Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Paczkowo: "Po prostu posprzątaj po swoim psie!..."

22.03.21

Niestety widok psiej kupy na chodnikach czy przy posesjach na paczkowskich ulicach to nie rzadkość. Nie wszyscy ale zdecydowana większość właścicieli czworonogów najzwyczajniej odwraca wzrok od tej nieprzyjemnej sprawy. Odwraca wzrok bo akurat pies robi kupę z dala od jego posesji. Nikt nie widzi, nikt nie patrzy i można iść dalej. Przykre

Niewiele wysiłku potrzeba i nasza wieś byłaby czystsza, dlatego postanowiliśmy przypomnieć mieszkańcom, że sprzątanie po własnym psie to obowiązek za niewypełnienie, którego grozi mandat w wysokości do 500 zł. Postanowiliśmy własnymi siłami i środkami zorganizować mini kampanie informacyjną pt. „Twój pies. Twoja kupa. Twój problem!". Na początku zawiesiliśmy 3 banery informacyjne, a w najbliższym czasie zamontowane zostaną kolejne tabliczki informacyjne. Zachęcamy każdego do bezwzględnego sprzątania po swoim pupilu, a także do przyłączenia się do akcji informacyjnej.

Paczkowo to nasza wspólna przestrzeń, zadbajmy o nią!

Aktualizacja: 25.02.2021 r. Ponad 30 tabliczek zamontowanych w całym sołectwie Osoby, które chciałyby zawiesił tabliczkę na swojej posesji zapraszamy po odbiór takowej do sklepu Anula przy ul. Średzkiej.

Dziękuję Tomaszowi Plenzlerowi za pomoc przy montażu tabliczek, a także Pani Sołtys Małgorzacie Glabas-Gruszka za zorganizowanie materiału do produkcji tabliczek i zakup banerów.

Projekt graficzny tabliczek i banerów: Jacek Bura

/jb/