Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Gościliśmy uczniów z Chorwacji i Włoch

04.04.23

31 marca burmistrz Marian Szkudlarek gościł uczniów z Włoch - Istituto Comprensivo Giovanni XXIII w Recale, Chorwacji - Osnovna skola Davorina Trstenjaka w Hrvatska Kostajnica i Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu wraz z opiekunami w ramach  w ramach realizacji wspólnego projektu Erasmus plus "Różnorodność, która może łączyć" (A variety that can unite).

Głównym celem projektu, jest budowanie postaw szacunku i akceptacji do odmienności kulturowej i narodowej, poprzez rozwijanie wrażliwości na kulturę i sztukę, z równoczesnym akcentowaniem odmienności i wzajemnego szacunku oraz tolerancji i akceptacji.

W czasie pobytu w Polsce uczestnicy zwiedzali między innymi Toruń, uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu, odwiedzili Muzeum Rogala, poznali  zabytki Starego Rynku w Poznaniu oraz zwiedzili Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki. W czasie pobytu w szkole uczniowie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, przygotowując tradycyjne wielkopolskie potrawy, a także uczyli się gry na flażolecie pod okiem pana Wojciecha Wietrzyńskiego.

To drugi w tym roku szkolnym projekt wymiany w Szkole Podstawowej nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu. W projekcie Erasmus plus "Z tego co mamy, efektywnie korzystamy" uczestniczyły szkoły z Hiszpanii i Turcji.

Na realizację projektu A variety that can unite, swarzędzka „Piątka" otrzymała dofinansowanie w kwocie 60.000,00 EUR.

/edu/