Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ulice Garbarska, Kuśnierska, Płóciennicza i Garncarska - przebudowa z dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych. Bednarska także gotowa

07.04.21

Zakończyła się przebudowa następujących ulic w Swarzędzu: Garbarskiej (o długości 87 m), Kuśnierskiej (77 m), Płócienniczej (132 m) i Garncarskiej (74 m). Powstała tam kanalizacja deszczowa, usunięte zostały kolizje teletechniczne i energetyczne, po czym zbudowana została porządna nawierzchnia, chodniki i place do zawracania. Łączna wartość inwestycji wyniosła 798 100,00 zł, z czego 750 tys. pochodziło ze środków Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych.

W sierpniu 2020 roku Gmina Swarzędz na wniosek złożony do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego, uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 6.276.692,00 zł na sfinansowanie inwestycji bliskich ludziom tj. szkoły, przedszkola, wodociągi czy domy pomocy. Z tych środków w 2020 roku zrealizowano takie inwestycje jak:

- budowa oświetlenia w ul. Morelowej i Malinowej w Swarzędzu oraz Chłodnej i Filtrowej w Paczkowie,

- budowa nawierzchni ulicy Fiedlera w Swarzędzu z dofinansowaniem,

- przebudowa ulicy Cechowej w Swarzędzu z dofinansowaniem,

- rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu,

-  budowa chodnika w ulicy Zielińskiej w Gruszczynie.

Zakończyła się także przebudowa ul. Bednarskiej w Swarzędzu. Ok. 100-metrowa ulica Bednarska jest teraz pieszojezdnią z kostki brukowej, a wcześniej wykonane zostały wszystkie prace związane z jej odwodnieniem i uzupełnieniem instalacji podziemnych. Inwestycja kosztowała 240 tys.

/mw, tl/