Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Juniorzy młodsi z brązowymi medalami

03.03.23

UKS Swarek zajął III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych!

Od soboty 25.02 do niedzieli 26.02.2023 w hali AWF w Poznaniu odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych. W turnieju wzięło udział 6 najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych w eliminacjach. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały: HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, UKS Orlęta Sosnowiec oraz LKS Gąsawa. Los sprawił, że w grupie B mierzyły się 3 wielkopolskie drużyny: KS Warta Poznań, KS Lipno Stęszew oraz UKS Swarek Swarzędz.

Organizatorem wydarzenia był swarzędzki klub, który w meczu otwarcia zmierzył się z odwiecznym rywalem, zespołem Warty. Licznie zgromadzona i głośno dopingująca publiczność mogła oglądać niezwykle wyrównany mecz, który zakończył się szczęśliwym zwycięstwem gospodarzy 4:3. W kolejnym spotkaniu grupy B Lipno Stęszew pokonało Wartę 6:4 i wyeliminowało popularnych zielonych z walki o medale. Mecz między Swarkiem a Lipnem zakończył się wysokim zwycięstwem tych pierwszych, aż 11:4!

W grupie A rywalizację wygrała drużyna z Gąsawy, która wygrała z Siemianowiczanką 4:2 i Sosnowcem 5:2. Mecz między drużynami z województwa śląskiego na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Siemianowic, dzięki wygranej 4:1 zachowali szanse na medal.

W niedzielę najpierw miały miejsce mecze półfinałowe. W pierwszym z nich LKS Gąsawa pewnie pokonała Lipno Stęszew 8:3. Drugi mecz zaczął się znakomicie dla Swarka, który już w pierwszej minucie objął prowadzenie przeciwko Siemianowczance. Niestety jak się później okazało były to miłe złego początki. Niestety goście z każdą minutą grali coraz lepiej, przejęli inicjatywę i zwyciężyli mecz 5:2.

W meczu o brązowy medal przez 3 kwarty trwał zacięty bój pomiędzy Swarkiem a Lipnem. Rywale ze Stęszewa dwukrotnie obejmowali prowadzenie, najpierw 1:0, potem 2:1. Od trzeciej kwarty zarysowała się przewaga swarzędzan, którzy strzelili rywalom 5 goli i wygrali mecz 6:2.

Finał pomiędzy Siemianowicami a Gąsawą zakończył się remisem 3:3. Konkurs karnych zagrywek na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy ze Śląska i to oni mogli się cieszyć ze zdobycia złotych medali.

Skład drużyny Swarka: Paweł Lewandowski, Jakub Łaszcz, Maksymilian Narożny, Marcel Jankowiak, Wojciech Skrzypczak, Jakub Prętki, Antoni Zawadka, Franciszek Juszczak, Wiktor Drozda, Aleksander Kędziorkowski, Szymon Pawlak, Mikołaj Małecki. Trener: Maciej Jankowiak, kierownik: Zbigniew Juszczak.

/R.Rymer/