Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Odbiór odpadów wystawkowych

22.03.23

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się terminami odbioru odpadów wystawkowych przypominamy, że Właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi są zobowiązani do przekazania zgłoszenia do Gminy o chęci skorzystania z możliwości oddania odpadów wystawkowych w terminie do 14 dni przed datą planowanego odbioru określoną w harmonogramie - https://www.alba.com.pl/odbior_odpadow_wywoz_smieci/swarzedz.

Zgłoszenie można przekazać telefonicznie (tel. 61 65 12 301), elektronicznie (wogo@swarzedz.pl), w formularzu dostępnym na stronie internetowej Gminy, a także pisemnie lub osobiście w Wydziale Obsługi Gospodarki Odpadami.

Ponadto przypominamy, że Właściciele nieruchomości jednorodzinnych zobowiązani są do wystawienia odpadów wystawkowych, które podlegają odbiorowi przez odbiorcę odpadów komunalnych w dniu odbioru odpadów do godziny 6:00, przed teren nieruchomości, do krawędzi jezdni lub chodnika.

Pamiętajmy, że do odpadów wystawkowych, podlegających odbiorowi zalicza się: stoły, szafki, szafy, krzesła, komody, meble kuchenne, kanapy, łóżka, tapczany, regały, wózki dziecięce i inwalidzkie, dywany, wykładziny, materace, rowery, zabawki, deski do prasowania, suszarki do ubrań, skrzydła drzwiowe, itp. Zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstw domowych: wielkogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, np. pralki, zmywarki, kuchenki, suszarki do ubrań, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne oraz małogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, np. odkurzacze, tostery, żelazka, frytkownice, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, wagi, laptopy, notebooki, myszki, komputery, telefony, radia, telewizory, kamery, wideo, sprzęt hi-fi, płyty CD/DVD, itd. Zużyte opony - pochodzące od mieszkańców zużyte opony rowerowe, motorowe, motorowerowe i samochodowe z pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t.

Natomiast nie wystawiamy!!

Części samochodowych (zderzaków, kanap samochodowych, drzwi, reflektorów itp.), gruzu, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, w tym stolarki okiennej, ościeżnic drzwiowych, części instalacji w postaci np. rur, paneli podłogowych i ściennych, papy itp. farb i rozpuszczalników oraz opakowań po nich, a także innych odpadów niebezpiecznych baterii i akumulatorów innych odpadów podlegających selektywnej zbiórce.

/wgo/