Odeszła Wanda Wasik
25.05.26
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wandy Wasik - poetki, pisarki i malarki, od lat związanej z Kobylnicą i Miastem oraz Gminą Swarzędz. Swoją twórczością literacką i artystyczną przez wiele lat wzbogacała życie kulturalne naszej gminy.
Autorka licznych książek, opowiadań i tomików poezji, członkini Związku Literatów Polskich, laureatka Nagrody Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej. Jej twórczość literacka i malarska była prezentowana zarówno w regionie, jak i poza granicami kraju. W 2015 roku uhonorowana została tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz".
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 27 maja o godz. 12:30 w kościele w Wierzenicy.











