzca awansował i swarzędzanki musiały grać w Grand Prix. Liderki grały w Pabianicach, Opalenicy (3 miejsce) oraz Łodzi (2 miejsce) co pozwoliło zgromadzić 190 punktów rankingowych i z trzeciego miejsca wywalczyć awans do Finałów MP. To pierwszy historyczny awans w tej kategorii, który wywalczyły: Agnieszka Bartczak, Aleksandra Szuba, Martyna Łuczak, Aleksandra Kubiak, Julia Fabian i Zofia Przybylska. W kategorii U17K Lidera reprezentowały dwa zespoły. Tutaj również zespoły musiały grać w cyklu Grand Prix i wzięły udział aż w 7 takich turniejach w maju. Kapitalnie spisały się koszykarki Lider I, które zdobyły w sumie 325 punktów co dało im czwarte miejsce wśród 81 zespołów. Najlepszy występ koszykarek Lider BIOFARM Swarzędz nastąpił w Gdańsku, gdzie zajęły II miejsce. W ostatnim turnieju w Łodzi - najmocniej obsadzonym w Polsce - Liderki musiały awansować minimum do ćwierćfinału z 24 zespołów żeby być pewnym awansu. I cel ten udało się zrealizować, szóste miejsce zapewniło upragniony awans - drugi rok z rzędu. Koszykarki Lider II spisały się również bardzo dobrze zajmując miejsce 14. Skład Lidera I przez wszystkie turnieje przedstawiał się następująco: Laura Chmielewska (wszystkie 8! turniejów) Alicja Rogowy (7), Natasza Stańko (5 - kontuzja), Milena Nowak (5,) Amelia Cimińska (4), Hanna Szopka (2), Lena Strużyńska (1). Skład Lidera II: Zofia Tobiszowska (8!), Aleksandra Kamińska (7), Nadia Michalak (7), Wiktoria Sakowska (4), Iga Nitschke (4), Matylda Bieżyńska (1), Amelia Chmielewska (1).

/M.Madanowski/