Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędz na podium w rankingu miast i gmin przyjaznych rowerzystom!

24.05.23

Podczas 2. edycji konferencji „Samorządy Przyjazne Życiu" odbywającej się w dniach 23-24 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, jej organizator - Polska Unia Mobilności Aktywnej - przedstawił wyniki Badania Klimatu Rowerowego 2022. Swarzędz, w grupie miast i gmin od 50 do 100 tys. mieszkańców, zajął III miejsce. Burmistrz Marian Szkudlarek odbierając dyplom, powiedział m.in.: - Chciałbym, żeby wszystkie gminy wokół Poznania były połączone bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi. Te ścieżki mogą zapewnić nam bezpieczny dojazd do szkół i pracy. Widzimy, jak chętnie mieszkańcy korzystają z nowych, bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych.

W drugim dniu konferencji, 24 maja, burmistrz Marian Szkudlarek zreferował uczestnikom temat: „Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w praktyce - studium przypadku Miasta i Gminy Swarzędz w perspektywie lat 2004-2020 i plany na przyszłość".

► Badania Klimatu Rowerowego organizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej są próbą zebrania opinii o jakości korzystania z roweru w polskich miastach i gminach. Badania są przeprowadzane są według sprawdzonej i rozwijanej od 1998 roku metodologii Fahrradklima-Test.  Ich wyniki tworzą Ranking Miast i Gmin Przyjaznych Rowerzystom.

/mw/

fot. Łukasz Gdak/wpoznaniu.pl