Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zapisy na szczepienia HPV

17.05.21

Kolejny już raz przeprowadzone zostaną szczepieni przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Tym razem program skierowany jest do dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 2007, zameldowanych na terenie jednej z 17 gmin Powiatu Poznańskiego oraz uzupełniająco dziewcząt i chłopców, którzy otrzymali co najmniej 1 dawkę szczepionki w ramach Programu realizowanego przez Powiat Poznański w 2020 roku.

W ramach programu profilaktycznego dzieci urodzone w 2007 r. będą szczepione dziewięciowalentną szczepionką GARDASIL 9.

Cykl szczepień składa się z 2 dawek. Przewidywany harmonogram szczepień:

I dawka maj - czerwiec 2021

II dawka listopad - grudzień 2021

ZAPISY NA SZCZEPIENIA - DOTYCZY DZIECI URODZONYCH W 2007 .:

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, o możliwości skorzystania ze szczepień decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapisy na szczepienia dla dzieci z rocznika 2007 przyjmowane są od 12 maja 2021 r.

  • pod numerami telefonów: 61 847 04 54 oraz 573 149 181
  • na adres e-mail: powiathpvzapisy@gmail.com - Uwaga!!! Zakres niezbędnych danych wymaganych w zgłoszeniu dostępny jest na stronie internetowej: www.edictum.pl, w zakładce: PROGRAMY/HPV Powiat Poznański 2021
  • osobiście - w siedzibie przychodni Edictum PLUS - Poznań, ul. Mickiewicza 31, pokój 120 (1 piętro) w godz. od 9:00 do 15:00.

INFORMACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ UZUPEŁNIAJĄCYCH:

Dzieci*, które rozpoczęły szczepienia ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV" realizowanego w 2020 r. przez Powiat Poznański mogą zgłaszać się na szczepienie w podanych wyżej terminach, bez wcześniejszej rejestracji. Warunkiem kontynuowania szczepień w roku 2021 jest zachowanie wymaganych odstępów między kolejnymi dawkami: II dawka min. miesiąc po przyjęciu I; III dawka minimum trzy miesiące po przyjęciu II, przy czym III dawka szczepionki musi zostać podana najpóźniej rok po podaniu I dawki.

(*dotyczy dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni otrzymali pisemną informację ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu o możliwości dokończenia cyklu szczepień rozpoczętych w 2020 r. W przypadku wątpliwości dotyczących uprawnień do szczepień uzupełniających należy kontaktować się z Wykonawcą Programu, pod numerem tel.: 573 149 181).

Więcej informacji dostępnych na stronie Przychodni Edictum w zakładce Programy.

/WED/