Nowa inwestycja w Swarzędzu: powstanie parking przy ul. Kościuszki i Sikorskiego
18.07.25
W piątek, 18 lipca 2025 r., w swarzędzkim ratuszu burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę z wykonawcą, dotyczącą realizacji zadania pn. „Budowa parkingu w rejonie ulic Kościuszki i Sikorskiego w Swarzędzu".
Wykonawcą będzie firma KOST-BUD Piotr Druchliński z siedzibą w Jaroszynie Kolonii.
Koszt inwestycji wynosi 945.121,56 zł, a czas realizacji - zgodnie z zapisami umowy - to 90 dni od dnia podpisania, czyli do 16 października 2025 r.
Zakres prac obejmuje m.in.:
* Nawierzchnie drogowe
- - budowa 44 nowych miejsc postojowych z kostki brukowej
- - przebudowa 9 istniejących miejsc postojowych
- - przebudowa zjazdu z ul. Kościuszki
- - budowa i remont chodnika
- - remont nawierzchni ul. Sikorskiego (440 m², nawierzchnia bitumiczna)
* Odwodnienie terenu
- - budowa odcinków kanalizacji deszczowej (150 m)
* Nowe oświetlenie
- - 2 wysokie latarnie na terenie parkingu
- - 3 latarnie parkowe
- - punkt oświetleniowy w tunelu
* Wprowadzenie stałej organizacji ruchu
To kolejna inwestycja, która poprawi dostępność parkingową w centrum Swarzędza.
/wpr/
fot. I. Paprzycka












