Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zagrali o Złoty Strug w Swarzędzu

31.05.21

Ostatni weekend maja należał do 10-letnich piłkarzy (kat. Orlik E2), którzy w Swarzędzu rywalizowali w Turnieju o Złoty Strug im. Jerzego Bociana. Dwa dni zmagań, 100 zawodników i 164 strzelone bramki podziwiała publiczność na boisku SCSiR oraz na żywo w Internecie. Rodzinna atmosfera wyraźnie sprzyjała młodym piłkarzom, którzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W pierwszej fazie turnieju rywalizowano systemem "każdy z każdym". Od początku na czoło wysunęła się Polonia Środa, która w sobotę nie straciła nawet bramki. W niedziele dokonano podzialu na grupę złotą i srebrną. Ostatecznie to właśnie orliki ze Środy Wielkopolskiej cieszyły się ze zwycięstwa w Turnieju zabierając ze sobą Złoty Strug.

Srebro dla KKS Lech Poznań 2012, najniższe miejsce na podium zajął UKS Lider Swarzędz. W turnieju udział wzięły drużyny Chemika Moderator Bydgoszcz, Piasta Kobylnica, Meblorz Swarzędz oraz gospodarze - Unia Swarzędz.

Indywidualne wyróżnienia zgarnęli młodzi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska: królem strzelców Turnieju został Dominik Burchacki - strzelec 17 bramek, najlepszym bramkarzem Wojciech Ratajczak. Najmłodszego zawodnika widzieliśmy natomiast w drużynie Piasta Kobylnica, którym był 8-letni Oskar Kochaniak.

Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu Gminy i Miasta Swarzędz oraz wielu życzliwych osób, na których ręcę składamy słowa podziękowania.

Miejmy nadzieję, że meblarskie tradycje Swarzędza kultywowane dzięki Turniejowi o Złoty Strug wpiszą się na stałe do piłkarskiego kalendarza klubów z regionu jak i całej Polski.

/Paweł Koralewski/