Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

„Swarzędzanki inspirują" - Dzień Kobiet w bibliotece

09.03.23

„Swarzędzanki inspirują" - pod takim hasłem bibliotekarki zaprosiły na os. Czwartaków wszystkich chętnych do świętowania Dnia Kobiet. Mieliśmy okazję porozmawiać z trzema Swarzędzankami, które, tym, co robią, pokazują, jak wiele w życiu można osiągnąć, jeśli tylko ma się pasję i wiarę w siebie, a wtedy czas na pewno się znajdzie!

Pani Anna Rogińska, semi-kiszonka, opowiedziała o swojej recepcie na dobry nastrój i zdrowie. Korzystając z literatury fachowej, zaglądając do starych książek kucharskich, produkuje kiszonki, podchodząc do tej sztuki z artyzmem. Bo czyż nie jest artyzmem eksperymentowanie i oczekiwanie z niecierpliwością i wypiekami na twarzy na efekt swojej pracy twórczej? Okazuje się, że kisić można różnorakie warzywa i owoce. Kisić, fermentować, robić kimchi i kombuche, czy też staropolskie gąszcze. A efekty są oszałamiające, o czym przekonały się nasze kubki smakowe.

Pani Izabela Bogucka to osoba, która udowodniła, że chcieć to móc. Od 30 lat jest zawodową fryzjerką i strzyże w swoim salonie na Wierzbięcicach. Gdy koleżanka zaczęła namawiać ją na udział w mistrzostwach Polski z fryzjerstwa artystycznego, podeszła do tego z powątpiewaniem. Sama kształci uczniów w tej dziedzinie w Zespole Szkół Odzieżowych - praktycznie i teoretycznie, nierzadko przygotowując do zawodów. Gdy wygrała mistrzostwa Polski, przyszedł czas na Mistrzostwa Świata. Okazało się, że sporą przeszkodą może być uzyskanie środków - na szkolenia, na główki do ćwiczeń i wreszcie na sam wyjazd. Dzięki pomocy i życzliwości klientów i znajomych dopięła swego i razem z dwiema koleżankami udało im się wywalczyć podium w rozgrywkach indywidualnych oraz złoty medal w drużynowych w kategorii fryzur męskich. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery międzynarodowej!

Pani Halina Błachnio od lat inspiruje nas swoją poezją. Wczorajszy wieczór był okazją do zaprezentowania jej najnowszego tomu wierszy „Zerwane korale". Tomu, który w całości poświęcony jest kobietom. Zaprezentowane przez autorkę wiersze ilustrowała poezja śpiewana w wykonaniu Tomasza Bateńczuka. Pierwsza część książki, bardziej liryczna, koncentruje się na przeżyciach autorki, natomiast druga - na kobietach w trudnych sytuacjach życiowych. Książkę, wydaną przez Bibliotekę Publiczną w Swarzędzu, można kupić w wypożyczalni na os. Czwartaków 1. Zachęcamy do lektury!

Pasja, która łączy wszystkie wczorajsze bohaterki jest zaraźliwa. Inspirujmy się ludźmi z pasją, bo warto!

/mk/