Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Poprawiamy rekordy na Termach

17.05.21

W dniu 15 maja 2021 roku 4 zawodniczki i 11 zawodników UKS Fala Swarzędz wzięło udział w zawodach pływackich "Poprawiamy Rekordy na Termach". Rywalizowali oni z zawodnikami z 54 klubów z całej Polski. Łącznie udział w zawodach wzięło 298 zawodniczek i 362 zawodników. Z oczywistych względów wszyscy przeszli całą procedurę "covidową".  Zawodnicy mogli się sprawdzić po okresie naprzemiennych treningów i domowej bezczynności pływackiej.

Największy sukces był udziałem Krzysztofa Szmyta. Priorytetem w tym roku był dla niego egzamin maturalny, dlatego Krzysztof zdecydował się tylko na jeden start. Wybrał 50 m stylem grzbietowym i zajął pierwsze miejsce.

Srebro wywalczył Jan Wermiński w wyścigu na dystansie 50 m stylem klasycznym. W tym samym stylu na dystansie 100m był czwarty natomiast na 200m stylem zmiennym zajął dziewiątą pozycję.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dwie nasze najmłodsze reprezentantki. Pomimo tego, że dopiero rozpoczęły przygodę z pływaniem sportowym, w kategorii dziewcząt dziewięcioletnich zajęły czołowe miejsca. Lena Juryta była pierwsza na 50 m motylkiem i druga na 100m stylem dowolnym, a Lilianna Izydor pierwsza na 50m stylem klasycznym i trzecia na 50m stylem dowolnym.

O brąz otarł się Tymon Waligóra zajmując czwarte miejsce w wyścigu na 50 m stylem klasycznym. W tym samym stylu na dystansie 100m był dziewiąty.

Udane starty zanotowali, poprawiając swoje najlepsze czasy: Weronika Mróz,  Aleksy Bielawski,  Mateusz Banasiak, Antoni Zawadka, Jakub Zaremba,

Uzyskane wyniki pokazały, że pomimo ograniczeń w dostępie do basenu i nakładanych kwarantann, przy dużym zaangażowaniu zawodników można poprawiać swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Następne zawody w kalendarzu to "Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzików Termy 2021"  w dniu 29 maja.    W związku z "covidową"  rotacją Klub dysponuje dwoma wolnymi miejscami dla dzieci z podstawowymi umiejętnościami pływackimi. Kontakt w sprawie naboru: tel. 533 893 424.

/Zdzisław Radosz/