Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Uwaga aktualizacja 2! Zmiana organizacji ruchu na Rynku, zmiany w kursowaniu komunikacji autobusowej

01.06.23

Informujemy, że Wykonawca zaktualizował termin zakończenia prac i przywrócenia stałej organizacji ruchu. Prace potrwają do soboty, 3 czerwca i w godzinach wieczornych tego dnia powinna zostać przywrócona stała organizacja ruchu.


 

W związku z realizacją zadania dotyczącego rozbudowy ulicy Nowy Świat, Zamkowej, A. Mickiewicza i placu Powstańców Wlkp. oraz przebudowy ul. Gołębiej w Swarzędzu, informujemy o wdrożeniu podetapu prac dotyczącego zamknięcia skrzyżowania ulic Rynek, Zamkowej i Placu Niezłomnych w związku z wykonaniem docelowej nawierzchni.

Na czas prowadzenia prac, wyznaczono objazd zachodnią częścią Rynku, w kierunku Placu Niezłomnych. Prace potrwają od 18.05.2023 do 3.06.2023 r. (SOBOTA).

 

Ewa Mikołajczyk

Z-ca Dyrektora ds. Technicznych

PPU Dromo Sp. z o.o.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionego oznakowania.

* * *

Zmiany w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej na czas wyłączenia z ruchu skrzyżowania Rynku z ul. Zamkową!

W dniach 18 maja - 3 czerwca, w związku z wykonaniem docelowej nawierzchni, zamknięte zostanie skrzyżowania ulic Rynek, Zamkowej i Placu Niezłomnych. Na swarzędzkim Rynku zostaną w związku z tym ustawione tymczasowe przystanki autobusowe, które mają zastąpić wyłączony przystanek Swarzędz/Rynek na pl. Niezłomnych. Przystanki te będą przystankami przejazdowymi dla linii 406, 412, 484, 485, 486, 491, 492, 493 i 494 oraz przystankami odpowiednio końcowymi i początkowymi dla linii 405. Ponadto trasy zmienią linie 490 i 498.

Linia 498 nie będzie dojeżdżać do pl. Niezłomnych, a czas odjazdu z Węzła PKP w kierunku Rabowic będzie opóźniony o 3 min.. Kurs linii 498 planowo o godz. 5:39 będzie uzależniony od godziny przyjazdu na przystanek końcowy autobusu linii 412 (planowo również o godz. 5:39 na Węźle PKP), celem umożliwienia przesiadki i dojazdu do zakładów pracy na ul. Rabowickiej w Jasinie.

Kursy linii 490 o godz. 7:00, 8:15 i 10:15 realizowane będą trasą Węzeł PKP - ul. Tabaki (z wykorzystaniem zlokalizowanego przy niej przystanku) - ul. Poznańska (przystanek Poznańska/Skansen) i dalej swoją trasą, przez Rynek. Powrót do Węzła PKP nastąpi ul. Wrzesińską, Polną i Kościuszki. Kursy o godz. 12:29, 15:35 i 17:45 realizowane będą trasą Węzeł PKP - Rynek - ul. Wrzesińską, Polną i Kościuszki dalej ul. Tabaki (z wykorzystaniem zlokalizowanego przy niej przystanku) - ul. Poznańska (przystanek Poznańska/Skansen) i dalej swoją trasą i przejazdem do Węzła PKP bezpośrednio z ul. Strzeleckiej. Ten układ tras umożliwi dojazd do szkół w godzinach porannych i powrót w rejon ul. Działkowej i Strzeleckiej w godz. popołudniowych z tymczasowego przystanku na Rynku. Zmiana ta spowoduje jednak wydłużenie czasu przejazdu. Ponadto kurs linii 484 planowo realizowany z Rynku o godz. 15:50 będzie realizowany z przystanku Dworzec PKP (ul. Kościuszki) o godz. 15:52.