Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji
Publicznej
eUrządeUrządmKartamKartaProste deklaracjeProste
deklaracje
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Piast Kobylnica przełamuje serię bez zwycięstwa. Pokonali wicelidera!

11.05.26

Piast Kobylnica ma za sobą wyjątkową sobotę. 9 maja drużyna pokonała na własnym boisku wicelidera ARTBUD Group 4 ligi - Mieszko Gniezno 2:1, a kibice mogli uczestniczyć także w inauguracji nowego nagłośnienia, budki spikerskiej oraz premierze oficjalnego hymnu klubu.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości, jednak Piast szybko odpowiedział. W 25. minucie po asyście Marcela Stelmaszyka wyrównał Mateusz Maluśki, a osiem minut później zwycięskiego gola zdobył Maciej Wojczuk - ponownie po podaniu Stelmaszyka.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Pokazaliśmy charakter, walkę i determinację. Zwycięstwo nad wiceliderem bardzo cieszy - podsumował prezes klubu Maciej Powietrzyński.

Przed pierwszym gwizdkiem oficjalnie zainaugurowano nowe nagłośnienie stadionowe oraz budkę spikera. Kibice po raz pierwszy usłyszeli także hymn Piasta Kobylnica, który od teraz będzie towarzyszył drużynie podczas domowych spotkań.

Projekt powstał dzięki wsparciu Miasta i Gminy Swarzędz, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, firmy UTAL oraz Hotelu Restauracji Ossowski. W uroczystości udział wzięli m.in. Sekretarz Miasta i Gminy Swarzędz Dorota Zaremba, reprezentująca Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz oraz prezes firmy UTAL - Jacek Wojciechowski. Firma UTAL od 25 lat wspiera rozwój klubu i była jednym z głównych partnerów projektu.

Przed Piastem kolejne duże wyzwanie. Już 16 maja o godzinie 14:00 do Kobylnicy przyjedzie lider rozgrywek - Kotwica Kórnik. Klub już dziś zapowiada, że szykuje się kolejne emocjonujące spotkanie przy ul. Poznańskiej.

 

fot. M. Jędrzejczak