Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędzkie sołectwa wśród zwycięzców w konkursie "Aktywne Sołectwa LGD 2022

07.07.22

Miło nam poinformować, że dwa wnioski o dofinansowanie projektów złożonych przez porozumienie sołectw Wierzonka i Wierzenica oraz porozumienie sołectw Łowęcin, Jasin i Sarbinowo  zostały zakwalifikowane do dofinansowania w konkursie „Aktywne Sołectwa LGD 2022" - ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Trakt Piastów.

Sołectwa Wierzonka i Wierzenica uzyskały łącznie 3000 zł na realizacje projektu pn. „Wierzonka i Wierzenica razem piękno okolicznej przyrody poznaje i się nim zachwyca", w ramach którego odbędą się warsztaty fotograficzne oraz ceramiczne, a także pieszo - rowerowy rajd do Uzarzewa połączony z warsztatami w Muzeum Łowiectwa w Uzarzewie.

Natomiast sołectwa Łowęcin, Jasin i Sarbinowo otrzymały 3000 zł na realizację projektu pn. „Łowęcin, Jasin i Sarbinowo - aktywnie razem na Szlaku Piastowskim". Projekt przewiduje wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Obejmie ona Park Miniatur w Pobiedziskach, skansen w Dziekanowicach oraz przeprawę promową na Ostrów Lednicki.

Uroczystość podpisania umów o dofinansowanie realizacji projektów odbędzie się w dniu 8 lipca 2022 r. w Ośrodku Kultury w Łubowie w obecności Zarządu Stowarzyszenia LGD Trakt Piastów oraz reprezentantów zwycięskich sołectw.

Powyższe przedsięwzięcia pozwolą lepiej zintegrować społeczności lokalne swarzędzkich sołectw, a także zainspirują mieszkańców do dalszych działań na rzecz wspólnoty wiejskiej.

/aw/