Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

1 lipca zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy SKA

28.06.21

Od 1 lipca wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy. Zmienią się częstotliwości na liniach 401 i 405 (406,407) oraz nie będą realizowane kursy szkolne na pozostałych liniach (dot. linii 484, 492 i 499). Ponadto na linii 494 zlikwidowane zostają dojazdy do ronda Transportowa/Planetarna w Zalasewie. Letni rozkład jazdy będzie obowiązywać do 31.08.2021.

Letni rozkład jazdy można pobrać TUTAJ.

Nowy rozkład można już sprawdzić w planerze podróży: TUTAJ lub na JAKDOJADE.PL wpisując odpowiednią datę (np. 01.07.2021). Na stronie swarzedz.pl/komunikacja przystankowy rozkład jazdy będzie dostępny od godzin popołudniowych 30.06.2021.

Przypominamy, że 13 czerwca wprowadzony został nowy rozkład jazdy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Pamiętajmy o konieczności stosowania się do zaleceń wprowadzonych w związku z profilaktyką antywirusową. Nadal obowiązują limity pasażerów w autobusach, konieczność zachowania odstępu oraz zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, w tym w autobusach.

Nie zostanie na razie przywrócona sprzedaż biletów przez kierowców, a w autobusach nadal pozostanie wydzielona z użytkowania strefa za kabiną kierowcy.

Przypominamy, że uruchomionych zostało 5 stacjonarnych biletomatów, w których można dokonać zakupu biletów jednorazowych i okresowych imiennych. Cztery z nich znajdują się w Swarzędzu: na pętli Kościuszkowców, na pl. Niezłomnych, przy dworcu PKP (od strony ul. Dworcowej) i na os. Cegielskiego przy przystanku Rondo Raczyńskiego w stronę Poznania oraz jeden na dworcu autobusowym Śródka w Poznaniu. W biletomatach można dokonywać płatności kartą i gotówką. Sprzedaż biletów prowadzona jest również na Śródce i na pętli na os. Kościuszkowców.

/ms/