Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Brąz seniorek Swarka

15.02.23

Drużyna Swarka powtórzyła wynik sprzed roku i zajęła trzecie miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet. Do srebra zabrakło kilkudziesięciu sekund...

W niedzielę 12.02.2023 w Oleśnicy obył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski kobiet. Swarek przystępował do turnieju w roli wicelidera, mając 2 punkty przewagi nad zespołem Gospodarzy UKS Orient II Łozina. Realnie nie mógł już liczyć na złoty medal, bo 6-punktowa strata do liderek tabeli dawała tylko matematyczne szanse na triumf.

W meczu otwarcia swarzędzanki zmierzyły się z liderkami i faworytkami mistrzostw, zespołem KS Hokej Start Brzeziny. Pierwsza kwarta, wyrównana, zakończyła się wynikiem remisowym 1:1, druga nie przyniosła zmiany rezultatu. Na początku trzeciej kwarty brzezinianki objęły prowadzenie, a Swarek rzucił się do odrabiania strat. Gdy w kwarcie czwartej trener Paweł Bratkowski wycofał bramkarkę przewaga swarzędzanek była już bardzo wyraźna. Na minutę przed końcem swarzędzanki dopięły swego i wyrównały po strzale Oriany Bratkowskiej. I gdy wydawało się, że remis z najlepszą drużyną sezonu stanie się faktem, Start strzelił gola, wykorzystując serię błędów w defensywie Swarka.

W kolejnym meczu rywal w walce o srebrny medal, Orient II Łozina pokonał zespół rezerw Politechniki Poznańskiej 4:0 i uzyskał jednopunktową przewagę nad Swarkiem.

Mecz numer 3 mógł przywrócić swarzędzankom szansę na srebrny medal. Musiały wygrać mecz derbowy z pierwszą drużyną Politechniki Poznańskiej i liczyć na porażkę Orientu z Brzezinami. Zaczęło się źle, bo w pierwszej kwarcie akademiczki zagrały bardzo dobrze i strzeliły 2 gole. W odpowiedzi w 2 kwarcie swarzędzanki trafiły 3 razy, grając znakomicie. Trzecia kwarta to wymiana ciosów, która nie zmieniła wyniku. W końcówce czwartej kwarty inicjatywę przejęły poznanianki, które wypracowały kilka groźnych sytuacji. Na 40 sekund przed końcem meczu przełamały defensywę Swarka i wyrównały. To pozbawiło swarzędzanki nadziei na medal srebrny, mimo iż zgodnie z przewidywaniami Orient przegrał ze Startem 1:3.

Brązowy medal należy traktować jako duży sukces drużyny składającej się głównie z juniorek. Na pewno cieszy, że zawodniczki potrafią nawiązać walkę z najlepszymi w kraju. W zespole jest jednak niedosyt, bo srebrny medal dziewczyny „wypuściły z rąk" w dwóch meczach w ostatnich sekundach meczów. Warto odnotować, że najskuteczniejszą zawodniczką sezonu została swarzędzanka: Maria Drozda.

Skład drużyny Swarka: Wiktoria Noculak, Dagmara Czerniak, Julia Szynka, Julia Bittner, Karolina Rozkres, Marta Czujewicz, Jagoda Arciszewska, Oriana Bratkowska, Maria Drozda, Julia Rymer, Monika Palacz, Hanna Bidzińska, Patrycja Kosińska. Trener: Paweł Bratkowski. Kierownik: Agnieszka Palacz.

/R.Rymer/