Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarek w półfinale Mistrzostw Polski

25.05.21

Dziewczyny Swarka wygrały dwumecz ćwierćfinałowy z UKS Orient II Łozina i awansowały do półfinału Mistrzostw Polski juniorek!

Rozgrywki o Mistrzostwo Polski juniorek wkroczyły w fazę play-off. Pierwszym etapem tej fazy są ćwierćfinały, w których zespoły rozegrały dwumecz. Drużyna Swarka zmierzyła się z najlepszym zespołem z Dolnego Śląska - UKS Orient II Łozina.

Pierwszy mecz rozegrano w sobotę 15.05.2021 we Wrocławiu. Dziewczyny Swarka stoczyły z gospodyniami bardzo wyrównane spotkanie. Skuteczniejsze okazały się podopieczne Oriany Bratkowskiej, które strzeliły 2 gole, tracąc jednego.

Rewanż w Poznaniu odbył się w środę 19.05.2021. Mecz okazał się popisem swarzędzkich dziewcząt, które zagrały bardzo ofensywnie. Dominowały na boisku od pierwszej do ostatniej kwarty. Wygrały 5:1 i pewnie awansowały do półfinału Mistrzostw Polski.

W półfinale Swarki zmierzą się z najlepszą drużyną fazy zasadniczej - KS Hokej Start Brzeziny. Pierwszy mecz rozegrają w Poznaniu 05.06.2021, rewanż odbędzie się w Brzezinach 12.06.2021. Drugą parę półfinałową tworzą drużyny LKS Gąsawa i UKHT Ósemka Tarnowskie Góry.

/Robert Rymer/