Logo PR
Logo UE

Finał nie dla Swarka

16.06.21

Juniorki Swarka przegrały półfinałowy dwumecz z KS Hokej Start Brzeziny 1:3 i zagrają o brązowy medal Mistrzostw Polski. Rywalem w meczu o III miejsce będzie LKS Gąsawa.

Niepowodzeniem zakończył się półfinałowy dwumecz o Mistrzostwo Polski juniorek. Drużyna Swarka mierzyła się z faworytem rozgrywek, zespołem KS Hokej Start Brzeziny. Pierwszy mecz odbył się 05.06.2021 w Poznaniu. Mecz dla Swarka zakończył się bardzo źle. Swarzędzanki przegrały 0:2, obie bramki tracąc po własnych błędach w ostatnich 5 minutach meczu. A szkoda, bo nic nie wskazywało na takie zakończenie. Mecz był bardzo wyrównany i przy odrobinie szczęścia to Swarek mógł go wygrać.

Rewanż w Brzezinach wyzwolił w dziewczynach Swarka ogromne pokłady motywacji. Od pierwszych minut meczu zaatakowały rywalki, kreowały mnóstwo sytuacji podbramkowych. Rywalki nie pozostawały dłużne i widzowie mogli oglądać niezwykle zacięte i dynamiczne spotkanie. Gdy w 3 kwarcie Maria Drozda strzeliła gola dla Swarka realne stało się odrobienie strat z pierwszego spotkania. Swarzędzanki chcąc strzelić drugą bramkę musiałby coraz bardziej ryzykować. Zemściło się to na 30 sekund przed końcem meczu, gdy rywalki wykorzystały kontratak i wyrównały.

Porażka oznacza, że za tydzień Swarek w meczu o brązowy medal zmierzy się z LKS Gąsawa. O złoto zagrają KS Hokej Start Brzeziny i UKHT Ósemka Tarnowskie Góry.