Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Skrzyżowanie ulicy Staniewskiego z ulicą Kórnicką i Wilkońskich (dofinansowanie 567 tys. złotych)

05.01.10

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011

W dniu 30 października 2009 roku Gmina Swarzędz podpisała umowę i dostała dofinansowanie do realizacji inwestycji budowy „Skrzyżowanie ulicy Staniewskiego z ulicą Kórnicką i Wilkońskich”

Wartość całej inwestycji wyniosła 1 652 720,00 PLN, w tym:

Kwota dofinansowania z budżetu państwa: 567 033, 00 PLN
oraz:
21 000,00 PLN  współfinansowania z Powiatu Poznańskiego,
25 000,00 PLN współfinansowania z Przedsiębiorstwa  Produkcyjno-Usługowo i Handlowego "AGROBEX" Spółka z o.o

Inwestycja została zrealizowana jednoetapowo poprzez budowę ul. Staniewskiego łączącej ul. Kórnicką (433) z ulicą Średzką (powiatowa), które leżą na linii drogi łączącej drogę wojewódzka 92 z S11. Tym samym ul. Staniewskiego będzie przedłużeniem ul. Granicznej tworząc razem ramę komunikacyjną (wewnątrz Miasta Swarzędz)

Taka obwodnica pozwoli na połączenie osiedli mieszkaniowych (Raczyńskiego, Mielżyńskiego, Cegielskiego, Działyńskiego i Nowej Wsi ) z terenami przemysłowymi przy ul. Rabowickiej poprzez ul. Średzką. Droga odciąży dwa newralgiczne skrzyżowania, które są bardzo obciążone pojazdami tworząc „korki” uliczne tj. Skrzyżowanie ul. Kórnickiej z ul. Nowowiejską i Średzką o bardzo złej geometrii oraz Skrzyżowanie ul. Średzkiej z ul. Polną.
Spójna i dobrze rozwinięta sieć drogowa jest podstawowym wymogiem dla rozwoju regionalnego kraju, stanowiąc jeden z głównych systemów gospodarki narodowej.
Dzięki realizacji przedmiotowej infrastruktury drogowej wzrośnie atrakcyjność obszarów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dróg. Należy zauważyć, iż wspomniane tereny znajdują się w niedalekiej odległości od Miasta Poznania i wjazdu na autostradę A2 oraz drogi krajowej nr 92. Inwestycja pośrednio usprawni komunikację mieszkańcom w okolicach planowanej inwestycji.