Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dostaniemy 100.000 zł na modernizację przejść dla pieszych. Swarzędzki projekt jednym z najlepszych spośród 135 w kraju!

30.05.23

Miło nam poinformować, że zgłoszony przez Gminę Swarzędz projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024. Łączna kwota dofinansowania dla naszej gminy wynosi 100.000 zł.

Dzięki temu zmodernizowane zostaną przejścia dla pieszych mieszczące się na

- ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu (na wysokości stacji benzynowej Lotos i dyskontu Netto),

- ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu (na wysokości Inter Cars SA i Centrum Medycznego),

- ul. Wrzesińskiej w miejscowości Jasin (na wysokości ul. Sołeckiej i świetlicy wiejskiej),

- ul. Cmentarnej w miejscowości Jasin (na wysokości cmentarza komunalnego).

Wytypowane przejścia zostaną wyposażone w:

- oznakowanie poziome (farba odblaskowa)

- aktywne oznakowanie pionowe znak D6 z obrysem przechodnia w LED

- lampy LED ze słupem

- światła odblaskowe - „kocie oczka"

Ponadto, w ramach przedmiotowych projektów w placówkach oświatowych mieszczących się na terenie Gminy Swarzędz zostaną przeprowadzone działania edukacyjne w zakresie bezpiecznego zachowania na drodze.

Należy zaznaczyć, że rywalizacja w Programie była bardzo duża. W pierwszym etapie, na szczeblu wojewódzkim, do Wojewody Wielkopolskiego zgłoszonych zostało 91 projektów, z których do drugiego etapu wybrano 12. Wytypowane projekty przesłane zostały następnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji celem weryfikacji w kolejnym etapie procedury naboru.

Spośród 12 projektów zaproponowanych przez Wojewodę Wielkopolskiego, wybrano 8, które po podpisaniu stosownych porozumień otrzymają dotację. Wśród tych 8 projektów jest projekt Gminy Swarzędz.

W skali kraju, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, do dofinansowania z rezerwy celowej zabezpieczonej na działania realizowane w ramach "Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024" wskazano 135 projektów.

/aw/