Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

VI miejsce w mistrzostwach Europy

16.01.23

Pięć zawodniczek klubu UKS Swarek wywalczyło sobie miejsce w Reprezentacji Polski do lat 21 i  wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Europy do lat 21.

W dniach 13-15.01.2023 w Lucernie odbyły się Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy z udziałem Reprezentacji Polski. Polki od wielu lat grają w elicie i mają możliwość walki o medale. Dwukrotnie w przeszłości zdobyły złoto. Ostatnio w roku 2013, gdy w składzie grała m.in. Oriana Bratkowska, aktualna trenerka Swarka.

W tym roku Selekcjoner Reprezentacji Alicja Koperska oparła skład swojej drużyny na młodych zawodniczkach Swarka, które bardzo solidnie prezentują się w rozgrywkach ligowych. Do Szwajcarii pojechały bramkarka Wiktoria Noculak, oraz zawodniczki z pola: Marta Czujewicz, Patrycja Kosińska, Maria Drozda i Jagoda Arciszewska.

W meczach grupowych Polki najpierw wygrały z Chorwacją 3:0, przegrały z Czechami 1:4, oraz zremisowały z Turcją 5:5. Szczególne znaczenie miało to ostatnie spotkanie, bo nasze zawodniczki, aby awansować do strefy medalowej musiały ten mecz wygrać. Dwukrotnie obejmowały dwubramkowe prowadzenie, najpierw 2:0, potem 4:2. Turczynki jednak każdorazowo wyrównywały. Potem to Turczynki jako pierwsze strzeliły piątą bramkę, a Polki wyrównały. Niestety w końcówce meczu biało-czerwone nie wykorzystały aż dwóch rzutów karnych i po zakończeniu meczu miały czego żałować.

Brak awansu do czołowej „czwórki" sprawił, że Polki kontynuowały rozgrywki w grupie spadkowej i ich zadaniem było utrzymać się w dywizji 1. Aby to zrobić musiały wygrać jedno spotkanie. Pierwsze przegrały ze Szwajcarią 3:4, drugie na szczęście wygrały z Włochami 5:4.

Ostatecznie Polska zajęła w mistrzostwach VI miejsce. Na pewno jest ono poniżej oczekiwań, chociaż biorąc pod uwagę bardzo młody wiek zawodniczek to dobry prognostyk na przyszłość.

/Robert Rymer/