Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędzcy zapaśnicy w Mistrzostwach Polski U15 Szkół Podstawowych w zapasach w Gomulinie.

25.05.22

Świetne wyniki osiągnęli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski U15 Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w niedziele 22 maja w Gomulinie.

W zawodach wystartowało trzech naszych reprezentantów: Patryk Remlein kat. do 38kg, Patryk Krobski do 41kg oraz Mateusz Wierzbiński kat. do 75kg. Mistrzostwa Polski U15 były bezpośrednim kwalifikatorem do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Młodzików, które odbędą się w lipcu w Chorwacji. Wiadomo było, że zwycięzcy swoich kategorii będą reprezentować Polskę na ME.

Po pierwszym dniu zawodów po świetnych walkach naszych reprezentantów okazało się, że wszyscy wystąpią w drugim dniu zmagań w walkach finałowych i bezpośrednio powalczą o wyjazd na Mistrzostwa starego kontynentu. Pierwszy przed szansą stanął Patryk Remlein, który w kat do 38kg walczył w finale z Leonem Rudnikiem z ZKS Miastko. Po zaciętym boju, na punkty zwyciężył Patryk i został Mistrzem Polski U15. Jest to niewątpliwie największy sukces Patryka, oraz Unii Swarzędz - kolejny zawodnik Unii pojedzie na Mistrzostwa Europy.

W drugim finale Patryk Krobski po bardzo zaciętym pojedynku uległ na punkty 11-8 Julianowi Iwaszko z Kostrzyna nad Odrą i został vice Mistrzem. Mateusz Wierzbiński (Mistrz Polski z 2021 ze Swarzędza) walczył w finale z Adrianem Drzewieckim z PTC Pabianice. Po niezwykle wyrównanym pojedynku Mateusz musiał uznać wyższość zawodnika z Pabianic który wygrał pojedynek na punkty 3-1.

Drużynowo Unia Swarzędz zajęła miejsce 4 w gronie 35 klubów, jednak nadmienić należy, że trener Leonarczyk wyznaczył do zawodów tylko najlepszych z licznej grupy młodzików, tylko tych z szansą na wygraną w swoich kategoriach. Poza zwycięzcami w 10 kategorii wagowych na ME do Chorwacji pojadą jeszcze trzej zawodnicy z drugich miejsc, więc wciąż jest szansa na wyjazd Krobskiego i Wierzbińskiego - ale o tym zadecydują już trenerzy kadry narodowej.

Zabrakło niewątpliwie Michała Kałużnego (Mistrza Polski Młodzików z 2021 ze Swarzędza), który zmaga się z kontuzją kolana i czeka go niestety operacja i dłuższa przerwa od startów.

Wielkie gratulacje dla zawodników i sztabu trenerskiego - Piotra Leonarczyka i Norberta Nogaja.

/Grzegorz Mazurek/