Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Gra miejska „O swarzędzkich meblach" - zapraszamy

10.09.21

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej „O swarzędzkich meblach".  ZAGRAJ W QUEST - w Swarzędzu, 11 września 2021 r.

Jak zagrać?

Możesz grać zarówno w pojedynkę jak i z dziećmi czy znajomymi.

Nasza gra łączy elementy zabawy i wiedzy o historii swarzędzkiego stolarstwa. Poszukiwanie skarbu i radość odkrywania i może stać się prawdziwą, pełną przygód wyprawą. Zabawa polega na przemieszczaniu się po Swarzędzkim Szlaku Meblowym zgodnie z rymowaną instrukcją, opisaną w karcie questowej. Finałem jest odgadnięcie hasła i odkrycie skarbu.

W skrzyni skarbów znajdować się będzie pieczątka, którą trzeba opieczętować kartę questową we wskazanym miejscu. Przejście trasy zajmuje od 45 min do 1 godziny.

Skąd wyruszyć?

11 września ruszamy spod Pawilonu Cechu Stolarzy Swarzędzkich, gdzie pobrać można karty questowe

w godzinach 12:00 - 14:30.

Co na mecie?

Meta znajdować się będzie na parkingu przy pływalni „Wodny Raj", na stoiskach Cechu Stolarzy Swarzędzkich oraz Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki. Czas na dotarcie do mety kończy się o godzinie 15:30. Po dotarciu na metę i okazaniu pieczątki questowej każdy otrzyma pamiątkowy upominek.

Zapraszamy do zabawy!

Quest „O swarzędzkich meblach" to nowa atrakcja turystyczna umożliwiająca indywidualne zwiedzanie Swarzędzkiego Szlaku Meblowego, a przy okazji miasta. Na szlaku staną nowe tablice informacyjne, opisujące zwiedzane miejsca. Z czasem pojawią się także tajemnicze postacie...

Gra powstała we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach serii „Wielkopolskie Questy".

Partnerzy: Producenci Mebli Swarzędzkich, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki

/wpr/