Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Renowacja ławek nad jeziorem

02.06.23

Wydział Infrastruktury Drogowej informuje, iż w maju zlecone zostały prace związane z renowacją 80 szt. ławek miejskich zlokalizowanych wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego nad Jeziorem Swarzędzkim, tj. od ul. Strzeleckiej (w obrębie street workout'u, trampolin, placu zabaw, skate parku, pomostu,  lodowiska, zakątku "Złoty Tron" oraz wzdłuż całej ścieżki im. H. Błachnio).

Ostatni remont małej architektury wzdłuż ścieżki miał miejsce w 2019 r.Planowane zakończenie prac, zgodnie z zawartą umową, przypada na połowę czerwca, a w ich zakres wchodzą prace polegające na zeszlifowaniu, odmalowaniu części metalowych i drewnianych ławek, wymianie uszkodzonych /spróchniałych desek w poszczególnych ławkach oraz usunięciu graffiti.

W  związku z powyższym, wykonawca zmuszony jest do sukcesywnego demontażu ławek, z uwagi na konieczność zabrania ich na warsztat i wykonania ww. prac.

Z uwagi na konieczność  pozostawienia mieszkańcom możliwości skorzystania z obecnych ławek wzdłuż ścieżki, Wykonawca dokonuje demontażu - z reguły - co drugiej ławki, tak by nie było sytuacji, w której to mieszkańcy zostaliby pozbawieni możliwości odpoczynku na ławkach w czasie remontu.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

/WID/