Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Budowa ul. Polskiej w Zalasewie - spójrzmy na film z wizualizacjami

29.03.21

Rozpoczyna się I etap budowy ul. Polskiej w Zalasewie. Jak już informowaliśmy, wykonawcą jest Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. Sp. k., a koszt inwestycji to blisko 6,4 mln zł. Umowę z wykonawcą burmistrz Marian Szkudlarek podpisał 16 marca.

Budowa ul. Polskiej w Zalasewie to niezwykle ważna inwestycja, której realizacja znakomicie poprawi sytuację komunikacyjną w tej części naszej gminy. Proponujemy Państwu obejrzenie filmu wyjaśniającego znaczenie tej inwestycji.

Budowa nowej drogi ma się rozpocząć od istniejącego już ronda w ul. Planetarnej (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1) skąd ulica Polska poprowadzi do ul. Kórnickiej, gdzie również zbudowane zostanie rondo. Oprócz jezdni zaplanowana jest budowa kanalizacji i całej infrastruktury podziemnej, a następnie chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia. Gmina Swarzędz stara się o dofinansowanie tej inwestycji ze źródeł zewnętrznych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to I etap budowy ul. Polskiej mógłby być zrealizowany do końca 2021 r. W drugim etapie, planowanym na 2022 rok, przewidziana jest budowa odcinka od ul. Kórnickiej aż do ul. Średzkiej, gdzie ul. Polska zakończy się kolejnym rondem.

/mw/

fot. Maciej Woliński