Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ranking „Perspektyw" 2021: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu ponownie wśród najlepszych

04.02.21

Ogłoszono doroczny ranking polskich liceów ogólnokształcących i techników Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy". Po raz kolejny w ostatnich latach swarzędzkie liceum Fundacji Edukacji Społecznej EKOS zostało zaliczone do ścisłej czołówki polskich szkół i do najlepszych w Wielkopolsce.

Szkoła w ciągu 30 lat swego istnienia wielokrotnie zajmowała najwyższe pozycje w zestawieniach opracowywanych na podstawie wskaźnika EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej) oraz w prestiżowych rankingach publikowanych przez „Gazetę Wyborczą", „Newsweek" i „Perspektywy". W Ogólnopolskim Rankingu Liceów „Perspektywy" 2021 swarzędzkie liceum zajęło 35. miejsce w kraju (na 2186 liceów), a trzecie w województwie.

Ranking oparto wyłącznie na danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej i komitetów olimpiad (szczegóły: www.licea.perspektywy.pl).

Wyjątkową efektywność w przygotowywaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych, z której swarzędzkie Liceum znane jest od wielu lat, potwierdza Ranking Maturalny „Perspektywy" 2021. W tym zestawieniu, zbudowanym na podstawie wyników ubiegłorocznych egzaminów maturalnych, Liceum Fundacji EKOS plasuje się jeszcze wyżej i zajmuje 29. miejsce w Polsce, 2. w Wielkopolsce.

Podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników, którą zainteresowani mogli obserwować online, przewodnicząca Kapituły Rankingu prof. dr hab. Barbara Marcinkowska skomentowała: Nie ma szkoły idealnej dla wszystkich. Ale możemy, a nawet powinniśmy do takiego ideału dążyć, a ranking jest jedną z dróg.

Maturzystom - absolwentom w roku 2020 swarzędzkiego społecznego I LO oraz ich nauczycielom należą się więc wielkie gratulacje, tym bardziej, że dzięki ich wynikom szkoła utrzymała wysoką pozycję, którą zajęła w poprzednim roku.

/wp/