Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych - jest wykonawca

12.09.22

Firma JACK-BUD Polska Sp. z o.o. z Poznania proponując kwotę 12.981.977 zł wygrała przetarg na budowę Integracyjnego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Swarzędzu, który do jesieni 2023 r. zbudowany zostanie w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3. Umowę z wykonawcą burmistrz Marian Szkudlarek podpisał w poniedziałek, 12 września. Zdecydowaną większość funduszy (aż 11.034.680,45 zł) na realizację tej bardzo potrzebnej inwestycji Gmina Swarzędz otrzymała z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Budynek (o powierzchni zabudowy 1037,25 m2, powierzchnia użytkowa 852,54m2) został zaprojektowany jako parterowy obiekt z promieniście rozchodzącymi się skrzydłami przewidzianymi dla poszczególnych funkcji (administracja, terapia dzieci młodszych, zajęcia dzienne dla dorosłych, rehabilitacja i fizykoterapia) wszystkie z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

W środku budynku zaprojektowano szatnie i toalety, a wokół ogólnodostępny hol, gdzie będą oczekiwać rodzice i odbywać się będą wystawy prac podopiecznych i imprezy integracyjne.

Jedno ze skrzydeł przeznaczone jest na terapię w postaci ćwiczeń fizycznych i hydroterapie oraz masaży i zostało zaprojektowane tak, aby można było wykorzystać je komercyjnie nawet, gdy ośrodek jest nieczynny.

Wokół budynku przewidziano teren rekreacyjny dla integracyjnych zajęć podopiecznych ośrodka: ogródek warzywny, stoły piknikowe, ścieżka sensoryczna, boisko do gry w boule, siłownia dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

/mw/

fot. M. Woliński