XXIX Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej już za nami...
15 maja 2026 roku w Szkole Podstawowa nr 4 w Swarzędzu odbyły się XXIX Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej - wyjątkowe wydarzenie, które po raz kolejny pokazało, jak wielką siłę mają dobroć, integracja i wspólne przeżywanie radości. Honorowy Patronat na imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.
Choć tegoroczna pogoda pokrzyżowała tradycyjne plany organizatorów i zawody, zamiast na świeżym powietrzu, musiały odbyć się w sali gimnastycznej, nie odebrało to wydarzeniu jego niezwykłej atmosfery. Bliskość uczestników, wspólny doping i gorące emocje sprawiły, że tegoroczne Igrzyska miały tradycyjny ciepły i wzruszający charakter.
W wydarzeniu udział wzięło ponad 150 zawodników, którzy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w 12 ciekawych konkurencjach sportowych. Każda z nich była okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim do przełamywania własnych trudności, budowania odwagi i przeżywania małych oraz wielkich sukcesów.
Szczególną rolę odegrali wolontariusze - aż 180 młodych ludzi, którzy swoją obecnością, pomocą i ogromnym zaangażowaniem stworzyli atmosferę bezpieczeństwa, akceptacji i prawdziwego wsparcia. Od wielu lat niezwykle cenimy ich pomoc, otwartość i gotowość do działania. Cieszy nas również to, że każdego roku do wspólnego tworzenia tego wyjątkowego wydarzenia dołączają kolejni uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół, chcący nieść dobro oraz wspierać innych. Te szkoły to:
-
II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Staniewskiego w Swarzędzu
-
Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu
-
Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
-
Zespół Szkół Salezjańskich im. bł. Piątki Poznańskiej w Poznaniu
-
XXV Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Poznaniu
-
swarzędzcy harcerze
-
oraz niezastąpieni uczniowie naszej SP4
Ich pomoc, cierpliwość, życzliwość i nieustanny doping sprawiły, że każdy zawodnik mógł poczuć się ważny, zauważony i wspierany. Wzruszające były chwile wspólnej radości, podawane dłonie, okrzyki wsparcia i szczere uśmiechy pojawiające się po ukończeniu kolejnych konkurencji.
Podczas igrzysk nie brakowało emocji, gromkich braw i prawdziwej radości płynącej prosto z serca. Tego dnia najważniejsze były integracja, wzajemne wsparcie, aktywność i możliwość bycia razem.
XXIX Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej po raz kolejny udowodniły, że sport ma niezwykłą moc łączenia ludzi, budowania relacji i tworzenia wspomnień, które pozostają w sercach zawodników i wolontariuszy na bardzo długo.
W organizację XXIX Gminnych Igrzysk Sportowych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej włączyło się wiele osób, firm i instytucji o ogromnych sercach. Dzięki ich życzliwości, wsparciu i zaangażowaniu możliwe było stworzenie wydarzenia pełnego wzruszeń i niezapomnianych emocji. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów i przyjaciół igrzysk. Dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc w tworzeniu wydarzenia, które dla wielu dzieci i młodzieży było źródłem ogromnej radości, dumy i pięknych wspomnień.
Zapraszamy do fotogalerii autorstwa Jerzego Kota
https://photos.app.goo.gl/vHy9GKKy7tm8p6Xw9
/J.Kisiel/


















