Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ul. Katarzyńska i II etap ul. Polskiej - umowy z wykonawcami podpisane

29.03.22

► Wkrótce rozpocznie się pierwszy etap rozbudowy ul. Katarzyńskiej (od ul. Swarzędzkiej do ul. Promyk) w Gruszczynie. Przetarg na wykonawstwo wygrała firma Infradrog Chodzież Sp. z o.o. Na sfinansowanie tej inwestycji Gmina Swarzędz ma otrzymać 13.693.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Cała inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości 1087,77m. Powstanie tam asfaltowa jezdnia o szerokości 6 m, ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m (nawierzchnia asfaltowa), chodnik o szerokości 1,5 m do 2,0 m o nawierzchni z kostki betonowej, kanał deszczowy, oświetlenie typu LED, nowa sieć wodociągowa z przyłączami, zbudowane zostaną brakujące przyłącza do kanalizacji sanitarnej oraz usunięte kolizje elektroenergetyczne i telekomunikacyjne. Umowa z wykonawcą została już podpisana, a termin wykonania ustalono na 370 dni.

► W wyniku rozstrzygniętego konkursu dotyczącego wsparcia lokalnych inwestycji drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja 2022) otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę ul. Polskiej w Zalasewie (II etap obejmujący połączenie ul. Kórnickiej z ul. Średzką). Na ten cel przyznano nam ponad 8,2 mln zł i jest to najwyższe dofinansowanie w tegorocznej edycji w województwie wielkopolskim. Zadanie będzie obejmowało m.in. budowę jezdni o szerokości 7,0 m wraz ze ścieżką rowerową o szerokości 2,0 m, obustronnym chodnikiem oraz 4 przystankami komunikacji miejskiej. Powstaną również skrzyżowania zwykłe z ulicą Niemiecką, Szwajcarską i Węgierska, a skrzyżowanie ul. Polskiej z ul. Średzką (2410P) zaprojektowano jako rondo. Inwestycja jest kontynuacją zakończonego etapu I pomiędzy ulicą Planetarną a Kórnicką.

W przetargu na wykonawstwo wpłynęło 5 ofert - najtańszą (11.878.308,12 zł) złożyła firma Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. i to ona  będzie wykonawcą. Umowa określa termin wykonania inwestycji na 210 dni.

/mw/