Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzików na Termach Maltańskich

01.06.21

W dniu 29 maja 2021 roku na Termach Maltańskich w Poznaniu 9 zawodniczek i 6 zawodników UKS Fala Swarzędz wzięło udział w zawodach pływackich dla zawodników 13 letnich i młodszych. Rywalizowali oni z zawodnikami z 36 klubów z Okręgu Wielkopolskiego. Łącznie udział w zawodach wzięło 262 zawodniczek i 252 zawodników.

Dla Wiktorii Mańczak był to pierwszy start w zawodach pływackich po zaledwie trzech miesiącach treningu. Start wyszedł jej wspaniale. Wiktoria osiągnęła w stylu dowolnym 48,78 s na 50 m, poprawiając czas ze sprawdzianu klubowego o 8 sekund. Pokazała, że stres przedstartowy był dla niej wysoce mobilizujący. Swój wynik poprawiła również Weronika Mróz z czasem 44,69 s na 50 m, który był o 3 s lepszy niż jej rekord życiowy.

Jak zwykle nie zawiódł Tymon Waligóra zdobywając dwa medale w trzech startach. Srebro za start na 50 m stylem klasycznym z rekordem życiowym 39,75 s. Na trzecim miejscu zakończył wyścig na dystansie 200 m stylem zmiennym. Natomiast 100 m stylem klasycznym zakończył na szóstym miejscu, z kolejnym rekordem życiowym.

Medale brązowe zdobyły siostry Lea i Nina Różańskie. Obie w swojej ulubionej żabie i obie na dystansie 50 m. Bardzo blisko podium uplasował się Antoni Zawadka w wyścigu na 200 m stylem zmiennym zajmując czwarte miejsce.  Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli ponadto: Lilianna Izydor - ósme na 50m stylem dowolnym, Lena Juryta - szóste na 50m stylem grzbietowym, Szymon Maciąga - dziewiąte na 100 m stylem dowolnym, Oliwia Marulska - ósme na 50 m motylkiem, Bogumiła Walkowiak - siódme na 100 m stylem grzbietowym oraz Jakub Zaremba - dziewiąte na 100 m stylem grzbietowym.

W tym samym czasie co zawody pływackie na Termach Maltańskich najstarsi zawodnicy Fali startowali w Pływackich Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego. Krzysztof Szmyt sprawdzał dyspozycję pływacką po okresie intensywnych przygotowań do matury, zajmując siódme miejsce w stylu dowolnym i dziewiąte w motylku. Drugi nasz reprezentant: Jan Wermiński zajął drugie miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50 m, piąty był na dystansie 50 m stylem grzbietowym i dziewiąty na 50 m stylem dowolnym.

/Zdzisław Radosz/