Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Międzypokoleniowe warsztaty integracyjne w sołectwie Bogucin

21.08.23

Sołectwo Bogucin serdecznie zaprasza na warsztaty, których głównym założeniem jest integracja międzypokoleniowa. Organizatorzy chcą pokazać jak poprzez wspólne kreatywne działanie oraz kultywowanie rodzimych tradycji i zwyczajów można w ciekawy sposób spędzić czas. Uczestnicy będą mieli możliwość wzajemnie się poznać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami i nawiązać bliższą znajomość.

Warsztaty adresowane są do wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza całych rodzin: dzieci, rodziców i dziadków. Odbędą się w świetlicy wiejskiej w Bogucinie. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorami projektu są: Sołtys i Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie Nasz Bogucin

2 i 3 września 2023 r. o godz. 11:00 rozpoczną się warsztaty z majsterkowania w drewnie, podczas których uczestnicy wykonają m.in. budki lęgowe.

Natomiast 16 września 2023 r. podczas warsztatu, który rozpocznie się o godz. 10:00 uczestnicy wspólnie zagospodarują teren przy świetlicy, sadząc wokół rośliny. Wybiorą się także na spacer do lasu, połączony ze sprzątaniem i wieszaniem budek lęgowych.

Na zakończenie warsztatów organizatorzy zaplanowali ognisko, które stanie się okazją do  podsumowania projektu.

Działania prowadzone będą w ramach projektu pn. "Integracja międzypokoleniowa w sołectwie Bogucin", który uzyskał dofinansowanie w konkursie „Aktywne Sołectwa LGD 2023" - ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Trakt Piastów.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału!

/aw/