Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Nasz stadion na podium!

11.01.23

Głos Wielkopolski opublikował subiektywny ranking najładniejszych i najlepiej zlokalizowanych stadionów piłkarskich w Wielkopolsce. Miło nam poinformować, że na 3. miejscu w tym zestawieniu znalazł się Stadion Miejski im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu.

Ranking Głosu Wielkopolskiego obejmował małe stadiony z obszaru województwa wielkopolskiego. Istotnymi elementami były wyróżniające się elementy na tle pozostałych boisk - świetne położenie, nowoczesna infrastruktura i ciekawe wydarzenia z ostatniego czasu.

Trzecie miejsce na podium rankingu zajął Stadion Miejski w Swarzędzu. Obiekt ten został oceniony jako jeden z najnowocześniejszych w regionie. Wyróżnia się zmodernizowanym budynkiem klubowym, doskonałym przystosowaniem do regularnych rozgrywek oraz jedną, częściowo zadaszoną trybuną, która pomieści do 1500 kibiców. Na stadionie swoje mecze rozgrywa Unia Swarzędz, rywalizująca w III lidze (Grupa 2). Dziennikarze Głosu Wielkopolskiego docenili również malowniczą lokalizację stadionu, nieopodal Jeziora Swarzędzkiego. Zwrócono też uwagę na fakt, że w 2006 roku w Swarzędzu, na Stadionie Miejskim, odbyły się dwa mecze mistrzostw Europy do lat 19 - Austria - Czechy (1:3) oraz Turcja - Szkocja (2:3).

W rankingu najwyżej został oceniony Stadion Miejski w Pobiedziskach. Oto pełne zestawienie Głosu Wielkopolskiego:

  1. Stadion Miejski w Pobiedziskach
  2. Stadion MOSTiR w Międzychodzie
  3. Stadion Miejski w Swarzędzu
  4. Stadion OSIR w Trzciance
  5. Stadion Miejski w Jarocinie
  6. Stadion im. Stanisława Bąka w Wągrowcu
  7. Stadion Miejski OSIR w Kórniku
  8. Stadion Miejski im. Stanisława Kitkowskiego w Chodzieży
  9. Stadion Olimpijski w Więcborku
  10. Stadion Miejski im. Jana Wojdy w Opalenicy

/wpr/