Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dni Swarzędza 2021

20.05.21

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, z ogromną przyjemnością chciałbym zaprosić Państwa na Dni Swarzędza. Tegoroczne Dni Swarzędza będą miały wyjątkowy charakter przede wszystkim ze względu na to, iż tak długo nie mogliśmy spotkać się w przestrzeni publicznej, by wspólnie świętować.

3 lipca na Polanie nad Jeziorem nadarzy się pierwsza ku temu okazja! Zagrają dla nas popularni i lubiani artyści - zespoły znane trochę starszemu pokoleniu: Chłopcy z Placu Broni, Golden Life oraz Dawid Kwiatkowski, entuzjastycznie oczekiwany przez młodsze pokolenie.

Chłopcy z Placu Broni - zespół rozpoczął swoją karierę w latach 80-tych XX wieku. Znany przede wszystkim fanom polskiego rocka, był stałym gościem wielu festiwali muzycznych. Zasłynął przede wszystkim dzięki takim przebojom jak: Ela, Jezioro Szczęścia, Kocham Wolność.

Golden Life - grupa działa z powodzeniem od 1988 roku. Ich eklektyczna muzyka, mieszająca różne style od rocka, popu, rapu do country, od wielu dekad ma wierne grono słuchaczy. Najbardziej znane utwory zespołu Wszystko to co mam 24.11.94.

Dawid Kwiatkowski– polski wokalista młodego pokolenia, osobowość sceniczna, trener muzycznego programu telewizyjnego TVP2 The Voice Kids. Każdy z jego koncertów to energetyczne show ze świetnymi muzykami, grane 100% live.

Po koncertach rozpocznie się wieczór z muzyką klubową. Do tańca porwą nas dj Skytech, duet MELO.KIDS oraz DJ Zet i DJ Johny DJ Nina Suerte. Przy feerii świateł i elektronicznych dźwiękach muzyki bawić się będziemy do późnych godzin nocnych.

4 lipca na Scenie nad Jeziorem odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych. Ta tradycyjna impreza od wielu lat przyciąga wierne grono widzów. Atrakcją tegorocznego festiwalu będą dania serwowane z popularnych i lubianych food – truck’ów.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Do zobaczenia w lipcu.

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek