Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wystawa "Analogowy Świat Fotografii"

25.05.21

W dobie cyfryzacji SCHiS zaprasza do podróży w przeszłość do „Analogowego Świata Fotografii". Wyjątkową przygodę z aparatami i akcesoriami fotograficznymi zawdzięczamy Karolowi Wilczyńskiemu, który stworzył Małe Objazdowe Muzeum Fotograficzne.

Oficjalne otwarcie wystawy w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki miało miejsce w poniedziałek 24 maja br.. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz miasta - burmistrz Marian Szkudlarek i sekretarz Agata Kubacka oraz sekcja fotograficzna swarzędzkiego Ośrodka Kultury. Podczas uroczystości, o swojej wielkiej pasji do analogowych aparatów oraz o swojej kolekcjonerskiej przygodzie, opowiadał twórca MOMF, Karol Wilczyński -„MOMF to nie tylko aparaty, których jest około 600 sztuk , to nie tylko sprzęt fotograficzny, pamiątki, bibeloty, materiały światłoczułe, książki, gazety, dokumenty, czy też kolekcja starych zdjęć i negatywów. To nie tylko wystawy, pokazy, wykłady. To też badanie historii, zarówno historii techniki jak i firm produkcyjnych, zakładów fotograficznych czy też przemysłu fotograficznego"

Uczestnicy wernisażu byli pod wielkim wrażeniem ilości oraz jakości zgromadzonych sprzętów i z dużym zainteresowaniem zadawali pytania.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatną wystawę do SCHiS przy ul. Bramkowej do 19.06.2021.

/SCHiS/