Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zamknięcie ulicy Średzkiej w Zalasewie (prace bitumiczne)

13.02.23

Informujemy, iż w związku ze zmianą warunków atmosferycznych i dostępnością ekip bitumicznych w dniach

od 14.02.2023 r. do dnia 17.02.2023 r. przewiduje się wykonywanie robót bitumicznych na ul. Średzkiej i Polskiej

w Zalasewie wedle następującego harmonogramu:

14.02.2023 r. wtorek  – roboty bitumiczne na ścieżce rowerowej na ul. Polskiej od wysokości przepompowni do skrzyżowania z ul. Średzką – brak utrudnień na ul. Średzkiej, utrudnienia na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Polskiej;

15.02.2023 r.  środa – roboty bitumiczne na ścieżce rowerowej na ul. Średzkiej od skrzyżowania z ul. Irlandzką do skrzyżowania z ul. Pszczelną – miejscowe przewężenia jezdni do 1 pasa ruchu, w dalszym ciągu możliwy przejazd ul. Średzką w obu kierunkach

16.02.2023 r.  czwartek – roboty bitumiczne – warstwa ścieralna na jezdni ul. Średzkiej od ul. Irlandzkiej do skrzyżowania z ul. Polską, włącznie z rondem – brak możliwości przejazdu od ul. Pszczelnej w kierunku Swarzędza i na odwrót, będą obowiązywały objazdy zgodnie z rysunkiem, dojazd do ul. Pszczelnej od strony Kleszczewa, autobusy pojadą zmienionymi trasami.

17.02.2023 r. – Piątek - roboty bitumiczne – warstwa ścieralna na jezdni ul. Średzkiej od skrzyżowania z ul. Polską, włącznie z rondem do skrzyżowania z ul. Pszczelną – brak możliwości przejazdu od ul. Pszczelnej w kierunku Swarzędza i na odwrót, będą obowiązywały objazdy zgodnie z rysunkiem, dojazd do ul. Pszczelnej od strony Kleszczewa w godzinach porannych, a następnie dopiero następnego dnia w godzinach porannych z uwagi na wykonanie wyplotu z masy w kierunku ul. Pszczelnej.

Powyższe oznacza, że w poszczególnych dniach wskazane odcinki będą całkowicie nieprzejezdne, a ruch prowadzony będzie wyłącznie objazdami.

Autobusy linii 497 i 498 pojadą zmienionymi trasami.

W najbliższy czwartek i piątek, 16 i 17 lutego 2023r., w związku z przystąpieniem do układania docelowej nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Polskiej z ul. Średzką w Zalasewie (nowe rondo), autobusy linii 497 i 498 nie będą kursować ul. Średzką na odcinku od Olszynowej do ronda przy ul. Średzkiej i Rabowickiej.

Objazd dla autobusów poprowadzony zostanie przez Rabowice (ul. Olszynową, Bukową i Bliską). Przy ul. Olszynowej i Bukowej zostaną ustawione przystanki tymczasowe.

W związku z objazdem, czas dojazdu do przystanków końcowych może przesunąć się o ok. 5 minut. Kursy linii 498 z Kruszewni przez Rabowicką (odjazd z Kruszewni w dni robocze o 14:15 i 22:15) odjadą z przystanku Rabowicka/Pętla nie wcześniej niż o swoim czasie rozkładowym (tj. 14:29 i 22:29).

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w sobotę, 18.02.2023 i autobusy wrócą na swoje trasy.

 

Za utrudnienia przepraszamy.