Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

XI Forum Transportu Intermodalnego FRACHT

20.04.23

W dniach 19-21 kwietnia w Warszawie i Swarzędzu odbywa się XI Forum Transportu Intermodalnego FRACHT. W środę, 19 kwietnia, podczas wizyty studyjnej w należącym do Grupy CLIP terminalu intermodalnym w Swarzędzu, poruszono kluczowe kwestie dotyczące rozwoju transportu intermodalnego, który jest fundamentem systemu wsparcia logistycznego dla całej gospodarki. Uczestnicy dyskusji zgodzili się, że odpowiednio rozwinięta infrastruktura punktowa, dostępność nowoczesnego taboru kolejowego, instrumenty wsparcia, stabilna polityka energetyczna oraz dostęp do zawodów w kolejnictwie to warunki dalszego dynamicznego rozwoju rynku intermodalnego.

Podczas debaty w hotelu Hampton By Hilton wśród gości Forum był m.in. burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, który zapoznał uczestników ze specyfiką gospodarczego rozwoju Swarzędza, niegdyś miasta stolarzy, które przeistoczyło się w duże centrum nowoczesnego przemysłu i specjalistycznych usług, transportu i logistyki.

W czwartek, 20 kwietnia, podczas drugiego dnia Forum w Warszawie podjęte zostaną zagadnienia z obszaru europejskich, azjatyckich i euro-azjatyckich korytarzy transportowych. Aktualne polityczne uwarunkowania oraz priorytety z zakresu bezpieczeństwa łańcuchów dostaw stanowić będą trzon dyskusji prowadzonych podczas paneli II dnia Forum FRACHT. Inicjatywy podejmowane przez Unię Europejską w zakresie wsparcia dla integracji ukraińskiej sieci kolejowej z siecią europejską oraz promocja cyfrowego transportu zostaną omówione jako istotne aspekty rozwoju branży TSL.

/aj, mw/